Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar (TAMAMI KREDİLİ EVLER)

03.01.2023
Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar (TAMAMI KREDİLİ EVLER)

Konut alımlarında bankalar , konutun eksper değerinin %80’i kadar kredi veriyor. Kalan tutar için ise belirli bir peşinat yatırmak gerekiyor. Ancak bazı bankalar evin tamamına konut kredisi veriyor. Peşinatsız ev kredisi veren bankalara başvurabilirsiniz. Ziraat Bankası, Halkbank gibi bankaların evin tamamına kredi kampanyaları bulunuyor. Bu kredilerden yararlanarak konut sahibi olabilirsiniz.

Peşinatsız Ev Almak İstiyorum

Hayalinde ki evi peşinatsız almak isteyenlerin en büyük problemi konut kredisi veren bankalar tarafından gayrimenkulün belli bir bölümü için peşinat talep edilmesidir. Bu sebeple inşaat firmalarına ve müteahhitlere başvuran birçok müşteri peşinatsız ev almak istiyorum nasıl alabilirim sorusunu sormaktadır. Bu içeriğimiz de peşin parası olmayanlar için konutun tamamına kredi verilir mi, yüzde yüz mortgage, kredisi veren bankalar, Halkbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Vakıflar Bankası gibi Devlet bankalarının ve özel bankaların desteklerini kaleme aldık.

Müjdeyi sona saklamadan kredi veren bankalardan bir kısmını sıralayalım!

Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alırım?

Bankalar mevzuat gereğince satın alınmak isteyen evin en fazla %80’i oranında kredi verebilirler. 100 bin lira değerinde bir konut için bankadan maksimum 80 bin lira kredi çekebilirsiniz. Kredi teamülleri hepsine kredi verilmesine engel olur. Eğer alacağınız ev 200.000 TL. değerinde ise bu kezde 40 bin lira civarında bir peşinata ihtiyaç duyarsınız. Bu hesaplama aşağıda ki şekilde yapılmaktadır.

Peşinatsız konut kredisi veren bankalar isimli bağlantıda evin tamamına hepsine %100 Mortgage hakkında bilgi alabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alırım
Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alırım?

Konut Kredisi Peşinat Hesaplama

 • Satın alacağınız eve banka tarafından 600 TL. karşılığında eksper gönderilir.
 • Eksper evi inceler ve çevre, konutun niteliği ve piyasa fiyatlarına göre bir değer biçer.
 • İncelemeyi yapan eksper evin değerini bankaya bildirir.
 • Ev kredisi veren bankalar evin değerinin %75 – %80‘ i kadar kredi verebilir. Bu değeri ise eksper belirler.

Ev Kredisinin Tamamını Nasıl Alırım?

Eğer hiç  peşin paranız yok ise, peşinatsız ev almanın 4 farklı yöntemi var. Bu yöntemler;

 1. Evin eksper değerini yüksek gösterme,
 2. İkinci bir gayrimenkulü ipotek altına aldırma,
 3. %20′ lik peşinat için ihtiyaç kredisi kullanma,
 4. Peşinat için ihtiyaç kredisi çekemiyorsanız araç ipotekli ihtiyaç kredisi çekerek peşinatı tamamlama

İlk yöntem ile iyi bir hesaplama yapmanız gerekmektedir. Sıfır bir konut aldığınızı düşünürsek, müteahhit ile anlaştığınız evin fiyatını banka yetkilisine bildirmelisiniz. Yetkiliye elinizde ne kadar para olduğunu ve bu evi satın alabilmeniz için kaç para krediye ihtiyacınız olduğunu söylerseniz, danışman sizi ne kadarlık bir kredinin kurtaracağını ve bunun için eksperin eve kaç para değer biçmesi gerektiğini söyleyecektir.

Konut kredisi veren bankalar arasında hangi bankanın peşinatı olmayanlara yüksek eksper bedeli bildirdiğini, hangi eksper ile anlaşılabileceğini evi satan müteahhitten öğrenebilirsiniz. Ev sahibi sizi doğru bankaya yönlendirecektir.

Ziraat Bankası Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Evim Ziraatten isimli projesi ile vatandaşı ev sahibi yapmaya devam ediyor. Banka işyeri satın alma desteği ile birlikte aşağıda belirtilen konut kredisi çeşitlerine sahiptir.

