İzmir’de Kredi Çekemeyenler İçin Alternatifler (GÜNCEL)

05.01.2023
İzmir’de Kredi Çekemeyenler İçin Alternatifler (GÜNCEL)

İzmir’de ikamet eden ve kredi çekemeyenlere müjde! Kara listede olduklarından dolayı 5 yıl boyunca sicili temizlenemeyen vatandaşlarımız sunacağımız alternatif yöntemler ile finansman elde edebilir. Senetle kredi veren şirketlerin yanı sıra bazı şahıslar kredi çekemeyenler adına kredi çekmektedir. Bu işlemin nasıl yapıldığı ve diğer para bulma yöntemleri ile ilgili içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ege Bölgemizin incisi İzmir ilimizde ikamet eden ve gittikçe zorlaşan geçim şartlarının altında ezilen ve bankalardan aldığı kredi ve kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşlarımız için Merkez ve  Buca, Bayraklı, Aliağa, Bornova, Balçova, Bayındırlı, Beydağ, Gaziemir, Bergama, Karşıyaka gibi semt ve ilçelerinde de, kredi çekemeyen vatandaşlara, senet karşılığında finansman sağlayan, kuyumcular, faktöring şirketleri ve iş adamları bulunmaktadır.

Bankalardan kredi çekemeyen özellikle de sicili temiz olmayan ve kredi notu düşük olan İzmirli vatandaşlarımız borç para veren yerler ve senet karşılığında borç veren finansman kuruluşlarına mecburen başvuru yaparak borçlarını ödeme imkanı bulmaktadır.

İzmir’de Kredi Çekemeyenler İçin Alternatifler

Borç para veren ve senet karşılığında para veren yerler kredi çekemeyenler için ilk akla gelen  alternatif para bulma yöntemlerin arasındadır. Son çare olarak senet karşılığında para veren firmalara başvuru yapmak isteyenler Ülkemizde özellikle de büyük şehirlerde örneğin İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerimizde diğer şehirlerimizden daha fazladır. Bankalar sicili bozuk  ve kara listedeki giren müşterileri için kredi vermediğinden bu durumda olan kişilerin ilk olarak başvuru yapacağı firmalar hiç kuşkusuz borç para veren firmalardır.

Avukatlık İcralık bir durumunuz var ise, Avukatlık olanlara kredi veren bankalar hakkında bilgi alabilir ve bu bankalara giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İzmir Kredi Çekemeyenlere Borç Para Veren Yerler
İzmir Kredi Çekemeyenlere Borç Para Veren Yerler

Kara listede adı geçen ve bu nedenle bankalardan en az 5 yıl boyunca kredi alamayan kişilerin her türlü nakit ihtiyaçlarını karşılamak ve acil para bulma yöntemleri arasında olan bu firmalara başvuru yaparak senet karşılığında  istedikleri miktarlarda para alma imkanına sahip olabilirler. Senet karşılığında borç para veren yerler bankalar gibi dosya masrafı ve sigorta bedeli olmadan sadece yüksek faiz oranları uygulayarak acil nakit ihtiyaçların çözüm arayan kişilere yardımcı olmaktadır. Senetle para almak her ne kadar kişilerin aklını bulandırsa da ve çekici gelmese de birçok  kart mağduru maalesef bu firmalardan yüksek faiz oranları ile para bulabilmektedir.

Senetle Borç Para Nasıl Alınır?

Senetle kredi veren yerler, özellikle bankaların kara listesinde adı geçen ve sicili bozuk olan kişiler için aylık düzenledikleri senetler karşılığında alınan paranın aylık taksit miktarları hesaplayarak üzerine uygulayacakları faiz oranlarını katarak belirledikleri taksit rakamları üzerinden istenilen miktarda borç para vermektedir. Aylık düzenlenen senetler karşılığında alınan borç para zamanında ödenerek taksit ödemeleri kapatılır. Karşılıklı güvene dayalı olarak verilen borç parayı bu gibi firmalardan senetle borç para alan kişiler ödemelerini zamanında yapmaları halinde hiçbir sorunla karşılaşmayacaklardır.

Zamanında ödeme yapmakta zorlanan kişilerin bu gibi yerlerden uzak durması her zaman daha mantıklı bir hareket olacaktır. Şayet bu gibi firmalardan senetle borç para alarak borcu zamanında ödememe gibi bir durum yaşanırsa malesef bu firmalar senetleri hiç ödememiş sayarak ödenen borç ile birlikte toplam faiz oranlarını da ekleyerek sizi daha da zor duruma düşürebilir. Bu nedenle bu firmalardan borç para alan kişilerin mutlaka zamanında ödeme yapması gereklidir. Özellikle de  dolandırılmak istemiyorsanız İzmir ‘ de ofisi ve bürosu bulunan firmalardan bizzat başvuru yaparak senet karşılığında yüksek faiz oranları ile borç para alarak acil ihtiyaçlarınızı bu paralar ile giderebilirsiniz.

