Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar (100.000 TL.)

05.01.2023
Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar (100.000 TL.)

Kredi kartları bankaların en çok kullanılan ürünleri arasında yer almaktadır. 20 bin TL, 10 bin TL limitli kartların yanı sıra limitsiz kredi kartları da vardır. Ancak yüksek limitli kart alabilmek için bazı şartları taşımak gerekmektedir. Öğrenciler ya da ev hanımları düzenli gelire sahip olmayan kişiler olduklarından onlara verilecek olan kredi kartlarının limitleri de düşük olacaktır. İş Bankası kart limitleri yüksek olan bankalardan bir tanesidir. Ayrıca kredi kartı limit sorgulaması da yapabilir, bazı koşulları sağlamak kaydı ile limit yükseltme talebinizi banka şubelerine iletebilirsiniz. Fakat kredi kartı üst tutarının gelir durumuna göre belirlendiğini ifade etmekte yarar var. Sizler için öğrencilere, ev hanımlarına ve diğer banka müşterilerine yüksek limitli kredi kartı veren bankaları araştırdık.

Yüksek Limitli Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Ülkemizde 200 milyonu aşkın kredi kartı bulunmaktadır. Nakit taşımak istemeyenler, o ay ki harcamaları gelir durumlarından yüksek olanlar sık sık bu kartları kullanmaktadır. Tüketim toplumu olduğumuz şu zamanlarda kredi kartı olanları değil, artık olmayanları dövüyorlar. Bazen kart başvurusunda bulunmadan dahi bankanın adımıza kart çıkararak bize yeni ürününü tanıttığını ve hatta gel sen de bu furyaya katıl dediğini görüyoruz. Ayrıca kredi kartları çok ulaşılabilir. Herhangi bir bankanın şubesine giderek, sms aracılığı ya da internet bankacılığı ile kolayca başvuru yapılabiliyor. Bunlar da geri ödemesi yokmuş gibi insanımıza cazip geliyor. Ancak her bankanın alışveriş faiz oranı var. Yani kimse babasının hayrına al da şu kartı kullan demiyor.

Alışveriş günümüzde bir ihtiyaçtan öte hastalık durumuna geldi. Eskiden ihtiyaç olan şeyden yalnızca bir adet alınırdı ve insanlar taksitten çok korkardı. Param varsa peşin alırım, yoksa param olunca diye bir tabir vardı. Ancak şimdi kredi kartları sayesinde paranın olmasına gerek kalmıyor bile. Hatta taksit özellikleri sayesinde vatandaşımızın aldıkça alası geliyor. Bir de banka bonus ya da puan veriyorsa değmeyin keyfimize. 100 TL’ lik alışverişe verilen 1 para puan çok çekici geliyor kulağa.

yüksek-limitli-kredi-kartı-nasıl-alınır
Yüksek limitli kredi kartı nasıl alınır?

Kanunlar gereği kredi kartı limiti aylık gelirin yüzde 70′ ini geçememektedir. Yani 1000 TL gelire sahipsem kredi kartı limitim 700 TL olacaktır. İlk ay 700 TL alışveriş yaparsam ve ay sonunda faizi ile birlikte borcumu kapatırsam, bir sonraki ay için limitim sıfırlanacaktır. Ancak ya ödeyemezsem? Ne yazık ki vatandaşımız bu ihtimali hiç düşünmemektedir. Kredi kartı limitinin yüksek olmasını isteyenler bu anlamda bankaya gelir durumlarını beyan etmeli ve varsa ek gelirlerini de sunmalıdır. Yoksa kredi kartı limitleri düşük olacaktır.

Öğrenciye Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciler düzenli geliri olmayan kişiler olduklarından kredi çekmeleri oldukça zordur. Ayrıca yine bankalar kendilerine kredi kartı verirken imtina edeceklerdir. Banka işlemlerini yaparken zaten 18 yaş sınırını taşımaları gerekmektedir. Ancak aktif olarak öğrenci olduklarını kanıtlayanlar, devlet bursu alanlar ya da düzenli gelire sahip olan öğrenciler kredi kartı alabileceklerdir. Kredi kartı üst limitleri ise 1000 TL olacaktır. Hatta Ziraat Bankası’ nın üniversite öğrencilerine yönelik olarak hazırladığı kredi kartı ürününün üst limiti 500 TL’ dir.

