Kadrolu Devlet Memuruna (657 ŞART) Faizsiz Kredi 2023

03.01.2023
Kadrolu Devlet Memuruna (657 ŞART) Faizsiz Kredi 2023

Memurlara Kredi Veren Bankalar. Günümüz şartlarında banka kredisi oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Uzun vade ve ödeme kolaylığı insanlara ihtiyaçlarını karşılamaları için cazip gelmektedir.  Bankalar devlet memurlarına özel düşük faizli ya da faizsiz, uzun vadeli kredi kampanyaları düzenlenmektedir. Bu kampanyalardan doktorlar, öğretmenler, hemşireler, temizlik görevlileri  yani tüm kamuda görev yapan ve  657 sayılı  kanun hükmüne uygun olarak çalışan herkes faydalanabilir. Bu kampanyalar memurlar için çok büyük avantaj olmuştur.

Kamu çalışanlarına kredi veren bankalar
Kamu Çalışanlarına Kredi Veren Bankalar

Memur Kredileri ve Avantajları

Ödeme kolaylığı, düşük faiz ve uzun vade imkanları ile kamu çalışanları için bankalar kredi kullanmayı makul hale getiriyor. Bu sayede hem memurlar hem de bankalar karşılıklı güveni birbirlerine sağlamış oluyorlar. Aynı zamanda bankalar memurları güvenli bir liman olarak görmektedir. Memurların aylık düzenli maaşlarının olması, işten çıkma ve çıkarılma riskinin olmaması gibi durumlardan dolayı kamu çalışanları bankalara güven teşkil etmektedir. Bu sebeple bankalar  zorluk çıkarmadan memurlara kredi vermektedir.

Memurlara kredi veren bankalar maddeler halinde şu şekildedir;

 • Vakıfbank
 • Akbank
 • ING Bank
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • İş Bankası
 • Halkbank
 • HSBC
 • Türkiye Ekonomi Bankası

Memur Kredisi Kullanma Şartları

 • Resmi olarak göreve başlamış olmak
 • İstenilen kredi miktarının aylık gelirin yarısını geçmemesi gerekir.
 • Kişi hakkında herhangi bir yasal ya da idari takibin bulunmaması
 • Konut kredisi hariç diğer kredi türlerinin 60 ay vadeyi geçmemesi
 • İpotek işlemi olacaksa eş rızasının olduğuna dair yazılı bir metnin bankaya verilmesi gerekir.
Memur Kredisi Kullanma Şartları
Memur Kredisi Kullanma Şartları

Bu belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayan memurlar için bankalar talep etmiş oldukları tutarlarda kredi imkanı sağlamaktadırlar. Kredi talebinde bulunmak için çalışmak istediğiniz banka şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca kar payı ile memurlara faizsiz kredi veren katılım bankaları vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

Kredi Almak İçin İstenilen Belgeler

 • Maaş bordrosu
 • Maaş harici geliri varsa ek gelir belgesi (Kira geliri vs.)
 • Konut kredisi kullanacaklar için konutun tapu fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Taşıt kredisi kullanacaklar için ise ruhsat faturası veya fotokopisi

Memurlara faizsiz kredi ve Kamu Personeli Kampanyaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Bankaların faiz oranları ve vadeleri şu şekildedir.

Garanti Bankası Faiz Oranları

Özel kuruluşlu olan bu banka konut kredileri, taşıt kredileri ve ihtiyaç kredilerinin yanı sıra avantajlı kredi imkanları ile müşterilerinin yanında olmaya devam etmektedir. Garanti bankası uygun vade koşulları ve avantajlı faiz oranları ile kamu çalışanlarımızı da unutmamaktadır. Bankanın sunmuş olduğu kredi türlerinden yararlanmak isteyen memurlarımız için %2,14 faiz oranları ile 60 aya varan vade koşullarının yanı sıra 50.000 Türk Lirasına kadar kredi çekme imkanı sunulmaktadır.

