Android Uygulamalardan Para Kazanmanın Yolları (GÜNCEL)

Android Uygulamalardan Para Kazanmanın Yolları (GÜNCEL)

Artık akıllı telefon kullanmayan insan sayısı yok denecek kadar. Android telefonlara uygulamaları indirerek sosyal medyada dolaşabiliyor, fotoğraf düzenleyebiliyor, alışveriş yapabiliyor, hatta kitap bile okuyabiliyorsunuz. Google Play Store ve APP Store’ da bu uygulamalara sahip olmak için birçoğuna ekstra para ödemeniz gerekiyor. Ancak bu uygulamaları kullanarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Uygulama tarafından size verilen görevleri yerine getirebilir, bu sayede para ve hediye kartı kazanabilirsiniz. 2023 yılında para kazanabileceğiniz android uygulamaları sizler için araştırdık.

Mobil Uygulamalar İle Nasıl Para Kazanılır?

Mobil uygulamalardan para kazanmanın birçok tekniği vardır. Halıhazırda uygulamaları indirerek size verilen görevleri yerine getirebilirsiniz. Örneğin bir mekanda check- in yaparak orada bulunan kişilerin bu uygulamayı indirmelerine vesile olabilirsiniz. Bu uygulama tıpkı video izleme ve tıklama sitelerine başka kullanıcıları ekleme sistemine benziyor. Sisteme dahil olan kişiler üyelik bilgilerini doldururken sizin kullanıcı bilgilerinizi referans alanına girerlerse para kazanabiliyorsunuz. Android uygulama sistemi de bu şekilde işliyor. Davet gönderdiğinizde ve bu kişi o uygulamayı indirdiğinde belirlenen tutarlar tarafınıza ödenebiliyor.

Diğer yöntem ise uygulama geliştirmektir. Play Store ya da App Store’ a bu uygulamaları yükleyebilir ve kişilerin bu uygulamaları indirmesi dahilinde para kazanabilirsiniz. Tabi uygulamanızın indirilmesini belirli bir tutara bağlamanız gerekiyor. Ancak uygulama geliştirmek için konu ile ilgili bilginizin olması gerekiyor. App Store ve Play Store’ un kendisine has olan politikalarını bilmelisiniz. Uygulamanızı kullanıcılara sunmadan önce gelir modelini belirlemeniz gerekiyor. Bunu sonradan belirlemek hiçbir işe yaramayacaktır. Asıl iş bu uygulamaları mağazalara yükledikten sonra başlıyor. Kullanıcıların bu uygulamaları indirmeleri için uygulamanızın kaliteli bir içerik olması ve belirli kitlelere hitap etmesi gerekiyor. Örneğin Whatsapp mesajlaşma uygulaması Google Play Store’ da 69 milyon 297 bin 190 kişi tarafından kullanılmaktadır. Yine instagram uygulaması 66 milyon 712 bin 406 kişi tarafından indirilmiştir. Uygulamanızın kişilere fayda sağlaması esas kriter olmalıdır. Ayrıca diğer uygulamaları da inceleyerek rakiplerinizin açıklarını araştırabilirsiniz. Bu sayede daha sağlam uygulamalara imza atmış olursunuz. Gelir modeli belirlerken uygulamanızın hangi amaca hizmet ettiğini, kullanıcıların uygulamayı indirmesi dışında neler için para ödeyeceklerini, uygulamanız için ücret ödeyecek kitleyi önceden düşünmeniz gerekiyor.

Freemium

Freemium bir gelir stratejisidir. Bu tarz uygulamalar ücretsizdir. Ancak daha sonra geliştirilen sürümleri ya da özelliklerine sahip olan kullanıcıların ücret ödemesi gerekmektedir. Freemium uygulamasını deneme süresi olan ürünler ile karıştırmamak gerekir. Bazı uygulamalar 15-20 günlük deneme sürümleri yayınlarlar. Bunları ancak verilen süre dahilinde kullanırsınız. Süre bitiminde kullanmak için ise ekstra ücret ödemeniz gerekir. Freemium uygulamaya örnek olarak müzik dinleme programı olarak Spofity verilebilir. Seçtiğiniz albümden 3 şarkı dinlediğinizde 15 saniyelik bir reklam izlemek zorunda kalırsınız. Ve reklam bitiminde kesintisiz müzik dinlemek için premium uygulamasını satın alın şeklinde bir uyarı ile karşılaşırsınız. Bu işten para kazanmak için yenilikçi bir kişi olmanız gerekiyor. Uygulamayı geliştirmeli, güncellemeli ve rakiplerinizi sürekli takip etmek zorundasınız.

