Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

05.01.2022
Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

Günümüzde bankalardan kredi alabilmek, günden güne zorlaşmaya başladı. Artık sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar azaldı. Bugüne kadar memurlar herhangi bir bankaya kimliği ile başvurarak kredi alabiliyor iken, artık kredi notu sorgulaması ve görevde olup olmama durumu sorgulanmaya başladı. Emekli olup ta, sigorta primine ihtiyaç duymayan, sigortasız çalışan, maaş bordrosu olmayan, aylık gelirini belgeleyemeyenler için bazı bankalar tarafından düşük meblağlarda krediler halen verilmektedir. Başvuru yapmak isteyen sigortasız çalışanın, bu bankaları tercih etmesi birinci önceliktir. Finansbank, Denizbank, Garanti Bankası, Akbank gibi bankalar sigortasız olarak çalışanlara kredi imkanı sağlamaktadır. Bu içeriğimiz de sigortasız çalışan, maaş bordrosu olmayanlara kredi veren bankaları inceledik.

SİGORTASIZ ÇALIŞANLARA GELİR BELGESİZ KREDİ VEREN BANKALAR

 • Odeabank,
 • Denizbank,
 • Akbank,
 • Halk Bankası,
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi Bankası,
 • Qnb Finansbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Vakıfbank

gibi bankalar sigortasız çalışsan eski müşterilerine belirli şartlar dahilinde kredi vermektedirler. Bu bankalar genelde mini kredilerinden gelir belgesi talep etmemekle, kampanyalar dahilinde bazı kredilerinden de maaş bordrosu istemezler. Tabi bu krediler için bankaların müşterinin KBB kredi notu inceleme hakları saklıdır. Yani isterse banka, sürekli kredi çeken ve kredilerini düzenli şekilde ödeyen müşterilerinde bile gelir belgesi veya kefil isteyebilirler.

Maaş bordrosuz kredi veren bankalar
Maaş bordrosuz kredi veren bankalar

SİGORTASIZ GELİR BELGELİ KREDİ İMKANI

Herhangi bir meslek ile uğraşan vatandaş, sigortasız olsa da, banka şubelerine gelirini belgelendirdiğinde kredi çekebilir. Özellikle serbest meslek erbabı diye bilinen kişilerde bu durum söz konusudur. Çünkü SGK veya Bağ-kur sigortası isteğe başlıdır. Kişi maddi ve ekonomik durumuna göre, istediği zaman sigortasını yatırır. İstemediği zaman da erteleyebilir. Bu tamamen kişiye bağlıdır. Ancak bu kişiler, gelirlerini belgeleyebilirler. Bu sebeple konut, ihtiyaç, otomobil, mortgage ve ticari Kobi kredilerinin tümüne başvuru yapabilirler.

 • Odeabank Nakit Kredi (Başvuru için nüfus cüzdanı yeterlidir)
 • INGBank Mini Kredi,
 • Akbank Şubeye gitmeden acil kredi,
 • Denizbank Hoşgeldin Kredisi
 • Gelir belgesiz sigortasız çalışanlar için
 • TEB, CEPTETEB İhtiyaç Kredisi,
 • Garanti Bankası 25 bin lira limitli ihtiyaç kredisi
 • QNB Finansbank Hazır Kredi

Sigortasız çalışanlara kredi veren bankaların düzenlediği kampanyalar arasında yer almakta olup, bu kredilerin miktarları düşük olması nedeniyle bazı bankalarca sigortasız çalışanlara verilebilmektedir.

İPOTEK KARŞILIĞINDA GELİR BELGESİZ BORDROSUZ KREDİ İMKANI

Türkiye’de hizmet veren kamu ve özel bankaların tümü, ipotek karşılığında ihtiyaç kredisi talep eden müşterilerine 48 ay vadeli ipotekli ihtiyaç kredisi verebilmektedirler. Bu bankalar, başvuru sahiplerinden taşınır veya taşınmaz mallarını belirli bir eksper bedeli karşılığında ipotek altına alırlar ve sigortalı, sigortasız çalışmışlıklarına bakmaksızın evraksız kredi verebilirler. Bunun için başvuru sahiplerinin ipotek altına almak istedikleri mallarına ait sahiplik belgeleri ve nüfus cüzdanları ile banka şubelerine başvurmaları şarttır.

SİGORTASIZ ÇALIŞANLARA ATM CİHAZINDAN GELİR BELGESİZ KREDİ

Bankalarda mevduat hesabı olan müşteriler, banka şubesine başvuru yaparak, Halk arasında eksi bakiye diye kredili mevduat hesabı açtırabilirler. Bu hesapta kişinin kredi notu ve ödeme durumuna göre, 200 TL.’den 10 bin liraya kadar olabilir. Önemli olan kişinin daha önce borçlarını zamanında ödemesi ve avukatlık icralık duruma düşmemesidir. Bu durumda olmayan tüm hesap sahipleri, bu hesaplarından sigortasız çalışmalarına rağmen gelir belgesiz, şartsız, koşulsuz, kefilsiz hemen kredi çekebilirler. Bunun için iki yöntem bulunmaktadır.

Birinci yöntem ile vadesiz mevduat kartını kullanan sigortasız çalışan, ATM cihazından kampanyaya katılmak istediğini onaylar veya müşteri temsilcisi ile görüşerek bu işleme onay verir. Para yine Bankaya ait herhangi bir ATM cihazından çekilir ve karşılığında sigorta veya maaş bordrosu talep edilmez. Ödemeler kişinin parayı çektiği günden başlamak kaydıyla genelde 1 yıl vadelidir.

Kredili mevduat hesabından taksitle nakit avans çeken vatandaş ise, genelde yüksek bir faiz oranına maruz bırakılır. Çünkü ATM cihazlarından alınan kısa vadeli acil işleri görmek için kullanılan bu kredilerin faizleri yüksek olup, bankalar ayrıca kredi kullanım masrafı adı altında bir giderde kesebilirler. Ancak eşten dosttan para aramak yerine acil krediye ihtiyacım var diyenler, bu eksi hesap kredilerini tercih edebilirler.

Sizde sigortasız çalışan iseniz, gelir belgesiz ve maaş bordrosuz kredi veren bankalara hemen başvuru yapabilir, hızlı ve anında kredi olanaklarından yararlanabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.