ING Bank Kredi Avantajları

Özel kuruluşlu olan bir diğer bankamız olan ING Bank ise ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi ile bir çok müşterinin dikkatini çekecek ödeme koşulları sayesinde avantajlı faiz oranları ile vatandaşlarımıza destek vermektedir. Bankanın sunmuş olduğu kredi olanaklarından yararlanmak için sadece nüfus cüzdanı ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankanın müşterilerine sunmuş olduğu faiz oranları ve vade koşulları ise şu şekilde karşımıza çıkmaktadır. 50.000 Türk Lirasına kadar kredi imkanı sağlayan banka 1 ile 60 ay vade seçeneği sayesinde avantajlı kredi çekme imkanı sağlamaktadır.

Ayrıca banka tarafından gelir belgesiz olarak sunulan krediler uygun faiz oranları ile sunulmaktadır.

ING Bank kamu kredisi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Halk Bankası Memurlara Özel Kredi İmkanı

Kamu kuruluşlu olan Halk Bankası uygun vade ve faiz oranlarıyla tüm vatandaşlarımıza hizmet ederken aynı zamanda devlet memurlarına özel kredi imkanları sayesinde kamu çalışanlarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Bankanın devlet memurları için sağlamış olduğu avantajlı kredi koşulları ise 50.000 Türk Lirasına kadar kredi çekme fırsatı sunan banka 36 aylık  vade imkanları ile %1,77- % 1,82 faiz oranı sayesinde ihtiyacınız olan nakit parayı size sunmaktadır.

Halkbank tarafından kamu çalışanları için verilen krediyi almak için KAMU boşluk T.C. kimlik numarası boşluk gelir bilgisi boşluk talep edilen tutar yazarak 3452 ‘ ye gönderebilirsiniz.

Vakıfbank Kamu Çalışanları Özel Kredisi

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan Memur, İşçi, Bağ-Kur emeklileri, Kadrolu işçiler ve Emekli Sandığı’na tabi olan tüm vatandaşlarımıza özel ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Bankanın vatandaşlarına sunmuş olduğu avantajlı kredi türü ise %1.59 faiz oranı ile 36 ay vadeye kadar 2 bin TL ile 125 bin TL tutarı arasındaki kredinizi Vakıfbank şubelerine giderek alabilirsiniz. Vakıfbank tarafından kamu çalışanlarına özel olarak verilen kredi ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Denizbank Avantajlı Kredi Paketleri

Deniz Bank kamu çalışanlarına özel cazip faiz oranıyla kredi veriyor. Kredinizi 36 ay vade ile 55.000 TL’ye kadar alabilirsiniz. Denizbank’tan kredi çekmek için gerekli olan belgeler ise aşağıda yer almaktadır. Faiz oranı ise yüzde 2,17 olmaktadır.

 • Gelir Belgesi
 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
 • Kamuda çalıştığına dair kimlik kartı
 • Yerleşim belgesi gerekmektedir. Kredi detayları için tıklayınız.

Ayrıca diğer bankalardan alacağınız ihtiyaç kredileri ile de ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Belediyede Nasıl Memur Olunur? şartlar öğrenmek ve incelemek için tıklayınız.

YORUMLAR

 1. Devlet Memuru dedi ki:

  Ben kamu personeliyim ve 657 ye tabi olarak çalışıyorum. En uygun faiz oranlı kredi Vakıflar bankasında. başka bankaların faizleri daha yüksek. bence önce Ziraat bankasına sonra vakıflar bankasına en son da Halk Bankasına başvurun.
  1. Akbank
  2. İş Bankası
  3. Denizbank
  4. TEB
  5. QNb finansbank
  6. Garanti Bankası,
  7. ICBC bank

  memur kredisi Faiz oranları biraz daha yüksek.

  1. Şu yazıyı da okuyun, faiz ödemek isteyemenler için katılım bankaları var. https://esnafkredi.net/memurlara-faizsiz-kredi/