 • Çiftçi Ev Kredisi; 120 ay vadeli 6 ayda bir yada yılda bir kez ödemeli
 • Bireysel İşyeri Kredisi; Eğer dükkan, ofis ve bu tarzda bir konut satın almak isterseniz Ziraat İşyeri Satın Alma Kredisi çekebilirsiniz. Evin değerinin yüzde 75 oranında 10 yıl vadelerle yatırımınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Komisyonsuz Konut Kredisi; Dosya masrafsız
 • Transfer Konut Kredisi; Dosya masrafı alınmayan borç kapatma kredisidir.
 • İnşaat Tamamlama Kredisi; Evin %70′ i tamamlanmış ise geri kalan kısmı için bu kredi çekilebilir.
 • İlk Yıl Sadece Faiz Ödemeli Konut Kredisi; Ödemelerin düşük olmasını sağlamak için 2 sene boyunca çekilen kredinin sadece faiz kısmı ödenmektedir.
 • Konut Finansmanı Kapsamında İpotekli Bireysel Finansman Kredisi; Evinizi ipotek ettirin ve bireysel ihtiyaç kredisi çekin.
 • Ortak Konut Kredisi; Eğer aldığınız maaş çekeceğiniz kredinin taksitlerini ödemeye yetmiyor ise, anneniz, babanız, eşiniz, kardeşiniz veya diğer yakınlarınızdan biriyle birlikte başvurun, iki maaşı gösterip peşinatsız konut kredisi çekin.
 • Yurt Dışı Yerleşiklere Konut Kredisi; Yurt dışında yaşayanlar ve yabancılar için Türkiye’den ev alma kredisi Evin Ziraatten!
 • Kentsel Dönüşüm Kredisi; Riskli binaların yeniden inşası, işyeri veya yeni bina satın alma, binanın güçlendirilmesi faaliyetleri için verilir.
  • Konutlarda Devlet destekli yıllık %4 10 yıl vadeli,
  • İşyerlerinde ise yıllık %3 devlet destekli ve 84 ay vadeli olarak verilir.

Ziraat peşinatsız kredi alabilmenin yöntemi, yukarıda anlatılan kredilerin her biri için yüksek miktarda eksper değeriyle ipotek destekli peşinatsız konut kredisine bağlıdır.

PEŞİNATSIZ KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

FAİZ ORANINA GÖRE AYLIK ÖDEME MİKTARLARI
PARA MİKTARIVADESİAYLIK ÖDEMEKREDİNİN ADI 
200.000120 AY2.705,42 TLGayrimenkul konut finansı
200.000120 AY3.038,34 TLDosya masrafsız
100.00010 YIL1.455,60 TLÇalışanlara özel
100.00060 AY1.455,60 TLEmeklilere özel
100.00048 AY2.841,51 TLPeşinatsız Konut Kredisi
200.000120 ay2.967,37 TLBorç taşıma

Halkbank Peşinatsız Ev Kredisi

Halkbank şubelerinde parası olmayanlar içinse yine yasal kanun, tüzük ve yönetmelik hükümlerine göre prosedürlere uygun şekilde kredi imkanı sağlanmaktadır. Sermayesiz ev almak için Halkbank’ın kategoriye uygun mortgage finansmanlarından birini seçebilirsiniz.

Hesaplı Evim Peşinatsız Konut Kredisi; İster her ay, isterseniz 3 ayda bir ödeyin. 120 ayda yüzde 1,28 faiz oranı ile aylık 955,76 TL taksitler ile kredinizi geri ödeyebilirsiniz.

Canım Evim Peşinatsız Ev Finansmanı; Bu kredinin aylık ödeme miktarları ve vadesi hesaplı evime göre daha yüksek olup, uzun vade isteyenlere 180 aya kadar verilebilmektedir. 15 yıl sürede kredi kullanabilirsiniz.

Bu destekler haricinde Halk Bankası tarafından 2/B araziler için, inşaatını tamamlamak isteyenlere özel, yeni bir dükkan veya işyeri satın almak isteyenler için, riskli evini tadilat yaptırmak, yenilemek veya yeni bir bina satın almak isteyenler için ipotekli peşinatsız ev kredileri mevcuttur.

Peşinatsız Ev Kredisi Yapı Kredi

Yapı Kredi Mortgage alacağınız evin hepsine kredi çıkartıyor. Evin tamamına kredi çekebilmek için peşinatsız ev kredisi çekme yöntemleri arasından gayrimenkul ipotekli olanı tercih etmelisiniz. Yapı Kredi Bankası ikinci evinizi de ipotek gösterdiğiniz taktirde her iki evin toplam ekspertiz değerinin yüzde 80’i ne kadar peşinatsız konut kredisi vermektedir.

peşinatsız konut kredisi yapı kredi
peşinatsız konut kredisi yapı kredi

Yapı ve Kredi Bankası Peşinatsız Ev Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler;

 • Her iki eve ait tapu fotokopileri
 • Kimlik belgesi
 • Maaş bodrosu veya gelir belgesi
  • Maaş alanlar için: En son aya ait bordro
  • Esnaflar için; Vergi levhası ve fotokopisi
  • Emekli vatandaşlar için; Emekli maaşı cüzdanı fotokopileri
  • Kira geliri olanlar için; Tapu fotokopisi,  kira kontratı
 • İkametgah belgesi veya son 3 aylık faturalardan herhangi biri

2023 yılında ev kredisinin tamamını nasıl alırım diyenler için bildiğimiz yöntemleri ve bankaları sizler için sıraladık. Hiç paranız olmasa da alacağınız evin %20’lik kısmını yukarıda anlattığımız yöntemlerle giderebilir, kendi evinize sahip olabilirsiniz. 2023 yılında başlatılan peşinatsız ev kampanyalarını da değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca 2023 yılında Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından uygun faiz oranı ile konut kredisi verilmektedir. Bu kredilerden yararlanarak 2023 yılında bir konut sahibi olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.