Bunun dışında Vakıfbank, Türk Ekonomi Bankası, İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi gibi bankaların da öğrencilere yönelik kredi kartı ürünleri bulunmaktadır. Şayet açık öğretim ya da uzaktan eğitim öğrencisi iseniz bankalar tarafından kredi verilmeyecektir. Ayrıca bankaların öğrencilerin eğitim hayatlarına ara vermemeleri adına eğitim masraflarının karşılanması için hazırladığı eğitim kredisi kampanyaları da bulunmaktadır. Üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar ve şartlarını inceleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?

Düzenli gelire sahip olanlara banka tarafından verilen limitler değişken olacaktır. Elbette ki limit belirlemede esas alınacak kriter gelir durumudur. Ancak limit artırımında bulunmak istediğinizde bankalar kredi notunuza ve sicilinize devam edecektir. Kart limit artırmak için bankaya başvuruda bulunduğunuzda şayet kredi notunuz 1300′ ün altında ise banka tarafından limit artırım talebiniz olumsuz sonuçlanacaktır. Sürekli kredi kartından nakit avans çekenler ya da kart ekstrelerini düzenli ödemeyenlerin bu durumları da tespit edildiğinde limit artırma talepleri reddedilecektir.

Ayrıca bir kişi birden fazla kredi kartı ürününe de sahip olabilir. Bu durumda toplam kart limitleri

  • İlk yıl toplam net gelirin 2 katını
  • 2. yıl ve daha sonraki yıllar için 4 katını aşamayacaktır. Yani aylık net gelirinizin 2 bin TL olduğunu farz edersek

İlk yıl kredi kartı limiti 4 bin TL, daha önce kredi kartı kullanmış ise de 2. yıl 8 bin TL olacaktır.

Önceki yıllarda bankalar müşterilerin ödeme durumlarını inceleyerek herhangi bir talepleri olmadan da kart limitlerini artırabilmekteydi. Ancak 2018 yılında yapılan bir düzenleme ile birlikte müşterinin talebi olmadan artık bankalar limit artırımında bulunamayacaklar. Şifresi alınmamış kredi kartı iptal ettirilir mi? isimli içeriğimizden banka tarafından size gönderilmiş olan kredi kartlarını kullanmadan iptal ettirebilirsiniz.

kredi-kartı-limiti-en-fazla-ne-kadar-olur
Kredi kartlı limiti en fazla ne kadar olur?

Ayrıca bankanın limit artırma talebinizi geri çevirmesi için diğer sebep borcunuzun 1/2′ sinden daha az bir kısmını 3 kez ödememiş olmanızdır. Bu ifade ile tabir edilen kredi kartı asgari tutarı değildir. Borcun yarısından azının ödemesi üç kez aksatmanızdır. Dikkat(!)

Kart limitini artırmak isteyenler için en garanti yol banka şubelerini ziyaret etmeleridir. Çünkü bazı bankalar internet, telefon ya da sms yöntemi ile kredi limitlerini artırmıyor. Ya da bu şekilde yapılacak olan artırım belirli bir tutara kadar olabiliyor.

Ayrıca telefon bankacılığı aracılığı ile limit sorgulama işlemi de yapabilirsiniz.

Limitsiz Kredi Kartı Var Mı?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından maaş tutarının en fazla 4 katına kadar kredi kartı verilir ibaresi kural olarak belirlenmiştir. Ancak toplumda limitsiz kredi kartı var mı? gibi sorulara sürekli olarak cevap aranmaktadır. Limitsiz kredi kartı terimi ile ifade edilen ve bir telefon yolu ile limit artırımına gidilecek olan kredi kartları iş adamlarına ya da zengin kimselere verilmektedir. Bu şahıslar sürekli harcama ve düzenli ödeme yapmaları ile bilinirler. Ayrıca sosyal medya kanallarından reklam yapılması amacı ile bu kartların zengin kimselere verildiği görülmektedir.

Card Finans

Card Finans, Finansbank’ ın kredi kartı ürünüdür. Banka kendisini en yüksek limitli kredi kartı veren bankalar arasında ilk sırada ifade etmektedir. Belirlenmiş olan bir kart limiti olmamakla beraber şahısların gelir durumlarına göre üst limit belirlenmektedir. Standart limit maaşın 4 katı tutarında olmaktadır. Kredi kartının acil limit özelliği de bulunmaktadır. Hastane ve sigorta prim ödemeleri için ek limit ile standart limitin toplamından oluşmaktadır. Ek limit vermeye ise yine banka karar verecektir.