Senetle Borç Para Nasıl Alınır
Senetle Borç Para Nasıl Alınır

Alternatif yöntemler şunlardır;

 • Senetle cep telefonu veya mobil ürünler satan firmalara başvurabilir,
 • Kredi kartı veya elden taksitle altın satın alabilir,
 • Sicil notuna bakmayan banka şubelerinden 20 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

İzmir liman kenti olması sebebiyle deniz ulaşımında sevkıyat ve taşımacılık yapan birçok firma mevcuttur. İzmir ilimizde henüz faktoring şirketi mevcut olmadığından, İzmir de faaliyet gösteren Kobi ve Esnaflarımız İstanbul ilimizde bulunan ve BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu bünyesindeki faktoring  şirketlerinden acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması için finansman talebinde bulunabilirler.

BDDK yer alan diğer faktoring şirketlerinin sıralı listesi mevcuttur. İzmir’de faaliyet gösteren kobi ve işletmeler acil nakit ihtiyaçlarının karşılanmasında İstanbul’da yer alan borç para veren firmalara kargo üzerinden alacakları çek veya faturaları zaman kaybı etmeden finanse edebilirler.

Eğer para yardımına ihtiyaç duyuyorsunuz, İzmir Valiliği Sosyal Yardımlaşma Kurumuna Aşağıda ki bağlantı linkinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

senetle kredi
Senetle kredi veren yerlerden finansman sağlayabilirsiniz.

İzmir’de Bulunan Faktoring Şirketleri

İzmir ilimizde faktoring hizmetleri sunan birkaç faktöring şirketini listeledik. Bu şirketler senet ve çek işlemlerinin paraya çevrilmesi, alıcılara vade tanınması, firmaların rekabet güçlerinin arttırılması,  nakit akışının düzenlenmesi gibi hizmetler sunmaktadırlar.

 • Eko Faktoring izmir; Alsancak Mahallesi, 1456 Sok. Punta İş Merkezi No:10 D:1, 35220 Konak/İzmir
 • Atılım Faktöring; Konak, Cumhuriyet Blv Mayıs İş Merkezi No:123 D:203, 35220 Konak/İzmir
 • Tam Faktöring; Mersinli Mah.Fatih Cad.No:216 Konak/İzmir, 35170 Konak/İzmir
 • Para Finans Faktöring: Mersinli Mahallesi 2822 Sokak No: 56, 35110 İzmir

Elden Taksitle Cep Telefonu Satın Alabileceğiniz Mağazalar;

 • Evkur AVM; Köyiçi Mahallesi, Anadolu Cd. No:814, 35640 Aosb/Çiğli
 • Balçova Şubesi; Onur Mahallesi, Ata Cd. 80/A, 35330 Balçova
 • Bozyaka Evkur; Bozyaka Mahallesi, Eski İzmir Cd. 173/A, 35140 Karabağlar / İzmir

Bu yöntemler ile para bulabilir ve acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kredi kartsız altın satan kuyumcular da size alternatif olabilir.

YORUMLAR

 1. UFUK dedi ki:

  SLM iyi günler diliyorum İzmir karşıyaka Örnekköy den ufuk kredi çekmeyi düşünüyorum lakin puanım düşük haziran ayında nikahim olacak lakin biraz sıkıntım var 25 milyar lazım senet imzalarim gerekirse 6-7ay içinde ödeyecek şekilde 25 milyar lazım düğün masrafı için.

 2. halil dedi ki:

  acıl 10bın tl ıhtıyacım var yardımcı olurmusnuzzzzzzz

 3. burhan dedi ki:

  Slm 10 bin ihtiyacim var 2.300 maas aliyorum nasil yardimci olursunuz menemen de ooturuyorum belediyede calisiyorum

 4. Yigit dedi ki:

  Acil 3000 tl ihtiyacim var .

 5. mustafa dedi ki:

  Cok acil yirmi bin lazim bana ulaşın.

 6. Hamza dedi ki:

  Bana yarın için acil 10000 lira lazım çok acill bana donus yaparsaniz memnun olurum aydin sokede otuyomm izmire gelebilirim lütfen çok acill

 7. ümit dedi ki:

  acil 25000tl ihtiyacım var aylık 1000tl ödeme yaparım dönüş yaparsaniz sevinirim

 8. Mehmet dedi ki:

  İzmirde ikamet ediyorum. Acil 3000 liraya ihtiyacım var. 5 ayda geri ödeme yaparım.İlgilenirseniz sevinirim teşekkürler.

 9. Hakan dedi ki:

  Merhaba 7500 TL ihtiyacım var.Acil dönüşünüzü bekliyorum.Ayda 400 TL ödeyebilirim.

 10. Kemal dedi ki:

  İzmir Çiğli oturuyorum acil 10.000₺ ihtiyacım var

 11. burhan dedi ki:

  15 bin lazim

 12. Emrah dedi ki:

  3 bin TL ihtiyacım var