Yatırım Yapılacak En İyi 5 Kripto Para (Hangi Kripto Para Alınmalı?)

03.01.2023
Yatırım Yapılacak En İyi 5 Kripto Para (Hangi Kripto Para Alınmalı?)

Borsada yatırım yaparak para kazanmaya başlayan ve yüksek tutarlarda para kazanan kullanıcılar için, diğer avantajlı yatırım dünyası dijital para dünyası! Dijital kripto paralara olan güven ile artan arz ve taleplerle fiyat artışları devam etmektedir. Kripto para nereden ve nasıl alınır, bitcoinden sonra en çok tercih edilen altcoinler, en değerli coin, yatırım tavsiyeleri ile, Hangi kripto para Alınmalı, Altcoin yatırım Tavsiyeleri, Hangi kripto para yükselir, Uzun vadede kripto para, hangi kripto para alınmalı, Kripto para önerileri ve Altcoin yatırım tavsiyeleri merak edilenler ilgili tüm detaylar içeriğimizde..

Dijital Para Nereden Alınır?

Kripto para yatırımı yapabilmek için, kripto para nasıl kazanılır ve kullanılır kısaca anlamak gerekmektedir. Başta bitcoin olmak üzere, bitcoin dışında kalan kriptolar altcoin olarak adlandırılır. Bu sanal paraları bitcoin hesabı olan bankalar olmadığı için, anlaşmalı banka hesaplarınız aracılığı ile para transferi yaparak alabilirsiniz. Kripto para alma yolları;

 • Bitcoin madenciliği yaparak, matematiksel algoritması çözülerek üretilmektedir.
 • Bunun dışında piyasaya ilk defa giriş yapacak olanlar için çok sayıda güvenilir kripto para borsası bulunmaktadır. Çoğu borsada kayıt ve üyelik işlemleri ücretsiz olup, anında 7/24 hesap oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu borsalar size demo hesap sürümleri ile piyasayı tanıma fırsatı sunmaktadır.
 • Güvenilir siteler üzerinde komisyonsuz veya uygun kesinti ücretleri ile aktarma, para transferlerinizi yapabilirsiniz.
 • Bitcoin borsaları araştırmasının yanında, coinlerinizi depolama, saklama, alış satış ve transfer işlemleri için size ait cüzdan yani wallet uygulamasına ihtiyacınız olacaktır.
 • Bu borsaların sunduğu avantajlar tercih etmenizde kolaylık sağlamaktadır. Detaylı fiyat analizi, uzman yatırımcı destekleri, geniş hacimli olması, al sat yapmada kolaylık gibi genel özellikleri belirleyici olmaktadır.
En Güvenilir Kripto Para BorsalarıGüvenilir Bitcoin Cüzdanları
(İlk 10 Wallet Uygulaması)
Binance BlockChain Wallet
ParibuBRD Wallet
BTCTurk BTCTurk Cüzdan
Coinbase Coinbase Cüzdan Uygulaması
Icrypex Exodus
Bitexen Ledger Nano
Kraken Trezor One
HuobiBitGO
BlockfolioCoinomi
BıtTurkFreeWallet
Dijital Para Nereden Alınır?

Hangi Sanal Para Alınmalı?

Hangi Sanal Para Alınmalı? soruların yanıtlarını araştıranlar için; Piyasalarda aktif olarak işlem yapabilmek ve oynamak için yatırım yapılacak kriptoların değerleri sürekli takip edilmelidir.

 • Özellikle, geniş hacimli yapılan yatırımlar ve talepler ile birlikte fiyat artışları gözlemlenmektedir.
 • Şu an en değerli ve en büyük kripto para Bitcoin’dir.
 • Al sat yaparak bitcoin kazanmak ve daha fazla kar elde etmek için öncelikle piyasayı tanımalısınız.
 • Düşüşte iken alınan kripto paraların yüksek fiyattan satılması sayesinde yüksek kazançlar elde edilmelidir. Bunun için piyasayı takip etmek ve sabırlı olmak yararınıza olacaktır.
 • Güncel sıralamaya göre en çok tercih edilen ve bu sebeple önemli ölçüde artış gösteren değerli paraları sıraladık.
 • Ayrıca bu kripto paraların detaylandırdığımız avantajları sayesinde karar vermek daha kolay olacaktır.
En İyi Kripto Para Listesi

En İyi ve Değerli Kripto Paralar

En değerli, en iyi yani fiyatı en çok artan kripto paralar madencilikle elde edildiği gibi, üretici şirket tarafından piyasaya sunulmaktadır. Böylelikle işlem hızı en yüksek ve al sat emirlerinin kolaylıkla yapıldığı piyasalarda kazanç sağlanır. Komisyon ücretlerinin düşük olması, para transferlerinin anında yapılması önemlidir.

Aktif işlem yapılan ve en değerli altcoinler;

Aktif işlem yapılan ve en değerli altcoinleri sıralayacak olursak;

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Ripple (XRP)
 • Lite Coin
 • Tether
 • Bitcoin Cash
 • Cardano
 • Polkadot
 • Neo
 • Bittorent
 • Tron
 • Avalance
 • Chanlink
 • Tezos

En Çok Kazandıran Sanal Para Birimi (En Değerli Kripto)

Fazla kazandıran, değeri oldukça yüksek olan para birimi son artışları ile birlikte “Bitcoin” olmuştur. Sanal para birimi olarak ilk defa ortaya çıkan bitcoin alım satımlarda aracısız para aktarımı yapılabilir. Değeri 900 milyar doları aşan BTC ayrıca 1 günlük işlem hacmi ile rekora koşuyor.

