Uyurken Para Kazandıran 10 Yeni İş Fikri 2023

02.01.2023
Uyurken Para Kazandıran 10 Yeni İş Fikri 2023

Uzun yıllar bir iş verenin yanında çalıştınız ama artık kendi işinizi kurarak uyurken bile para kazanmak mı istiyorsunuz? Uyurken bile para kazanmak herkesin dikkatini çekebileceği konu olduğu için Uyurken para kazandıran 10 yeni iş fikri, Kripto para, hisse senetleri alım satım, yatırım yaparak, e-Ticaret yaparak azda olsa para kazandıran işler, telif hakkından gelir sağlamak, mobil oyunlar, stok fotoğrafçılık üzerinden uyurken para kazmak ve online eğitmenlik gibi kısa sürede para kazandıran işleri araştırdık.

Buffett Para Kazanma Sırrı

Amerikalı iş adamı, hayırsever ve hisse yatırımcısı olan Warren Edward Buffett 20. yüzyılın en başarılı yatırımcılarından biridir. Genellikle Uyurken para kazanmanın bir yolunu bulamazsan ölene kadar çalışırsın sözü ile son zamanlarda sosyal medya platformlarında gündeme gelen Buffett Berkshire Hathaway yatırım şirketinin CEO’su ve en büyük hissedarı olan Forbes Dergisi’ne göre dünyanın en zengin 3 insanı olan Buffett’in çok para kazanma sırrı neydi? Zenginliğini borsada ki yatırımlarına borçlu olduğunu anlatan ve günde 5-6 saate yakında okuma yapan, yatırım sırlarının yanında ayrıca okumanın beynindeki karar verme sistemini geliştirdiğini ve daha hızlandığını iddia eden ve karar merceklerini geliştirdiğini söyleyen Buffet’in bunlar ile birlikte birçok sırrı var. Milyarder zengin bir girişimci olan Warren Buffet’a göre sengin olmanın kuralları ve sırrı şu şekilde;

 • 1. Kural; Asla para kaybetmeyin ve fiyatlarda yaşanan dalgalanmalar karşısında sakin kalmaya çalışın
 • 2. Kural; İyi bir ortaklık kurun ve daima kendinizden daha iyi konumlarda olan insanlarla birlikte olun,
 • 3.Kural; Odağınızı koruyun,
 • 4.Kural; Düşük miktarlı bir firmayı yüksek miktarlara almaktansa her zaman değeri neyse ona göre almak daha iyidir.
 • 5.Kural; Küçük kalmaya çalışın ve başkaları aç gözlü davrandığından korkup kaçın.
 • 6.Kural; Sürü psikolojisinden uzak durun.
 • 7. Kural; Beladan uzak durun.
 • 8.Kural; İtibarınızı koruyun.

Milyarder girişimcinin kurallarını sosyal medya ve Google’da yapılan haberlerinde ve paylaşılan sözlerinde hemen hemen herkesin aynı şeyleri söylediğine rastlayacaksınız. Buffett herkesin uyurken bile para kazanacağını herkesin mantığını kullanmasını gerektiğini de ayrıca belirtiyor.

Uyurken Para Kazandıran 10 Yeni İş Fikirleri Nelerdir?

Para günümüzde ve dünyanın her yerinde geçimlerimizi sağlamayabilmemiz için kullanılan en büyük ve en önemli araçtır. Bundan dolayı bir çok kişi uyurken bile para kazmamanın yollarını aramaktadır. Bizde sizler için uyurken bile para kazanmanın ve pasif gelir yöntemleri ile ek gelir elde etmenin yollarını araştırdık.

Uyurken para kazandıran 10 yeni iş fikrinden bahsedecek olursak:

 • Kripto para
 • Hisse senetleri
 • Yatırımcılık
 • e-Ticaret
 • Telif hakkı geliri
 • Youtube kanalı
 • Mobil oyun
 • İçerik sitesi
 • Stok fotoğrafçılık
 • Online eğitmenlik

Sıralamış olduğumuz uyurken para kazandıran yeni iş fikirleri ile ek gelir elde etmek için ne yapmanız gerekiyor gelin birlikte inceleyelim;

Kripto Para İle Uyurken Para Kazanın

Borsada yatırım yaparak Sanal ortamda yapılan en geniş hacimli kripto paralara olan yatırımlardır. Sanal borsalar üzerinden bu dijital paralara yatırım yapılarak büyük kazançlar elde edilir. Bütün işlemler online ortamda yapıldığı için nereden olursanız olan sadece işlem emirleri vererek uyurken bile para kazanabilirsiniz.

Yatırım Yapılacak Güvenilir Kripto Paralar (En İyi 5 Kripto Para) için tıklayınız.

Hisse Senetleri Alım Satım Yaparak Kazanın (Kısa Sürede Para Kazandıran İşler)

Hisse senetleri alımı yaparken ileriki zamanlarda başarılı olacağını düşündüğünüz şirketin hisselerinden satın alırsanız eğer siz uyurken bile para kazanabilirsiniz. Bu işlerde başarılı olursanız hisselerinizin değeri artar ve para kazancınız yükselir. Hisse senetlerinde başarılı olabilmek için bu konu hakkında bilgi edinmelisiniz.