Ücretsiz Uygulamalarla Para Kazanılır mı?

Ücretsiz uygulamalar ile para kazanmak fikri çok ütopik geldi değil mi? Reklamlar sayesinde para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Uygulamanızda yer alacak reklamlar hem size para kazandıracak hem de kullanıcılarınız için bir bilgi kaynağı olacaktır. Uygulama indirirken hepimiz karşılaşmışızdır. Birden reklam penceresi açılır ve bazen saniyelerce bu reklamları izlemek zorunda kalırız. Reklam veren şirketler bu reklamların izlenmesi, reklama tıklanması, gönderi yapılması gibi durumlarda size para ödeyecektir. Oyun uygulamaları reklamlardan çokça faydalanmaktadır.

Ücretsiz Uygulamalarla Para Kazanılır mı? 
Ücretsiz Uygulamalarla Para Kazanılır mı?

Uygulamada Satış Yapmak

Uygulamanızda satış yaparak da para kazanmanız mümkündür. Örneğin bir oyun uygulaması geliştirdiniz. Oyun için gerekli olan malzemelerin satışını yapabilirsiniz. Bir nevi yukarıdaki freemium stratejisine benzemektedir. Ya da bir mağazanız var. Bunun için bir uygulama geliştirebilir, ürünleri uygulamada yayınlayabilir ve ödeme seçenekleri de ekleyerek para kazanabilirsiniz.

En güvenilir dıjıtal para uygulamaları inceleyiniz.

Buraya kadar anlattıklarımız sıfırdan bir uygulama yapıp bunu mağazaya yüklemek üzerine kuruluydu. Ancak şimdi halı hazırda uygulamaları kullanarak nasıl para kazanabileceğinizi anlatmaya çalışalım.

ESPN Streak For The Cash

Bu uygulama tahmin yürütme üzerine kurgulanmıştır. Yapmanız gereken tek şey bu uygulamayı android cihazınıza indirmektir. Sisteme kayıtlı birçok takım vardır. Maç tahminlerinde bulunarak para kazanabilirsiniz. Sistemde çok farklı spor dalları vardır. Hepsinden ayrı ayrı tahminde bulunbilirsiniz. Tahmini en çok doğru çıkan kişiler 50 bin dolar olan 1.’ lik ödülünün sahibi oluyor. İOS ve Android mağazalarından bu ürünü indirebilirsiniz. Ağustos ayı içerisinde en çok kazanan çizgileri birleştiren yarışmacılara büyük ödülleri Eylül ayında verilecektir. Büyük ödül 25 bin Dolar‘ dır. En çok winsi bir araya getiren yarışmacı ise 5 bin doların sahibi olacaktır. 3. yarışma ise Beat the expert isimlidir. Bu yarışmada bir ay sürecek ve uzman seçilecektir. Yarışmanın 5 birincisi olacak ve hepsi 1000 Dolar ödül kazanabilecektir. Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Field Agent

Bu uygulamayı da telefonunuza ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Play store ve IOS mağazalarında uygulama ücretsizdir. Uygulama görev verme yöntemini kullanarak kullanıcılarına para kazandırmaktadır. Uygulama genellikle konumunuza yakın olan alışveriş merkezine gitmenizi ister. Size verilen görevleri maksimum 2 saat içinde yerine getirmeniz gerekiyor. Verilen sürede görevi tamamlamazsanız kazanmanız da mümkün olmaz. Her görevin ücreti farklılık gösteriyor.