Kart limitinizin artırılmasını istiyorsanız LIMIT yazarak 2273‘ e sms gönderebilirsiniz. Ayrıca bankaya periyodik olarak limitlerin artırılması için talimat da verilebilmektedir. Banka gelir durumu ile ilgili incelemede bulunarak 15 günlük sürelerde kart limitinizi artırabilir. Kartın alışveriş faiz oranı ise %2,25‘ tir. Ayrıca 90 TL’ ye kadar yapacağınız alışverişlerde kartın temassız özelliğini kullanabilirsiniz. 250 bini aşkın anlaşmalı mağazası bulunan Card Finans sayesinde nakit taşıma derdine son verebilirsiniz.

card-finans
Card Finans

Axeess

Axess Card, Akbank’ ın kredi kartı ürünüdür. Akbank’ ın yeni uygulaması ile aynı bankadan birden fazla kredi kartı almanız durumunda limit durumunuz hesaplanmaktadır. Müşteri limitinin visa için 4 bin TL, master ile 3 bin TL olduğunu farz edelim. Şayet master card ile 3 bin TL harcama yaparsanız visa kartınızda 1000 TL limit kalıyor. Kartın alışveriş faiz oranı %2,25′ tir. Axess kartta chip para kazanma özelliği bulunmaktadır. Anlaşmalı mağazalardan yapacağınız alışverişler neticesinde kazanabilir ve biriken tutarlar ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. 1 chip para 1 TL değerinde olmaktadır. Ayrıca kartı yurt dışında da kullanabilirsiniz.

Limit artışında bulunmak için mevcut limitinizi, kartınızın son 4 rakamını, aylık gelirinizi, talep ettiğiniz limit tutarı ile ile birlikte 4566‘ ya gönderebilirsiniz. Otomatik talimat vererek gelir artışlarınız dikkate alınmak kaydı ile limitlerinizi de artırabilirsiniz.

Maximum Card

İş Bankası’ nın kredi kartı ürünü de olan Maximum Card’ ın pek çok avantajı bulunmaktadır. 200 binden fazla anlaşmalı işyerinden kartınız ile alışveriş yapabilir, Maxipuan kazanabilirsiniz. 12 ay vade ve eşit ödeme seçenekleri ile, geri ödemenizi yapabilirsiniz. Kart başvurusu sms aracılığı ile de yapılmaktadır. Maximum yazıp bir boşluk bırakarak kimlik numaranız ile birlikte 4402′ ye gönderebilirsiniz.

Kartın alışveriş faiz oranı %2, 25‘ tir. Zamanında ödeme yapmadığınızda ise gecikme faizi ödemek durumunda kalırsınız. Limit ise gelir durumuna göre belirlenecektir. Ayrıca bankanın üniversite öğrencilerine yönelik kredi kartları da bulunmaktadır. Kart başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

maximum-card
Maximum Card

Bonus Card

Bonus card, Garanti Bankası’ nın kredi kartı ürünüdür. Yaptığınız alışverişlerde puan kazanırsınız. Kazandığınız 1 bonus 1 TL değerindedir. 50 TL’ ye kadar yapacağınız alışverişlerde temassız kart özelliğini kullanabilirsiniz. Karttan nakit avans çekebilir, ya da yaptığınız işlemleri taksitlendirebilirsiniz. Ayrıca o ay ödeyemeyecek durumda olan borcunuzu borç atlat özelliği sayesinde 1 sonraki aya erteleyebilirsiniz. Hesabınızda paranız olmasa da havale ya da eft yapabilirsiniz. Ayrıca ekstreniz verdiğiniz talimat ile mail adresinize de gelebilir. Ayrıca para yatırma ya da para çekme gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayda ortalama 500 TL harcayarak 55 TL bonus kazanabilirsiniz.

Bonus Card’ ın da kredi limiti başvuran şahısların gelir durumuna göre belirlenecektir. İlk aşamada aylık gelirin 2 katı kadar kart limiti verilecektir. 

Yüksek limitli kredi kartı almak ya da var olan kartlarınızın limitlerini yükseltmek tamamen banka müşterisinin elinde olan bir durumdur. Kredi notunuzu yükselterek, ödemelerinizi düzenli yaparak sizde dilediğiniz bankadan kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. LUTVİE dedi ki:

    Sayıdan ise güzel benim maaş param hiç yok kredi kartı faizis alabilermiyim? Ve ben Makedonya vatandaşı nasıl ve anfi kartı kullanabilirim?saygilar

  2. orhan pala dedi ki:

    Emeğinize sağlık cok tesekkurler.