Ticari Taksi (PLAKAYA HİBE) Kredisi Veren Bankalar

05.01.2023
Ticari Taksi (PLAKAYA HİBE) Kredisi Veren Bankalar

Taksici esnafa ticari taksi alabilmek için kredi veren bankalar ve finans kuruluşları çok fazladır. Taksicim diyen her esnaf, aracını yenilemek amacıyla ticari araç kredisi çekebilir. Bankalar, finans kuruluşları ile birlikte taksiciler kooperatifinden de, düşük faizli otomobil ve ihtiyaç kredisi alabilir.

Taksici Esnafa Kooperatif ve Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Esnaflarımız içinde şoförlük mesleğinden para kazanan esnaflarımız için kredi ve destek veren kurum ve kuruluşlar için, ikinci el ve sıfır kilometre taksi almak için en uygun banka kredilerini sizler için belirledik. Eğer sizde taksici esnafı iseniz, kredi ile araç almak için esnafkredi.net sitemizde ki güncel Taksici Esnaf Kredisi ve Şartları içeriklerini takip edebilirsiniz.

Ticari Taksi Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Ticari taksi kredisi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Ziraat Bankası
 • Türkiye Finans Katılım
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Denizbank
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Halk Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Garanti Bankasıdır.
Ticari Taksi Kredisi Veren Bankalar
Ticari Taksi Kredisi Veren Bankalar

Taksicilere Kredi Veren Kurum ve Kuruluşlar

Taksici esnafımıza kredi veren kuruluşlar arasında en popüler olan İstanbul’da bulunan İstanbul Taksiciler Esnaf Kredi Kooperatifi tarafından verilen ve tüm Türkiye Genelinde Esnafa ve Sanatkarlarımıza verilen kooperatif kredileridir.  İstanbul’da bulunan kooperatif başlattığı kampanya dahilinde taksici esnafımıza 5 bin liradan 100 bin liraya kadar kredi desteği sağlamaktadır. Devlet Destekli Esnaf Kredisi adıyla verilen kredinin en düşük vadesi 12 ay iken, 48 aya kadar da verilebilmektedir. Krediden yararlanmak isteyen taksici esnaflarımız aşağıda yazılı olan evrakları hazırlamak zorundadır.

 • Taksici Esnaf Sicil Belgesi
 • Başvurduğunuz yıla ait hesap özeti belgesi
 • Esnaf Odası Faaliyet Belgesi
 • 2 Adet Güncel Resim
 • Vergi Levhasının fotokopisi
 • Ehliyet Ruhsat Fotokopisi (Taksiye ait)
 • İkametgah Belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Bu belgeleri hazırlayan esnaf ve sanatkarlarımız, İstanbul Esnaf ve Kredi Kooperatifine başvuruda bulanabiliyor. Kooperatif tarafından taksicilerimiz için sağlanan bu kredi aslında Esnaf kefalet kredisi şartları arasında ayrıca belirtilmiştir.

taksici-esnafa-kredi-kooperatif-desteği
Taksici Esnafa Kooperatif Kredi Desteği

Türkiye’de bulunan Tüm Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatiflerimizde taksici esnaflarımız için verilen  kredi paketi mevcuttur. Bu paketler; Şoför esnafına taşıt onarım kredisi ve genel ihtiyaçlar için verilen kredilerdir. Şoför esnafına (taksicilere) ödenen taşıt kredisi sıfır kilometre araç alımları ve ikinci elde 3 yaşına kadar otomobil alımları için geçerlidir. 3 yaşın üstünde ikinci el taksi alacak olan esnafımız bu krediden faydalanamazlar.

Türkiye Finans Ticari Plaka Finansmanı

Türkiye Finans hem taksi, hemde taksi durağı hattı almak isteyen müşterilerine kredi desteği sağlıyor. Kredi vadesi ise 12 ay ile 36 ay arasında değişmektedir. Ayrıntılı bilgi için Türkiye Finans şubelerini ziyaret edebilir, 0850 222 22 44 nolu numaradan bilgi alabilirsiniz.

VadeFaiz OranıTahsis Ücreti (%)Yıllık Maliyeti (%)
12 Ay%1.790.5030,36
24 Ay%1.790.5029,76
36 Ay%1,800.5029,74
48 Ay%1.800.5026,63
Türkiye Finans Ticari Plaka Finansmanı

Türkiye Finans ticari plaka finansmanı ile yüzde 1,79 faiz oranı ile kredinizi çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Taksicilere 5 Yıl Vadeli Plaka Kredisi

Devlet bankalarından olan Ziraat, yeni taksi almak isteyen taksicilerimize özel hazırlamış olduğu kredi paketi ile yolcu taşımacılığı yapmak amacıyla kredi vermektedir. Bu kredi desteği sıfır araç alımı için kullanılabileceği gibi 60 aya varan taksitlerle taksinin bakım ve onarımı içinde kullanılabilmektedir. Başvuru yapabilmek için Ziraat Şubelerine şahsen başvurmanız gereklidir. Ziraat çeşitli dönemlerde verdiği plaka kredisi için başvuru yapan taksicilerden:

 • Çalışma belgesi
 • Oda kayıt belgesi
 • Müşteri kimlik belgesi
 • Vergi Levhası

gibi belgeleri talep etmekte olup, bu kredi paketi kefilsiz olup, 3-6 ve 9 ay aralıklarla ödenebilmektedir. Bu kredinin gündemde olup olmadığı ve kampanyanın devam edip etmediği hakkında Ziraat şubelerinden bilgi alabilirsiniz.

İş Bankası’da diğer bankalar da ticari araçlar için kredi veriyor.

Şekerbank Ticari Taksi Plakası Temainatlı olmak kaydıyla, paraya ihtiyaç duyan taksici esnafımıza taksi plakalarını teminat olarak göstermeleri kaydıyla 60 ay vadeli taksici kredisi vermektedir. Aynı zamanda bu kredi haricinde şoförlerimiz Şekerbank şubelerine Esnafım kredisi, Taksitli Ticari Kredi başvurusu da yapabilirler. Başvuru formunu internet üzerinden doldurarak finansman talebinde bulunabilirsiniz.

Ticari plaka kredisi uygulaması ilk kez Vakıfbank tarafından başlatılmıştır. Firmalar bankadan araç ve işletme kredisi kullanabilir. Detaylı bilgi ve başvuru için size en yakın Vakıfbank şubesini ziyaret edebilirsiniz. Esnaf kefalet ticari araç kredisi isimli içeriğimizden TESKOMB tarafından verilen krediler ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Araç kredilerinin üst limitleri 500 bin TL’dir.

Ziraat Katılım Faizsiz Taksici Kredisi

Faizsiz krediler veren katılım bankalarından olan Ziraat Katılım, Faiz ödemek istemeyen ve taksi hattı almak isteyen müşterilerine ticari taksi hattı kredisi vermektedir. Ziraat Katılım satın alınmak isteyen araç veya ticari taksi hattı için %50 oranında destek sağlayabilmektedir. Çekilen kredi, eşit, serbest ve ara ödemeli gibi çeşitli ödeme yöntemleri ile ödenebilmektedir.

Bunun haricinde TEB KOBİ Nakdi Krediler, Halkbank Şoför esnafı desteği, QNB Finansbank, Vakıfbank, ve Denizbank tarafından da Taksici Esnaf Kredisi verilmektedir.

YORUMLAR

 1. Enes Tekin dedi ki:

  Buraya yazılmamış ama galiba vakıfbank taksici esnaf kredisi veriyor