Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023 Kampanyası

03.01.2023
Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023 Kampanyası

Avukatlık olan, sicili bozuk olan ve icralık duruma düşenlere kredi veren bankalar isimli yazımızda, Krediye ihtiyaç duyanlara tefeciye, borç para verenlerin eline düşerek yüksek faizli kredi ödemelerine engel olmak için 2023 yılı içerisinde bozuk sicile kredi veren bankaları konu aldık. Eğer düşük faiz oranları ile avukatlık olan esnafımıza ve vatandaşımıza kötü günlerinde kredi desteği sağlayan bankalar bulunmakta olup, bu bankalara yapacağınız başvuru ile finansal ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bozuk Sicil ve Kredi Notu Puanı Düşüklüğü

Kredi çekeceklerin bankalar tarafından reddedilmesine sebep olan durum, kredi notunun düşük olması durumudur. Bu durumun altında herhangi bir finans kuruluşuna olan borç yatmaktadır. Bu borç nedeniyle bankalar bozuk olmasına sebep olan kredi notu puanınızın düşme durumudur.  Bu düşüklüğün giderilmesi için asıl yöntem, kredi puanın düşmesine neden olmakta olan borcun kapatılması/taksitlendirilmesi/yapılandırılması  ile mümkündür. Bunun için bugüne kadar icra iflas kanunu, kredi kartı borçları ve icralar, kara listeye düşme ve kurtulma, kredi sicili düzeltme, kırmızı kalem çekilenlere kredi ve destekler ismiyle okuduğunuz tüm içerikleri bir kenara bırakıp, bankalara başvurmadan önce borç kaynağını pasifize etmeyi denemelisiniz.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar ve Kredi Puanı Yükseltme

Bankaya olan borcunuzu zamanında ödemezseniz, en nihayetinde başınıza gelecek durum icralık olmaktır. İcra Müdürlükleri borç takibini sağlayan adli yargıda görevli görevli kuruluşlardır. İcra Müdürlükleri icralık olan vatandaşlar için uyguladıkları yaptırım şunlardır.

 • Alacaklı olan vatandaş, borcun ödenmemesi durumunda elinde ki sözleşme ve benzeri evraklar ile icra müdürlüklerine başvururlar.
 • Başvuru sonrasında borçlu olan vatandaşa bir ödeme belgesi gönderilir ve borcunu ödemesi talep edilir.
 • Borçlu borcunu yasal sürede ödemezse, üzerine kayıtlı olan taşınmaz ve taşınırların satılması yoluna gidilir.
 • Bu esnada belirli bir süre içerisinde borçlu vatandaşlık icralık durumunu iptal etmek için ödeme taahhüdünde bulunabilir ve bu taahhüt ile icra işlemi durdurulur.
icralık olanlara kredi veren bankalar
icralık olanlara kredi veren bankalar

İcralık olanlara kredi veren bankalar isimli yazımızda, bu durumda olanların tefecilerin eline düşmemesi için tavsiyeler ve kredi kuruluşları anlatılmaktadır. Banklar icra takibi için yasal temsilcilerini görevlendirirler ve bu işlemlere diğer adıyla avukatlık icra takip işlemleri de adı verilmektedir.

Borç Yapılandıran Bankalar şunlardır:

 1. Akbank
 2. İş Bankası
 3. TEB
 4. Garanti
 5. Yapı ve Kredi Bankası
 6. Vakıflar Bankası
 7. Aktifbank
 8. Ziraat Bankası
 9. Halk Bankası
 10. N Kolay Kredi uygulaması

Kredi Notu Nedeniyle Kara Listeye Düşme

Bildiğiniz gibi kredi notu denen uygulama KBB üyesi 9 banka tarafından yapılan ve Findeks kuruluşu ile vatandaşlara bildirilen bir puanlama sistemidir. Kredi kartı borcunu ödemeyenler, ihtiyaç, konut veya otomobil kredisini ödemeyenler, senetle almış oldukları eşyalar için firmalara borçlanıp, senedini zamanında ödemedikleri için icralık olanlar ve avukatlık duruma düşenler aynı kara listede olanlar gibi, kredi notu puanları düşürülmekte ve bankalar tarafından kredi almalarına engel olunmaktadır.

avukatlık olanlara kredi notu

Yukarıda görülen KKB notu sorgulama cetvelinde, 0 ile 699 arasında olanlar en riskli gruba girmekte olup, bu kişilere bankalarca kredi verilmemektedir. Bu sebeple bu kişilerin orta riskli veya az riskli grubuna geçmeleri kredi çekebilmeleri açısından fayda sağlamaktadır. Avukatlık olanlara kredi veren bankalar bu ıskala içerisinde iyi, çok iyi ve az riskli kişilere kredi vermeyi tercih ederler. Eğer sizde resmi bankalardan kredi almak istiyor iseniz, en az orta riskli bölümüne geçiş yapmalısınız.