Field Agent
Field Agent

2 dolardan 12 dolara kadar ücretlendirme yapılıyor. Göreviniz bir nevi saha ajanı olmaktır. Size sorularak sorulacak ve onları cevaplamanız beklenecektir. Gittiğiniz mekanların fotoğraflarını da çekebilirsiniz. Bu zamana kadar uygulamaya dahil olarak verilen görevleri yerine getirenlere toplamda 12 milyondan fazla para ödenmiştir. Uygulamayı indirerek telefonunuza kurduktan sonra bulunduğunuz muhitteki işlerin bir dökümanı size sunulacaktır. Kabul etmeniz durumunda verilen görevi tamamlayarak fotoğraflarını uygulama sahibine göndereceksiniz. Bu aşamadan sonra ödemeniz hesabınıza nakit olarak yatırılıcaktır. Google Play Store’ dan bu uygulamayı cihazınıza yüklemek için tıklayınız.

Bounty

Bounty ile kendinize vakit ayırsanız dahi para kazanmanız mümkün oluyor. Çünkü size verilen görevleri oturduğunuz yerden yapabiliyorsunuz. Uygulamayı telefonunuza indirin ve üye olun. Uygulama tıpkı Field Agent gibi çalışmaktadır. Konumunuza göre yerine getirebileceğiniz görevlere bakın. Size uygun olabileceğini düşünüyorsanız işi kabul edin ve görevi yerine getirin. Görevin uygulama sahibi tarafından kabul edilmesinin ardından alacağınız tutar hesabınıza yatmaktadır. Hesaplara para yatırma işlemi cuma günü gerçekleşmektedir. Bazı görevler için belirlenen yerlere gitmeniz gerekiyor. Uygulama kişisel bilgilerinizi  kimse ile paylaşmaz. Ancak görevleri yerine getirirken telefonunuzun GPS ayarlarının açık olması gerekmektedir. Uygulamanın sizden yerine getirmenizi isteyeceği görevler;

bounty
Bounty görev verme üzerine kurgulanmış bir politikadır.
 • Bulunduğun yerdeki mağazalara girerek telefon numaralarını istemek
 • Bir cafede birşeyler yiyip içerek hizmeti yorumlamak
 • İstenilen herhangi bir yerde fotoğraf çekmek
 • Anket doldurmak
 • Bir mağazadaki kalite kurallarına uygunluk denetimi yapmak
 • İnsanlara yeni uygulamalardan söz etmektir. Bu görevleri size verilen sürede yerine getirerek para kazanmak çok kolay. Tabi bu işlem için yeterli vaktinizin olması gerekiyor.

Roamler

Roamler 2011 yılından beri var olan bir uygulamadır. Bu uygulama da görevler üzerine kurulmuştur. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında uygulamanın gayet güvenilir olduğu ve ödemelerin vaktinde yapıldığı gözlemlenmektedir. Birçok marka tarafından görevler verilmektedir. Görevleri yerine getirmek için 2 saat vakit oluyor. Bu süreyi aşarsanız hiçbir şekilde ödeme yapılmıyor. Uygulama Google Play ve App Store’ da bulunuyor. Para kazanmak için telefonunuzun konum özelliğinin açılması gerekiyor.

roamler
Roamler görev usulü ile çalışan güvenilir bir uygulamadır.

Bu uygulamaların tamamı Google Play Store ve App Store’ da kolayca bulunabilir. Hepsi ücretsizdir. Yapmanız gereken tek şey uygulamaları telefonunuza indirmek ve kaydolmaktır. Size verilen görevleri tamamlamanız durumunda kazandığınız tutar hesabınıza yatırılacaktır. Ancak sıfırdan bir uygulama oluşturarak para kazanmanızın da mümkün olduğunu unutmayın.

YORUMLAR

 1. ali dedi ki:

  Para kazanmanın bir yoluda burada 10 tıklamaya 1 usd kazanıyorusunuz

 2. Emre Göz dedi ki:

  Gerçekten bu para kazandırıyor mu? Kazandırıyorsa bu işe başlamayı düşünüyorum. En çok para kazandıran uygulama hangisi