Sermayesiz ve Stoksuz E-Ticaret Nasıl Yapılır? Dropshipping

05.01.2023
Sermayesiz ve Stoksuz E-Ticaret Nasıl Yapılır? Dropshipping

Sermaye olmadan e-ticaret yapmaktan bahsedilen, aslında e-ticaretin en az sermaye ile nasıl yapılacağıdır. En büyük sermayeniz zamanınız ve e-ticaret de bunu kesinlikle harcarsınız. Verim elde edebilirsiniz. Sermayesiz ve stoksuz yapılacak olan işler hakkında, Sermayesiz ve Stoksuz E-Ticaret Nasıl Yapılır? en iyi e-ticaret fikirleri, en karlı e-Ticaret ürünleri, anne ve bebek ürünleri, cep telefonu aksesuarları ve bilgisayar yan ürünleri, mutfak ekipman ürünleri ve güzellik ve sağlıklı yaşam ürünleri ile yapılacak olan sermayesiz e-ticareti araştırdık.

Sermayesiz ve Stoksuz E-Ticaret Nasıl Yapılır? Dropshipping

Tamamen sermayesiz e-ticaret profesyonel olarak mümkün değildir, ancak bazı platformlardan ikinci el ürünler satılabilmektedir. Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır diyorsanız özel bir işletme açarak, depo ve alan ücretlerini düşük tutarak stoksuz e-ticaret yapabilirsiniz. Tedarikçilerle kurduğunuz güçlü ilişkiler sayesinde, yayınladığınız ürünlere talep anında hızlı tedarik zinciri yönetimi yaparak nasıl sermayesiz e-ticaret yapılır sorusuna başarılı bir şekilde cevaplanabilir.

Stoksuz e-Ticaret Nasıl Yapılır?

Stoksuz e-ticaretin nasıl yapılacağı konusunda en önemli faktör tedarikçilerdir. Tedarikçileriniz iş hassasiyetinizle ilgili hareket ederse, sermaye olmadan e-ticaret yapmayı gösterebilir. Dropshipping terimi, AliExpress’in ABD ve Çin e-ticaret mağazalarının açılmasıyla popülerlik kazanmıştır. O dönemlerde birçok kişi stoksuz satışın ne olduğunu bilmiyordu. Bu sektörü bilen girişimciler ise kar elde etmek için mağazalarının açılışını yaptı. Fiyatlarının düşük olması nedeni ile AliExpress çok fazla tercih edildi. Çok zaman geçmeden bu sektör üzerinde daha fazla insan girdi ve stoksuz satış işi aniden yükseldi.

Stoksuz satış günümüzde neredeyse sermayesiz başlanabilecek çok karşı bir ticarettir. Bugün en ucuz iş gibi görünse de zahmetsiz olduğu söylenemez.

Dropshipping yani stoksuz e-ticaret yapabilmek için öncelikle bir site kurmanız gerekiyor. Profesyonel e-ticaret siteniz hazır hale geldiğinde xml adlı tedarikçi firma ürün envanter dosyası e-ticaret sitenize kurulur ve ürün ekleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

En İyi e-Ticaret Fikirleri

E-ticaret fikirleri hakkında söylenen her şey geliştirilebilen bir alandır. Neredeyse sınırsız kapsamı bulunduğu için en başarılı fikirlerin temelinde karmaşık görünen basitleştirilmiş bir fikirdir. Amazon sitesinde açılan mağazalardan tek seferlik üyelik ücreti almak yerine, sadece bir bakış açısıyla satıştan komisyon alma fikri ile dev bir iş haline gelmiş bir işletme sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap arama sürecinde bile, üreteceğiniz fikirler saklanırsanız eğer bir anlam ifade etmez. İş fikirlerinizi öne sürmezseniz ve onları topluma açık bir ürün haline getirmezseniz toplu halde başarılı olmak zordur. Bilindiği gibi e ticarette herhangi bir ürün yada hizmetin web siteleri üzerinden tüketicilere ulaşmasını sağlayan kolay bit satın alma şeklidir. Ancak, bu yöntem ile birçok platform da satış yapabilme imkanı sağladığı sebebi ile satış elemanı iş hacmini artırmak için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. E-ticaret iş modelleri her geçen yıl daha çok artmaktadır. Bu, e-ticaretin satıcılar için tercih edilen bir pazarlık yöntemi olmasını sağlar.

Sizde e-ticaret yapmak için fikirler arıyorsanız En İyi e-Ticaret Fikirleri ve iş imkanlarını şu şekilde sıralayabilir.

 • Elektronik ürün satışı
 • Giyim ve aksesuar satışı
 • Hobi ürünleri satışı
 • Kozmetik ürün satışı
 • Gıda satışı
 • Otomobil parçası ve aksesuarı satışı.

gibi sektörler çevrimiçi satış yapabileceğiniz ana iş alanlarıdır. Herhangi birini seçerek iş hayatına atılabilirsiniz.

