Peşinatsız Ticari Araç Satan Galeriler

05.01.2023
Peşinatsız Ticari Araç Satan Galeriler

Peşinatsız taksitle araba almak ister misiniz? İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerimizde galeriler senetle araba satışı yapmaktadır. Hiç peşinat ödemeden siz de araç sahibi olabilirsiniz. sahibinden.com’ dan vadeli araç satanların listesine de ulaşabilir ve satılık araçları inceleyebilirsiniz. Bazı galeriler ise aracın tamamına kredi kullandırmaktadır. Peşinat ödemeden siz de araç sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki firmalara ulaşmanız yeterli olacaktır. İstanbul Ticaret Merkezi (İSTOÇ)’ nde de senetle araba satılmaktadır.

Peşinatsız Taksitle Araba

Bankalar araç alımları için kredi vermektedir. Hemen hemen her bankanın taşıt kredisi kampanyaları bulunmaktadır. Uygun faiz oranı ve vadeler ile kredi sunan bankaların taşıt kredi başvurularını kabul etmek için aradığı bazı şartlar bulunmaktadır. Kredi başvurusunda bulunan kişinin hakkında tahkikat başlatılmaktadır. Olumlu yanıt alabilmek için kredi notunuzun yüksek olması ve kredi geçmişinizi ifade eden sicilinizin temiz olması gerekmektedir. Taşıt alma isteği ile bankaya başvuranların başvurularının reddedilmesi durumunda çareyi senetle ya da peşinatsız olarak araç satışı yapan galerilere başvurmakta bulmuştur. Maliyeden hacizli satılık araçlar listesini inceleyebilirsiniz.

Bir diğer husus banka kredilerinin aracın proforma bedelinin yüzde 70- yüzde 75′ i oranında üst limitli olmasıdır. Kalan yüzde 30′ luk kısım için ise peşinatınızın olması gerekmektedir. Bu peşinata sahip olmayanların bankalar da dertlerine deva olmamaktadır. Çünkü faiz oranları yüksektir. Bu sebeple geri ödeme tutarları oldukça yüksek olacaktır. Vadeli, faizsiz aynı zamanda peşinatsız araç satan galeriler vatandaşlarımızın işini kolaylaştırmaktadır. Bu şekilde alacağınız ikinci el araçların ücretlerini aylık eşit taksitler halinde geri ödeyebilirsiniz. Bankalar tarafından ihale usulü ile satılan icralık araçları inceleyebilir, ihaleye katılarak araç alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

peşinatsız-taksitle-araba
Peşinatsız taksitle araba

Senetle Araba Satışı Yapan Galeriler

Senetle araç alımları da yine bu sistem dahilinde gerçekleşmektedir. Peşin finansmanı olmayanlar senet karşılığında araçlarını almaktadır. Ancak burada da dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Galerilerin yeterince güvenilir olduğundan emin olmanız gerekiyor. Şayet anlaşma sonrası tek bir senet imzalarsanız, bu kişilerin kötü niyetli olması durumunda zor durumda kalabilir ya da araç bedelini peşin ödemek durumunda kalabilirsiniz. Anlaşma koşullarında ne kadar vade olacağı söylenmiş ise senetlerin de o sayıda olması gerekmektedir. Ülkemizde özellikle büyük şehirlerde bu şekilde araç satan pek çok galeri bulunmaktadır. Fiyat olarak ise peşin alınan araçlardan daha pahalı olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Araç satışı yapan yerlerin belirlediği vade ise 48 ay olmaktadır. Örneğin 48 bin TL.’ lik bir aracı aylık 1.000 TL. ödemeler ile alabilirsiniz. Senetle araba satışı özellikle son yıllarda sıkça rastlanan bir uygulama olmaktadır. Kredi notu düşük olan şahıslar bu yöntemi bir velinimet olarak kabul etmektedir. Senetle hiçbir peşinat ödemeden araç alanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bankalar tarafından istenen şartlara haiz olmayan kişilerin tercih ettiği bu yöntemler ile bütçenizi sıkmadan araç sahibi olabilirsiniz. Peşinatsız senetle araç satan pek çok galeri bulunuyor.

Senetle para veren faktoring firmalardan bilgi alarak da araç alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

WOWWO.COM

Senetle araç satışı yapan firmalardan bir tanesidir. İstanbul’ da Topkapı, Bağcılar, Kartal’ da, Ankara, Antalya ve Bursa’ da showroom’ ları bulunmaktadır. Araç satışının yanı sıra firma sigorta ve emlak işleri de yapmaktadır. 8 yaş ve üzeri araç alımlarınızda sezon indirimi yapılmaktadır. 10 bin TL peşinat yatırmak kaydı ile aylık 1390 TL taksitle araç sahibi olabilirsiniz. Firma, senetle araç alımlarını mümkün kılmaktadır. Senetle araç alımlarında uygulanacak vadeler 24 ay, 30 ay ve 36 ay olmaktadır. Üstelik kefil ya da teminat talep edilmemektedir. Ticari araçlar da uygun fiyatlar ile satılmaktadır. Ancak her araç için değişen tutarlarda peşinat verilmesi gerekmektedir.

Wowwo politikası gereği araçların yüzde 35 tutarını peşin, kalan tutarı ise vadeli senetle satmaktadır. Ancak ilanlara göre yatırılacak olan peşinat oranlarının değiştiği görülmektedir. Araçları incelemek için tıklayınız.