Yatırım Yaparak Kısa Sürede Para Kazanmanın Yolu

Çevrenizde bulunan yada size ulaşan kişilerin iş fikirlerini hayata geçirerek para kazanabilirsiniz. Arkadaşlarınızı kurmak istediği ancak kurulum için yeterli parası olmadığı için hayata geçiremediği fikirlerine destek olarak yani ortak olarak iş fikirlerini büyütebilirsiniz. Bu sayede uyurken bile para kazanabilirsiniz.

e-Ticaret Yaparak Para Kazanmanın Yolları (Kısa Sürede Kazandırsan İşler)

E-Ticaret yöntemi ile para kazanmak istiyorsanız online satış yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için Trendyol gibi online satış sitelerine bir mağaza açarak ve bu mağazanızı platformundan ürünlerinizi kullanıcılara sunarak kazanabilirsiniz.

Sermayesiz ve Stoksuz E-Ticaret Nasıl Yapılır? detaylı bilgi alabilirsiniz.

Telif Hakkından Gelir Sağlamak

Telif hakkından par anasıl kazanılır? Aslında bunu yapmanız çok kolay kendinize ait bir müzik, resim, senaryo yazarı yada sesiniz bunlar sizin eserleriniz olduğu için kullanmak isteyenler telif hakkı için size ücret ödemek zorundadır. Senaryo yazarı iseniz senaryonuzu bir filme uyarlamak isteyebilirler. Sizde bunun karşılığında ücret alarak gelir elde edebilirsiniz.

Mobil Oyunlar Üzerinden Para Kazanmak

Eğlenceli ve tercih edilecek bir oyun fikrini hayata geçirirseniz kurmuş olduğunuz oyunuzun belirli sürelerde indirildiğinde sizin oyunda sattığınız özellikler ile iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Oyun kurmak yerine var olan bir oyunu oynayıp para kazanmak istiyorsanız tercih ettiğiniz oyunu büyüterek satabilirsiniz.

Para Kazandıran Mobil Oyunlar Arşivi için tıklayınız.

Youtube Kanalı Açarak Uyurken Para Kazanın

Geniş bir çevreniz varsa yada mevcut çevrenizi geliştirebileceğinizi düşünüyorsanız bir youtube kanalı açmalısınız. Bu platform üzerinde eğlenceli ve dikkat çekici videolar çekerek izlenme ve beğeni sayınıza göre para kazanabilirsiniz. Ancak, unutmayın birden fazla insan sizin yaptığınız işi yapacak belki de aynı içerikleri üreteceksiniz bu yüzden bu iş üzerinde fazla durmalısınız ne kadar orijinal işler çıkartırsanız o kadar çok izlenme alır ve para kazanırsınız.

İçerik Sitesi Yöneterek Para Kazanmak (Azda Olsa Para Kazanmak)

Günümüzün ve çağımızın internet çağı olduğunu düşünürsek buradan para kazanmakta iyi bir fikir olacaktır. Kendinize ait bir site açarak farklı ve çeşitli içerikler üreterek yeterli içeriğe ulaştığınız kurmuş olduğunuz site takipçilere ve kişilere ulaştığında size uyurken bile para kazandıracaktır.

Stok Fotoğrafçılık Uyurken Para Kazandırır mı?

Fotoğraf çekme konusunda istekli ve yetenekliyseniz, Çektiğin fotoğrafları satmayı deneyin. Stok fotoğraf pazarı bir milyon dolar büyüklüğünde ve hızlı büyüdüğü için kişiler web sitelerinden, işletmelerin de ve reklamlarında kullanmak için internet üzerinden fotoğraflar satın alır. Bu fotoğrafları çekip shutterstock gibi fotoğraf sitelerinde satarak uyurken para kazanmanın keyfini çıkarın.

Online Eğitmenlik Yapmak Para Kazandırır Mı?

Online kurs açabileceğiniz ve bu sayede online eğitmenlik yaparak para kazanabileceğiniz onlarca site bulunmaktadır. Online kurslar hızla büyüyen bir pazar olduğu için bu nedenle bir konuda uzmanlığınızda varsa bu konu üzerinde video çekerek ilgili kitlesine ulaşmaya çalışın.

Örneğin: Yabancı diliniz var ise bu konu üzerinde eğitici videolar çekin. Videonun izlendikçe sizde para kazanın.

Sweatcoin İle Para Kazan (Yürürken Kazan)

Son zamanlarda popülerliğini koruyan uyurken para kazanmanın yanı sıra birçok kişi yürüyerek de para kazanmaya başlamıştır. Swetcoin android, İOS telefon ve saatlere yüklenebilen bir uygulamadır. Uygulama üzerinde istenilen adımların tamamlanmasından sonra ivmölçer ve GPS her adımınızı ölçer. Atmış olduğunu 1.000 adım için 0,95 sweatcoin ödeme yapılarak bu ödemenin %5 oranı komisyon olarak kesilir ve kalan para ile yürürken kar elde edersiniz. Detaylı bilgi burada.

Pasif para kazanmanın yollarınız arıyorsanız En Çok Kazandıran Pasif Gelir Kaynakları Nelerdir? konumuzu inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.