Yeni Çıkan Bitcoin Benzeri Kripto Paralar

BTC değeri oldukça yüksek olduğundan ayrı değerlendiriliyor. BTC dışında diğer tüm sanal paralar altcoin olarak ifade edilmektedir. Piyasada aktif işlem gören yukarıda saydığımız altcoin birimleri dışında yeni piyasaya sürülen kriptolar da bulunmaktadır. Diem, avalanche, polkadot gibi kripto paralar milyon dolarlık fon tutarları ile piyasada işlem görmeye geçtiğimiz yıl itibariyle başlamıştır.

En İyi Altcoin Tavsiyeleri Burada!

Piyasadaki arz ve talebe göre sanal paraların değeri an be an değişmektedir. Büyük değerlere ulaşan ve en düşük komisyonlarla, oldukça karlı yatırım sağlayan sanal para birimlerini sıraladık.

İlk Sırada En Pahalı Sanal Para Birimi Bitcoin (BTC)

Merkezi olmadan, kolayca al sat yapılan sanal para birimi Bitcoin sürekli yükselen değeri ile oldukça yüksek işlem hacmi ve fon miktarına ulaşmıştır. Günlük ve anlık işlem hacmi rekor seviyelere ulaşmış ve yatırımcıların tavsiyelerine göre artış devam edecektir. BTC yatırımlarınızı yamak için güvenilir bitcoin borsalarını, sitelerini ve güvenilir uygulamaları inceleyebilirsiniz. Şu an itibariyle 1 BTC değeri 340 bin TL’yi aşmıştır. Talebin daha fazla olacağı, özellikle Tesla’nın yaptığı yatırımlardan sonra da kazanç sağlanacağı öngörülmektedir.

Ethereum (ETH) Bitcoinden Sonra Gelen Altcoin!

Ethereum (ETH) para birimine yapılan yatırımlardan sonra, kullanıcılar bu hafta içerisinde de Bitcoin’e göre artışların sağlanacağı düşünüyor. ETH, akıllı dijital sözleşmeleri ve aracısız işlemleri ile anında piyasada tercih edilen dijital birimdir. Şu an 1800 Dolara kadar yükselen ETH için tahminler 2 bin ABD Dolarına ulaşacağı yönündedir. BU artış tahminlerini göz önünde tutarken, kısa süreli değişimlerden çok, uzun vadede artışlardan kar sağlamayı hedeflemek daha sağlıklı olacaktır.

Umut Veren Kripto Para Ripple (XRP)

Değer olarak ilk sıralarda yer alan kriptolar ile karşılaştırıldığında daha düşük maliyetli olduğundan alım ve satımları düşük tutarlardan yapılabilmektedir. Piyasaya göre işle hacmi alt sıralarda izlense de, yatırımcıların yüzde olarak hızla yükseleceğini düşündükleri bir sanal para birimidir. Para arzı kurucu şirket tarafından sağlanır. Halka açık, maliyetlerinin oldukça düşük olması kullanıcıların tercih sebeplerinden biridir.

Litecoin (LTC) Alımları Hızlanıyor

Kayıtı olduğunuz kripto para borsalarında, sanal para birimleri arasında işlem yapma hızı yüksek olan kripto olarak Litecoin’i görmekteyiz. Kripto para al sat yaparken kayıtlı olduğumuz borsanın avantajları ve maliyetleri oldukça önemlidir. Litecoin madenciliği yaparak üretim yapan kullanıcı sayısı da oldukça fazla. Bunun yanında emirlerin hızlı ve anında verilmesi, işlem hızının yüksek olması da bu para birimleri için ayırt edici bir özelliktir. Şu an ki değeri ile 1500 Türk Lirasını aşan ve 218 dolara ulaşan Litecoin teknolojisi ve aracısız hızlı işlemleri sayesinde değerini yükseltecek bir coin olarak duruyor.

Tether (USDT), Bitcoin Cash (BCH) Yatırımları

Kullanıcılar için, kısa vadede veya uzun vadede, şeffaflık önemli diyorsanız ve işlem ücretlerinin düşüklüğü açısından Tether tercih diliyor. Dolara sabitlenmiş olarak piyasada yer almaktadır. Piyasaya yeni başlıyor olsanız bile, kolaylıkla ve anında USDT alabilir, kripto para piyasasında aktif işlem yapabilirsiniz.

Bununla birlikte, Limitsiz işlem ve hız açısından BTC’ye göre düzeltilmiş işlem seçenekleri ile Bitcoin Cash önerilmektedir. Blok kapasitesi yüksek, emirlerin hızlı bir şekilde onaylanması avantajları arasındadır.

Kripto Paralar Ne Zaman Yükselir?

Dijital yatırımlarda onlarca kripto paranın olması bu yükselişleri arttırıyor. Seçeneklerin çeşitliliği, büyük firmaların en çok değer kazanan paralara yaptığı yatırımlar, arz ve taleplerdeki artışlara neden oluyor. Uzun vadede yukarıda sayılan bitcoin ve altcoinlerin avantajlar ve dezavantajları değerlendirilerek piyasadaki hacimlere göre yatırım yapılabilmektedir. Kısa vadeli hızlı kararlar yerine uzman destekleri almak ve iyi bir piyasa araştırması yapmak önemlidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.