Karakter Satarak Para Kazandıran 13 Yeni Oyun!

Karakter Satarak Para Kazandıran 13 Yeni Oyun!

Sanal dünya kullanıcılarına birçok avantaj sağlıyor. Bunlardan biri oyun oynayarak da para kazanmaktadır. Bilgisayar üzerinden ya da mobil uygulamalar ile oyun oynayarak gelir elde edebilirsiniz. Uygulama marketlerde gezerken pek çok oyunun ücretli olduğunu görmüşsünüz. Bazı oyunlar ise paralı değildir ve seviye ilerledikçe gerekli ekipmanların alınması işlemi için para ödemeniz gerekebilir. Tabi tüm bu işlemlerden sonra oyunu bırakmak istediğinizde bütün emeğinizin boşa gitmesini istemiyorsanız size bir önerimiz var. Oyun karakteri satarak çok para kazanabilirsiniz. Özellikle oyunlara yeni başlayacak kişilerin sıfırdan hesap açmak yerine belirli bir seviyede olan hesapları satın almak istedikleri görülmektedir. Sizler için tüm detayları araştırdık.

Oyun Karakteri Satışı İle Para Kazanmak
Oyun Karakteri Satışı İle Para Kazanmak

Steam Nedir?

Steam, Valve firmasının geliştirdiği bir destek uygulamasıdır. Öncelikle kendinize bir steam hesabı açmanız gerekiyor. Steam’ı bilgisayarınıza kurarak orjinal oyunlar indirebilirsiniz. Steam sistemi uygulamaların sürekli güncel kalmasına yardımcı olur. İstediğiniz oyunları CD’ niz olmasa da bu uygulama sayesinde satın alabilir ve bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Ayrıca steam, online oynanan oyunlarda server bulmanıza da yardımcı olmaktadır. Steam sisteminde önceden alışverişler dolar üzerinden yapılmaktaydı. Ancak 2014 yılında TL’ ye geçildi. Bazı şirketler ile yapılan anlaşmalar sayesinde 1 dolar 1,5 TL’ ye sabitlendi. Ancak steam üyeliği hala ücretsizdir. Steam’de oyunlar dijital ortamda bulunmaktadır. Firma tarafından üye olduğunuzda herhangi bir cd, yazılı belge vb. argümanlar gönderilmemektedir.

Steam Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri ile uyumludur. Bu sebeple yapılması gereken tek şey steam üyeliği yaparak arama çubuğuna oynamak istediğiniz oyunun ismini yazmanızdır. Oyunu bulduktan sonra satın alabilir ve bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Steam‘ı sürekli olarak takip etmeniz oyunları indirimli ya da bedava tedarik etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca sistemde oyuna farklı kişileri davet etmek, arkadaşlara oyun hediye etmek, sistemden arkadaş eklemek gibi imkanlar da vardır.

Steam Nedir?
Steam Nedir?

Steam’ ın en sevilen özelliği depolama yapmasıdır. Oyunu farklı bir bilgisayarda ya da uyumlu farklı bir işletim sisteminde açmak istediğinizde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu sebeple yeni bilgisayar alımlarınızda ya da oyunu farklı bilgisayarlarda oynamak istediğinizde tekrar üye olmanıza ve tekrar oyunu satın almanıza gerek kalmaz. Ancak hesapların satışı durumunda yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluktan dolayı şirket mes’uliyet kabul etmemektedir. Çünkü şirket politikasına göre hesap satmak yasal bir uygulama olarak kabul edilmemektedir.

Oyun Karakteri Satarak Para Kazanmak

Geçtiğimiz yıllarda basında yer alan haberlere göre meşhur olan Pokemon Go oyun karakterinin satıldığına şahit olmuştuk. Karakter 3 bin 200 TL’ ye alıcı bulmuştu. Bazı kullanıcıların karakter satarak gelir elde ettiğinden bahsedilmekteydi. Belirli bir tecrübe seviyesine ulaşılan karakterler internet üzerindeki pazarlama programları aracılığı ile satılabiliyor. Akıllı telefonun kamera ve konum özelliklerini kullanarak oynayan ile karakter arasındaki gerçeklik dengesi sağlanıyor. Ayrıca oyunda seviye atlamak zor olduğundan dolayı belirli bir seviyeye gelen kişiler hesaplarını belirli bir tutar karşılığında satıyor. Bu işten para kazanan birçok kişi var ve bu kişiler hesap satışı yapmanın doğru olduğunu ifade ediyorlar. Çünkü günde 10 saatten fazla oyun için harcanan bir emek söz konusu. Ancak hesap satışlarında yaşanan çok fazla dolandırıcılık vakası var. Özellikle steam hesaplarını satan kişiler ödemeyi aldıktan birkaç sonra hesaplarını geri alarak satın alan kişileri mağdur edebiliyor. Valve firmasına göre hesap satmak zaten yasal değil. Ayrıca ülkemizde Pokemon Go oyununun çeşitli sebeplerden dolayı yasaklandığının da altını çizmekte yarar var.