En Karlı e-Ticaret Ürünleri Sermayesiz ve Stoksuz

En karlı e-ticaret ürünleri kişilere göre farklılık göstermektedir. Farklılık gösterecek olan popüler ürünler yada teknolojik ürünlerdir. Sermayesiz yapılacak e ticarette nasıl yapılabileceği noktasında stoksuz e-ticarete odaklanırsanız, zamanla en karlı ürünlerin size ait olmayan ve en fazla sermaye olan ürünler olduğunu fark edeceksiniz.

Cep Telefonu Aksesuarları ve Bilgisayar Yan Ürünleri

Hızla gelişen bir teknolojinin ilk etkileri, mobil cihazlar aracılığıyla her zaman son kullanıcılara ulaşır. 10-15 yıl önce bilim kurgu filmlerinde görüntülü sohbet olayını görmemize rağmen, teknoloji artık duyularımıza hitap edecek gerçekçi bir şekilde konuşmayı mümkün kılıyor. Peki, bunların ve diğer özelliklerin değerini merak ettiniz mi? Yeni ürün satışlarını önceden duyuran mağazalarda gece kuyruklarına göz atın. Özellikle bilgisayar oyunlarının heyecanını ve zevkini katlayan yan ürünlerde de aynı ilgiyi görüyoruz. Son zamanlarda ortaya çıkan “Gamer/oyuncu” diye bir kavram var. Ekipmanlarını inceleyin, siz karar verin.

Sermayesiz e-Ticaret Amazon

Amazon. com tüm dünyada başarısını kanıtlamış ve uluslararası bir e-ticaret sitesi haline gelmiştir. Yatırım yapmak isteyen ve e-Ticaret sitesi üzerinden satış yapmak isteyen girişimciler amazonu tercih etmektedir. Amazonda ürün satmak için takip etmeniz gereken birkaç adım bulunuyor. Amazonda ütün satabilmek için takip etmeniz gereken adımları birlikte inceleyelim;

 • İlk olarak satışa sunacağınız ürünü Amazon.com’un envanter listesine ekleyin. Site sizi bu aşamada yönlendirecektir.
 • ürünler için anahtar kelime belirleyin. Amazon’da mal satmak için kullanıcıların aramalarında kullanacağı kelimeleri öngörerek bunları anahtar kelime olarak kullanmalısınız.
 • Ürünlerinizi satışa sunduktan sonra satılmasını bekleyin. Ürün satışa girdiğin de site size bunlar ile ilgili olarak bilgilendirme yapacak.
 • Alıcı satışa onay verdiğinde Amazon belirlemiş olduğu komisyonu keser ve kalan ücreti size verir.

Amazonda e-Ticaret bu şekilde yapılmaktadır.

Anne ve Bebek Ürünleri

Sadece e-ticaret ortamında değil, bu platformların fiziksel mağazalara dönüştürülmesinin örneklerini görmek mümkün. Bu ürün gruplarının potansiyeli sadece giyimden ibaret değil; Bakım, beslenme, rekreasyon, gelişim ve sağlık açısından geniş bir yelpazeyi kapsar.

Dekorasyon Ürünleri

Evinizin, işyerinizin yada hediye alacağınız bir arkadaşınız için hediye bakacağınızı düşünün ve sizin gibi binlerce insana ulaştırabileceğiniz dekorasyon ürünler satabilirsiniz. Yalnızca bu alanda o kadar geniş bir ürün yelpazesi var ki; İnsanların barınağa ihtiyacı olduğu sürece, yaşadıkları alanı tasarlama ihtiyacı, zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun eşyalar ve ürünlerle tükenmeyecektir.

Mutfak Ekipman Ürünleri

Elektrikli ve elektronik ürünleri kendi alt kategorileri olarak kategorize eden mutfak ekipman ve ürünleri, varoluştan yok olmasına kadar onlarca temel insan ihtiyacından sadece gözle görülenleridir.

 • Fırınlar yerleşik setlere,
 • Mikrodalgalara,
 • Buzdolaplarından donduruculara,

daha büyük hacimlere ulaştığında, düzinelerce ürünü sadece tezgahlarda bile görünce bunlar her zaman tüketicilerin işlerine yarar.

20 Bin TL. Sermaye ile Bayilik Veren Firmalar hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Güzellik ve Sağlıklı Yaşam Ürünleri

Kaç bireyin sürekli olarak makyaj yada güzellik ürünlerine ihtiyacı vardır? Sizce ürün satın alma psikolojisi günden güne değişiklik gösterir mi? Bunları hiç düşündünüz mü? Sosyal ağlar yada web siteleri aracılığıyla birden fazla güzellik ürünü satışları İnternette bulunmaktadır. Satın alına bilirlikleri ve birçok alternatifi nedeniyle internet üzerinden satın alınmaktadır. Buna ek olarak spor aktivitelerimizi organize etmek için elbette ekipmana ihtiyaç var. Şimdi küçük bir araştırmayla evde spor fırsatları sunan irili ufaklı kaç ürünün satışta olduğunu görebilirsiniz. Ve günlük kitle sağlığının önemini fark ettiğimizi dikkate alırsanız; Hem hedef kitlenin hacmini hem de bu ürünlerin satışının devasa ömür potansiyellerini kolayca görebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.