Bankalar Dışında Kredi Verenler ve Kuruluşlar Listesi (14 FİRMA)

04.01.2023
Bankalar Dışında Kredi Verenler ve Kuruluşlar Listesi (14 FİRMA)

Bankalara Dışında Kredi Veren Şirketler ve Kuruluşlar en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Türkiye’de BBDK kayıtlı olarak ihtiyaç, otomobil ve konut kredisi veren bankalar dışında, bazı kuruluşlar tarafından da kredi verilmektedir. BBDK’a finans kuruluşlarını şu şekilde kategorize etmektedir.

Bankalar dışında kredi almak istiyorum diyen vatandaşlarımıza 30 bankadan başka bazı kuruluşlarda bireysel kredi veriyor. Bunların arasında özel şirketler, finans şirketleri bulunuyor. Özellikle bankalar ile aralarında hukuki problem  bulunan kişiler ve zor durumda olanlar bu şirketlere yöneliyor. Bankalar haricinde kredi verenler ve kurum ve firmaların hangileri olduğunu ve bunların listesini içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Bankalar Dışında Kredi Verenler ve Kuruluşlar Listesi

Bankalar Dışında Kredi Verenler ve Kuruluşlar Listesi şu şekildedir;

 • Finansal kiralama kuruluşları; (Pamuk finans, Şeker finans vb.)
 • 62 adet yasal kayıtlı faktoring kuruluşu
 • 14 adet finans kuruluşu ve finansman şirketi
 • Holdingler,
 • Yabancı Bankaların Türkiye temsilcilikleri,
 • Varlık Yönetim Şirketleri,
 • Ödeme kuruluşlarıdır.

Bu içeriğimiz de, 3 ve 4. maddede yer almakta olan Bankalar Dışında Kredi Veren Kuruluşları inceleyeceğiz. 3. madde de yer almakta olan her bireyin başvuru yaparak kredi alabileceği finansal kuruluşlar şunlardır.

 • ALJ, DD, EVKUR, HEMENAL, KOÇ FİAT KREDİ
 • KOÇ FİNANSMAN, MERCEDENS BENZ, ORFİN
 • ŞEKER, TEB, TIRSAN, TURKCELL, VFS ve VOLKSWAGEN DOĞUŞ

4. maddemizde yer alan BBDK Kayıtlı finans imkanı sağlayan 2 kuruluş ise şunlardır;

Zor durumda olanlara kredi imkanı sağlayan yasal firmalar haricinde piyasada tefeci olarak adlandırılan ve suç işleyen kişiler de bulunmaktadır. Lütfen bu kişilerden uzak durunuz.

TEB Holding A.Ş. ve Koç Finans Hizmetleri A.Ş. 

Alj Finansman : Sıfır Kilometre otomobil alımlarında hizmet vermektedir. Örneğin Toyota firmasından sıfır otomobil alıp kredi çekmek istediğinizi söylediğinizde sizi bu kuruluşa yönlendirirler.

DD Finansman Kuruluşu; Mortgage ve ev kredisi vermektedir. Yatırım yapmak isteyenler, daha önce çektiği ev kredisini taşımak isteyenler için idealdir. Yurt dışında yaşan vatandaşlarımızın Türkiye’den ev satın almaları içinde hizmet sağlamaktadır.

Evkur; Genelde evkur adıyla bilinen mağazalardan yapılan alışverişlerde müşterilere kredi imkanı sağlamaktadır.

Hemenal; Kuruluş anlaşmalı mağazalarında kredi kartında limiti bulunmayan ve senet imzalamak istemeyen tüm müşterilerine oluşturduğu sistemle anında finans imkanı sağlamaktadır. Birçok üründe anında kredi çıkmaktadır. Detaylı bilgi için 0850 222 04 15 nolu numaradan bilgi alabilirsiniz.

Koç Fiat Kredi; Adından da anlaşılabileceği gibi, sıfır kilometre fiat marka vasıta alımlarınızda Koç firmasının liderliğinde finansman imkanını sağlayan kuruluştur. Otomobil alırken banka gezme derdine son.

Finans Holdingleri
Finans Holdingleri

Koç Finans; Bu firma da yine otomobilini değiştirmek isteyenler için sahibinden.com ilanlarında sıklıkla ismini gördüğümüz bir kuruluştur. Yapmanız gereken sahibinden.com sitesinden satın almak istediğiniz otomobili beğenmek ve hemen o esnada kredi başvurusu yapmaktır.  Firmanın iletişim telefonu ise;  0216 5563500’dır.

koç finans
sahibinden örneği (GÖRSEL)

Mercedes-Benz Finansman; İster otomobil, ister otobüs, ister kamyon satın alın, krediye ihtiyaç duyduğunuz anda paranız anında cebinizde! Firmanın ana kaynağı ise 27 yıldır hizmet veren Financial Services AG isimli kuruluşa dayanmaktadır. Kuruluş ayrıca sigorta hizmeti de sağlamaktadır.