Ancak bu sektörde iyi olanların satış konusunda onay verdiği pek çok oyun bulunmaktadır. Hatta bazı kişiler bu işi meslek edinmişlerdir. Boş vakti olan kişiler hesap geliştirip satarak para kazanmaktadır. Bu oyunlar;

Oyun Karakteri Satarak Para Kazanmak
Oyun Karakteri Satarak Para Kazanmak
 • League of legends
 • Walfteam
 • Metin 2
 • Knight Online
 • Clash royale
 • Marvel Contest Of Champions
 • Boom Beach
 • PlayerUnknown’s Battlegrounds
 • World of Tanks
 • Clash of Clans
 • Castle Clash
 • Zula
 • Dark Orbit’ dir.

Bu oyunlara bakıldığında büyük pay Metin 2 oyununa aittir. Bu oyun üzerinden nasıl para kazanıldığına bakalım. sahibinden.com’ daki satılık oyun karakteri ilanlarını görebilirsiniz.

Metin 2

Aslında uzun yıllardır aşina olduğumuz oyunlardan biridir Metin 2. Çünkü 2005 yılında Kore’ de yayın hayatına başlamıştır. Daha sonra farklı bir şirket tarafından satın alınmış oyunun Türkiye’ de 44 adet  sunucusu bulunmaktadır. Oyun savaş oyunu türündedir. Üç büyük imparatorluk arasındaki savaşlar konu alınmaktadır. İlk aşamada ilkel bir hayat vardı. Ancak bir gök taşı bu üç imparatorluk ile ilgili sınırları belirledi. Oyuna başlayan her karakter kendisine bir sınıf seçmek durumundadır. Oyunda 4 sınıf vardır.

Metin 2
Metin 2

Sura sınıfı; Yakın dövüşlerde tecrübelidirler. Ancak uzun mesafeden sihir kullanma özellikleri de vardır. Alınan hasarı azaltma konusunda sihir güçleri vardır. Suraların kullanabilecekleri tek araç kılıçtır.

Savaşçı; Kılıç ve kalkan kullanabilirler. Yakın dövüş konusunda en usta sınıftır. Rakiplerini aldıkları çift el silahlar ile yenebilirler.

Şaman; Şamanlar mistik güçlere sahiptir. Sura sınıfına benzetilecek özellikleri büyüleridir. Savaş yaparken ve diğerlerine yardım ederken bu büyü özelliklerini kullanırlar. Bu özellikleri ile saldırı gücünü azaltabilir ya da canı tükenmekte olan diğer arkadaşlarına güç sağlayabilir.

Reklam videosu izleyerek para kazanabileceğinizi biliyor musunuz?

Ninja; Ninjalar oyunda diğer karakterlerden farklı olarak en fazla silaha sahip olan karakterdir. 3 silah kullanma hakları vardır. Hançer ve yay kullanabilirler. Ayrıca zırh da alabilirler. Ninjaların pusu kurma özellikleri olduğu için suikastçı olarak tabir edilebilirler.

Oyunda üç farklı imparatorluk olduğunu söylemiştik. Doğu, batı ve güneyde olan imparatorluklar farklı özellikleri ile meşhurdur. Jinno İmparatorluğu oyunun oynandığı adanın doğusunda bulunmaktadır. Kıtanın bu bölümündeki halklar savaşçı bir özelliğe sahiptir. Askeri güç hakimdir. Lider Ee- Ryoonh’ dur. Bu lider son imparatorun oğludur. Eski imparatorluk ile güç birliğinin kurulacağına inanmaktadır. Chunjo İmparatorluğu batıda bulunur. Dini sisteme dayanan bir imparatordur.  Bu imparatorluk metin taşlarının güçlerini engellemek istiyor. Asıl amaç ise kıtada hakimiyet sağlamaktadır. Liderin metin taşları ile ilgili birçok öngörüsü bulunmaktadır. Shinsoo İmparatorluğu güneyde bulunmaktadır. Ticaret yaparak geçimlerini sağlamaktadırlar. Ticaret yollarında metin taşlarının olabileceği ve kendilerine zarar verecekleri öngörüsü ile ticaret yapanlar silahlandırıldı.  Kendilerini batıdan gelecek her türlü saldıraya karşı koruyan grubun asıl amacı ticaret yollarının kontrolünü sağlamaktır.

sahibinden.com’da bulunan ilanları incelediğimizde 500 TL’ den 5 bin TL’ ye kadar Metin 2 karakterlerinin satıldığını görmekteyiz. Karakter olarak simya seçilmiş. Yan karakter ise 101. level’ dadır. Bu oyun karakteri 500 TL’ ye satılmaktadır. Yine aynı sitede bedensel çift str 4 envanter + açık full oyun karakteri 115. seviyede olup 3 bin 200 TL’ ye satılmaktadır.