İstoç Ticari Araç

İstanbul’ un Bağcılar semtinde bulunan bir ticaret sitesidir. Uzun ismi İstanbul Toptancılar Çarşısı‘ dır. İstanbul’ un diğer ilçelerinde bulunan esnaflar buraya taşınmıştır. Buralarda aranan tüm ürünlere rastlanabilir. Ayrıca araç satışları da yapılmaktadır. Bir araba pazarı olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca İskoç’ un internet sayfasında kefilsiz ya da peşinatsız olarak senetle araç satışı yapan tüm firmaların ilanları mevcuttur. Senetle alımlarda 36 aya kadar taksit imkanı bulunmaktadır. Sarıkaya Otomotiv, Sürmene Otomotiv, Polat Otomotiv, Galeri 24, Akyüz Otomotiv vb. firmaların ticari araçlarını İstoç’ dan inceleyebilirsiniz.

Örneğin Citroen Berlingo 2016 model 98 bin’ de olan araç 65 bin 500 TL’ ye satılmaktadır. 48 ay vadeli olarak alacağınız araca kredi çıkması mümkündür. Diğer araçları incelemek için istocoto.com.tr web sayfasına bakabilirsiniz.

istoç-ticari-araç
İstoç ticari araç

Sahibinden Vadeli Araç Satanlar

Sahibinden.com aranılan her şeyin bulunduğu büyük bir portaldır. Sitede vadeli ve senetli araç satışları da yapılmaktadır. Genel olarak ilanları incelediğimizde araçların yüzde 50 peşinat ile satıldığı görülmektedir. Kalan yüzde 50′ lik tutar için ise 36 ay vade imkanı sunulmaktadır. Sayfada peşinatsız olarak satılan ticari araçlara ait 3 ilan bulunmaktadır. Ancak vadeli olarak araç satışı yapan çok fazla galeri ve şahıs bulunmaktadır. Vadeli araç ilanlarına da buradan ulaşabilirsiniz. Sahibinden.com dışında vadeli olarak araç satışı yapılan galerilerin ilanlarına yer veren pek çok sayfa bulunmaktadır. Burada yer alan ilanları da inceleyebilirsiniz.

Peşinatsız Senetle Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Araç marka ve modeline karar verdikten sonra bahsettiğimiz siteler ve galeriler yardımı ile almak istediğiniz aracı belirleyiniz. Tabi araç alımı ciddi paralar gerektirdiği için yalnızca internet üzerinden araştırma yapmak size yetmeyecektir. Zaten internet üzerinde yer alan ilanların doğrulup payı da düşük olmaktadır. Zor durumda kalmamak adına bu araçları yakından incelemeniz gerekiyor. Araç sahiplerinden alacağınız randevular ile yerinden inceleme yapabilirsiniz. Galeriler kendi politikalarına göre peşinat oranları belirlemektedir. Peşinat verilmemesi çok nadir mümkün olmaktadır. Genelde takas usulünde araçlar için peşinat talep edilmiyor.

peşinatsız-senetle-araba-alırken-nelere-dikkat-edilmelidir
Peşinatsız senetle araba alırken dikkat edilmesi gerekenler

Tabi araç alımı yapacağınız galerilerin güven arz etmesi ilk kuraldır. Kurumsal markaların da senetle araç satışı yaptıkları görülmektedir. Belirli bir oranda peşinat yatırmak her zaman daha güvenli olmaktadır. Kalan borcunuzu yazılı olduğu belgeyi noter huzurunda imzalayın. Toplu ödeme yapmak istediğinizde firmanın belirli oranlarda indirim yapmasını isteyin. Peşinat tutarının ve vadenin düşük olmasına dikkat edin. Senetlerin banka kanalı ile ödendiğine ve daha sonra satıcı firmadan senetlerin tek tek alınıyor olmasına özen gösterin. Faturanın satış tutarının tamamı için kesildiğinden emin olun. Alacağınız aracın da piyasa fiyatından çok çok yüksek olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Firmanın ticaret kanunlarına uygun satış yaptığından da emin olmalısınız. Bazı bankalar 2.el araçların tamamına kredi vermektedir. Bu bankalardan kredi alarak da taşıt alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak istediğiniz araca bu yöntemle sahip olamıyor ya da bu sistemi güvenli bulmuyorsanız ailenizden düzenli gelire sahip olan bir kişinin daha kredi çekmesi durumunda iki adet tüketici kredisini birleştirerek araç alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Peşinatsız Kredi İle Ticari Araç Almak

Araç alımlarında kefilsiz ya da herhangi bir şart olmaksızın kredi verilmektedir. Örneğin Buraklar Otomotiv’ den 2015 model Fiat Doblo Fremio Plus aracınız almanız durumunda anlaşmalı olunan finans şirketleri tarafından kredi imkanı sağlanmaktadır. Bu firmalar genel olarak Koç Finans, İNG Finans ve LJ Finans şirketleri olmaktadır. Aracın fiyatı 61 bin 500 TL’ dir. Tamamı için kredi çekilebilmektedir. Bu sebeple herhangi bir peşinat ödemenize gerek kalmaz. Ayrıca kredi kartına 9 taksit yapılmaktadır.

Banka kredileri ile uğraşmak istemiyorsanız peşinatsız senetle araç alma imkanı sunan galerilerden detaylı bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Mehmet Emin Coşkun dedi ki:

    2. El panelvan araba almak istiyorum.peşinatsız taksitle aylık 1000 TL öderim.