Kara liste ve kırmızı kalem çekilme terimleri de, esnafın, emeklinin, çalışanın herhangi bir sebeple, kara listeye düşme durumlarına denmekte olup, bozuk sicile kredi veren bankalar ile kara liste veya kırmızı kalem çekilme durumları aynı anlamı taşımaktadır.

Para arayan vatandaşlarımıza aşağıda ki 3 madde halinde belirtilen yazılarımızda çeşitli alternatifler hakkında tavsiyelerde bulunulmuştur.

Yasal Takip Nedir? Yasal Takipte Olanlara Kredi Verilir mi?

Yasal takip adı verilen durum, yukarıda anlatılan İcra Müdürlüklerinin borç nedeniyle kişileri takibe alması durumudur. Yasal takibe giren bir vatandaş, kara listeye girmiş demektir ki, bankalar bu kişilere de kredi vermezler. Bu durum sona erip, kişi yasal takipten çıkmadıkça, talepleri sürekli olarak reddedilecektir. Bunun için, borçlu olduğunuz bankaya başvuru yaparak, borcunuzun yapılandırılmasını talep etmelisiniz. Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar için sitemizi takip edebilirsiniz.

48 Ay 4 Yıl Bozuk Sicile Neden Olan Krediyi Yapılandırma

36 ay olan ihtiyaç kredileri 48 aya kadar yapılandırılabiliyor. Bu kapsamda, ihtiyaç kredisi çeken ve ödeme zorluğu içerisinde olan vatandaşa 1 yıl daha süre tanınmış oluyor. Eğer kredi çeken vatandaş 1 yıl içerisinde borcunu öderse, vadelendirme ve yapılandırma imkanı ile sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara başvurarak kredi çekebilir.  Tabi bu hesaplama da 5 yıl sicil temizlenme süresini de  hesaba katmak gerekir ki, bu hesaplama sonucunda sicil affından yararlanırsanız, kara listeden çıkabilirsiniz.

48 Ay 4 Yıl Bozuk Sicile Neden Olan Krediyi Yapılandırma
36 Ay 3 Yıl Bozuk Sicile Neden Olan Krediyi Yapılandırma

İnternet üzerinden en güncel ilan ve duyuruları ve herkese kredi imkanı sağlayan bankaları, Facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

2023 Yılında Sicili Bozuk Olanlara Sicil Affı Yasası

Esnafa Sicil Affı yazımızda belirttiğimiz  Esnafa ve Borçlulara sicil affı yasası Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edildi. Bu tasarı ile borçları olanlar sicil affından yararlanacaklar. Sicil affı yasası ile  yasa ile, hem kredi hem de kredi kartı borçlularının birçok borcu af sayesinde silinecek ve Avukatlık ve 800 puana kredi veren bankalar sayesinde yeniden kredi imkanı sağlanacak. Eğer sizde avukatlık veya icralık durumda iseniz, 2023 yılında yürürlüğe girecek bu af yasası ile borcunuzu yapılandırabilir, yeniden kredi çekme olanağına sahip olabilirsiniz.

 1. Tefecilerden uzak durun.
 2. Dostunuza yakınlarınıza başvurun.
 3. Bankalardan kredi çekmeyi deneyin.
 4. Kredi alamazsanız borç kapatma kredileri talep edin.
 5. İnternetten gelir belgesiz başvuru kabul eden bankaları tercih edin.
 6. Özel finans kuruluşlarına gidin.
 7. Sosyal Yardımlaşma Vakfından yardım talep edin.
YORUMLAR

 1. hüseyin ertaş dedi ki:

  hiç bir bankaya kuruluşa borcum yok hala kredi çıkmıyor neden acaba benım amacım kredi kartı çıkartmak ufak limitli düzene girdim kart almak hakkım bencede

 2. İlker dedi ki:

  Bankalara borcum var onları ödeyip temize çıkmak istiyorum

 3. Olcay albayrak dedi ki:

  Vakıfbank 7 bin TL borç var icralik kaptmak için nakit lazım yqrdimci olurmusunuz

 4. Alper dedi ki:

  3000 TL icralık dosyam var 5-6 ayda fazlasıyla geri ödemesini yapatabilirim lütfen yardımcı olun

 5. Ceylan yıldırım dedi ki:

  Yapı krediye borcum var Kredi icralık acil borç kapatmak için 6 bine ihtiyac var lütfen bu konuda yardım edin

 6. Faysal dedi ki:

  Büyük masa kurabilen varsa mailden dönüş yapısın!