En çok oynanan ve karakter satışı yapılan diğer oyun ise Clash of Clans’ dır. Şimdi bu oyun karakterini satarak elde edeceğiniz tutarları açıklayacağız.

Clash Of Clans

Klanlar Çatışması adı verilen bu oyun Supercell tarafından geliştirilmiştir. IOS tarafından en çok indirilen 5 uygulama arasında yer almıştır. Tekli ve çoklu olarak oynanabilmektedir. Oyun strateji türündedir. Oyun aslında iki bölümden oluşuyor. İlkinde klanlar ile bir köy inşa etmek durumundasınız. İkinci bölümde ise yetenekler doğrultusunda savaşlar yapılmaktadır. Ücretsiz olarak Google Play Store ve App Store’ dan temin edilebilmektedir. Aynı şirket yukarıda saydığımız oyunlar arasında yer alan Clash Royale oyununu piyasaya sürmüştür. Bu oyun da yılın oyunu seçilmiştir. Öncelikli olarak yapılması gereken bir köy kurmaktır. Köyü kurduktan sonra, size karşı yapılacak olan saldırıları bertaraf etmeniz istenir. Saldırı kadar savunmada da oyunda oldukça önemlidir. Köy kuruldukça da seviye ilerlemesi sağlanır. Oyunda birçok savunma binası mevcuttur. Aynı zamanda asker eğitme gibi bir durum da söz konusudur. İksir yöntemi ile bu işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Clash Of Clans
Clash Of Clans

Oyunda kullanılabilecek argümanlar; avcı uçağı silahı, cehennem kulesi, iskelet tuzağı, yay, bomba, tesla, bal kabağı bombası, havan, top, okçu kulesi ve duvardır. Ancak bu argümanlar belirli seviyelere gelene kadar kullanılabilmektedir. Örneğin top 14. seviyeye kadar kullanılabilir. Oyuna yeni başlayanların kullanabileceği bir savunma birimidir. Oyunda seçilebilecek ilk asker türü barbar askerdir. Bu askerler köylere saldırma özelliğine sahiptir. Geliştirdiğiniz kışlalara göre farklı asker türleri kullanabilirsiniz. Ancak sürekli olarak karşı köylere saldırılar düzenlerseniz bu durumda kendi köyünüz saldırılara açık kalacaktır. Bu iki kavramı dengelemek aslında oyunun ana fikridir.  En çok karakter satışının yapıldığı oyunlardan biri olduğundan bahsetmiştik.

9000 taşlı bu karakter 1000 TL’ ye satılmaktadır. Sahibi 4 senede oyunun bu aşamasına gelmiştir. Satılık clash of clans köylerini incelemek için tıklayınız. Sitede satılık pek çok oyun da yer almaktadır. Bu oyunlarda belirli bölümlere ulaşılmıştır. Uygun fiyata satın alınabilecek karakterler de bulunmaktadır.

Mobil oyunlardan para kazanabileceğiniz gibi oyunlarda belirli bir seviyeye gelerek karakter satışı da yapabilirsiniz. Tabi bu aşamalara gelmek için bir emek sarfetmek gerekiyor. Para kazanmak kolay bir olay değil. Ancak size tavsiyemiz emek tacirliği yapmayın ve bu konuda dolandırıcılık yapmaya çalışanlara fırsat vermeyin. Usulüne uygun olarak yapacağınız her işten gelir elde etmeniz daha etik olacaktır.

YORUMLAR

 1. Caner Arı dedi ki:

  Bende 110 level clash of clans hesabı var ben bunu satmak istiyorum sizce kaç para eder?

  1. Alihan Mert Kaygusuz dedi ki:

   Oyun gibi sitelerden satış yapabilirsin. Orada ilan ekleme yerleri var. Ben 134 level hesabımı sattım orda. Herhangi bir sorun ile de karşılaşmadım. Siteye girdiğinde zaten bir çok ilan görüceksin.