Paraya sıkışan vatandaşa, dar zamanınızda yüksek faizle kredi verdiğini söyleyen ve faktoring olduğunu ifade eden birçok dolandırıcı haberi duyulmaktadır. Faktoring şirketlerinin hepsi BBDK kayıtlıdır ve yasal olarak hizmet verirler. Ancak kendisinin ikrazatçı veya faktoring olduğunu öne süren bu kişilerin yasal firmalarla hiçbir alakası yoktur. Lütfen bankalar haricinde nereden kredi alabilirim aramanızın sonucun ulaştığınız kişi veya kuruluşlara dikkat ediniz.[/box]

Orfin Finansman; Datca ve Renault marka otomobiller satın almak isteyen müşterilere sunulan kredi imkanıdır. Maxxi isimli ayrı bir hizmeti mevcuttur. Şuan itibariyle aylık faiz oranı %1,49 seviyesindedir.

Şeker Mortgage Finans; Bankalar haricinde kredi veren diğer bir kuruluşta Şeker Finansdır. Yeni ev satın almak isteyen müşterilerine Türkiye’de en uzun vadeli konut kredisi sağlayan Şeker Mortgage 30 yıl vade olanağına sahiptir. Bununla birlikte eğitim, ev tadilatı, eski borçların transferi gibi krediler sunduğu gibi, kuruluşun en çok tercih edilen paketleri Çiftçi ve Esnaflara özel olarak verdiği ev kredileridir. Esnafın ve çiftçinin gelir belgesi olmadığı için diğer bankalardan kredi çekmekte yasal prosedürlere takılsa da, bu kuruluştan anında kredi alabilir.

TEB Finans Kuruluşu;  Bu zaten banka biliyoruz diyenler için firma BBDK’nın bankalar listesinde yer aldığı gibi, ayrıca hem holding, hem finans A.ş. olarak kayıtlıdır. Şirketin yurt dışında 30 ülkede PNB Parabis adıyla faaliyeti bulunmaktadır. Ne iş mi yapar? Özellikle otomobil almak isteyen müşterilerine anında finans hizmeti sunar.

Tırsan Finansman; Satın almak istediğiniz sıfır veya ikinci el aracınızı tespit ettikten sonra Tırsan Finans şubelerinden herhangi birine başvurarak ödeme planınızı belirlemelisiniz. Bu işlem sonrasında başvurunuz onaylanacak hayalinizde ki araca sahip olacaksınız.

Turkcell Finansman; Bu şirket Turkcell mağazalarından satın alacağınız cep telefonları için anında kredi imkanı sağlamaktadır. Kuruluş amacı kendi mağazalarının finansmanını sağlamaktır. İster internet üzerinden isterseniz Turkcell bayilerinden satın almak istediğiniz teknolojik ürünü seçin, başvurunuzu gerçekleştirin, yeni cihazınızın hayırlı uğurlu olsun. Cep telefonu almak için illa ki bankalara başvuru yapmak gerekmiyor.

VFS Finansman; Bu kuruluşun faaliyet alanı Volvo veya Renault kamyon, çekici, Volvo, SDLG marka iş makinalarının finansmanı içindir. Eğer hayaliniz de bir volvo marka kamyon almak var ise, VFS finansmana başvuru yapabilirsiniz.

Volkswagen Doğuş Finansman; Son kuruluşumuz hepimizin bildiği alman otomobillerinin satışını gerçekleştiren Doğuş firmasıdır. Kuruluş, kredi, sigorta ve servis hizmeti sunmaktadır. Eşit, Balon, Kademeli, Değişken, Ara ödemeli krediler ve buna ilaveten çiftçilere özel bir kredi paketi mevcuttur. Seat marka araç almak isteyenler içinse Seat Auto Credit isimli ayrı bir paketi mevcuttur.

Peşinatsız ticari araç satan galeriler hakkında bilgi alabilir ve bu aracı satarak nakite çevirebilirsiniz. Yüksek meblağlarda finansman ihtiyacı olanlar bu yöntemi deniyor!

Bu içeriğimizde bankalar dışında kredi veren 14 farklı finans kuruluşunu ve faaliyet alanlarını sıraladık. Ev, otomobil, elektronik cihaz, iş makinesi, kamyon, otobüs alımlarınızda bu firmaların her biriyle çalışabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Seher dedi ki:

  Merhabalar.50.000 tl ye ihtiyacim var.Ticaret ile uğraşıyorum.Sizden acil donus bekliyorum

 2. Korkmaz Gürbüz dedi ki:

  2500 tl ye ihtiyacım var acil

 3. Erdi dedi ki:

  Acil 3.000tl ihtiyacım var.

 4. gurol ererden dedi ki:

  5 bin TL ye acil ihtiyacım var.

 5. Kazım kılıç dedi ki:

  10 000 TL ihtiyacım var mobilya ustasıyım aylık 3500 TL alıyorum yardımcı olursanız sevinirim canakkale

1 6 7 8