 7. murat dedi ki:

  acil 15000 tl ihtiyacım var borcumu kapatacagim yardım ederseniz

 8. Cemil dedi ki:

  Merhabalar arkadaşlar icralık durumum va 1000 tl ihtiyacım var

  1. Ümit Ermiş dedi ki:

   Edevletten icra dosyası kaldırılır

   1. Deniz. dedi ki:

    Nasıl kaldiiriliyor

 9. Paul Green dedi ki:

  Krediye ihtiyacınız var mı? Krediye ihtiyacınız varsa, bana e-posta yoluyla ulaşın:

  1. Cemil dedi ki:

   lütfen yardımcı olun 1000 tl lazım ayda 500 600 öderim lütfen evim elimden gidicek yalvariyorum size çok acil

  2. naciye dedi ki:

   Bense kredj cekmek istiyorum

  3. fatih dedi ki:

   merhaba. sağlık çalışanıyım acil 10.000 tlye ihtiyacım var. 3 ayda geri ödeyebilirim.

  4. Yusuf dedi ki:

   50000 tlye ihtiyacım vaf

  5. Mustafa dedi ki:

   Acil 5.000 tl ye ihtiyacim var pandemi sebebi ile calisamiyorum borclarim yuzunden bunalimdayim yardimiziniza ihtiyacim var

  6. Ümit çalış dedi ki:

   Krediye ihtiyacım var

  7. Abdullah dedi ki:

   E postaniz nedir acaba

  8. ali dedi ki:

   sağlık çalışanayım 20000 tl yeihtiyacım var

  9. Ahmet SALMAN dedi ki:

   Krediye ihtiyaçim var varkalar vermiyor

  10. Ramazan dedi ki:

   Çok acil ihtiyaçim var

  11. hasan kahveci dedi ki:

   Telefon numarası 30binlira lazım yardımcı olursanız sevinirim

  12. Mikail dedi ki:

   Bana 3000 TL lazım acil 750 TL taksit ile kapatırım

  13. Ali aktas dedi ki:

   sicili bozuk krediye ihtiyacım var yardımcı olana bende yardımcı olurum

  14. xxx dedi ki:

   merhaba 8.000 tl acil ihtiyacım var uzerıme cok borcum var icralarım var kredi alamıyorum oğlum ve ben çok zor durumdayız

  15. İbrahim dedi ki:

   Nasıl oluyor

  16. Kaan dedi ki:

   Krediye ihtiyacım var

  17. Hüseyin dedi ki:

   bana acil lazım kredi

  18. Mehmet dedi ki:

   Nasıl ulasıcaz size ?

  19. İlknur dedi ki:

   Ön ödeme yapılacaksa güvenmiyorum bu yüzden borçlandım zaten ön ödeme yoksa verebileceğiniz kadar ihtiyacım var ve ben yurtdışındanda dolandırıcılık gördüm o yüzden artık vermem önden para

  20. Halit yavuz dedi ki:

   Yardımci olurmusunuz

  21. Recep dedi ki:

   Bana ulasirmisin kredi ihtiyacim var

  22. Selim Karakuş dedi ki:

   Kredi ihtiyacım var

  23. Salih yıldırım dedi ki:

   İcralık oldun

 10. Beyhan dedi ki:

  Merhaba ben elektrik mührünü kırmaktan ceza yedim ve 2 tane tlf faturasının icrası var toplamda bunlardan dolayı üzerime 14 tane icra var babamdan ölüm aylığı alıyorum 2 yıla yakın halkbankası müşterisiyim bana yüklü miktarda kredi çıkarmı

  1. Ümit Ermiş dedi ki:

   Edevletten icra dosyası kaldırılır

   1. hüseyin ertaş dedi ki:

    nasıl kaldırılıyor borcu varsa

1 10 11 12