Halkbank Satılık Araçlar 2. El 2023

03.01.2023
Halkbank Satılık Araçlar 2. El 2023

Halkbank, Akbank, Ziraat Bankası, TEB, Anadolu Bank, Finansbank gibi bankalar ihtiyaç fazlasından dolayı kendi mükellefiyetlerinde olan araçları satışa çıkarmaktadır. Bu araçlar aslında banka müşterilerinin araçlarıdır ve borçlarını ödemeyen müşterilerin teminat olarak gösterdikleri araçlara haciz yolu ile el konulmuştur. Bankalar bu araçları elden çıkararak müşterilerinin borçlarını kapatmaktadırlar.

Halkbank 2.El Araç Satıyor

Halkbank ipotek yolu ile satılamaz şerhi konulan araçları satışa çıkarmıştır. Bu araçlar ihale yolu ile alınmaktadır. Halkbank internet üzerinden araçların listesini müşterileri ile paylaşmıştır. Araçların marka ve modelleri, fiyatları, ihaleye çıkarıldıkları fiyatlar bu listelerde mevcuttur. Yine bu listede satışa çıkarılan araçların hangi şubelerde oldukları görünmektedir. Aracı aldığınızda vergi ödemesi yapmanıza gerek yoktur. Banka tarafından bu vergiler ödenmiştir. Listede bazı araçların çekme belgeli olduğundan söz edilmektedir. Çekme belgeli araçlar muayene olmak durumundadır. Bu muayene ücreti alıcı tarafından karşılanacaktır.

Aracı almak istediğinizde yerinde inceleme yapabileceksiniz. Bazı araçlar hasarlı durumda bulunmaktadır. Bu sebeple incelemelerin dikkatli yapılması gerekiyor. Sonradan fark edilen hasarlarda hiçbir şekilde banka mes’uliyet kabul etmemektedir. Satış işlemleri gerçekleşmiş ise, iade gibi bir durum söz konusu olmayacağından alacağınız araçların incelemelerini dikkatli yapmanızda fayda vardır. Vakıfbank satılık 2. el araçlarını incelediniz mi?

İhaleye Nasıl Katılacağız?

Bankaların satışa sunduğu 2. el araçları satın alabilmek için ihaleye katılmak gerekiyor. Ziraat Bankası ve Vakfbank’ ta başvurular şahsen şubelere yapılıyor. Ancak Halkbank’ a şahsen ya da internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. İlk olarak bankanın tüm araç ilanlarını inceleyerek almak istediğiniz aracı belirleyiniz. İhaleye birden fazla araç için girilebilir. Ancak her aracın teminat bedelleri ayrı ayrı yatırılmalıdır. Yani ihaleye katılmak için bankaca belirlenen oranda bir teminat bedeli yatırmanız gerekmektedir.

Halkbank ipotekli araç
Teminat bedelini bankaya yatırarak ihaleye katılabilirsiniz.

İhale başvurusunda bulunmak için aşağıdaki evrakların hazırlanması gerekmektedir. 

  1. Teminat bedelini ödediğinize dair banka tarafından size verilen ücret dekontu
  2. Gerçek kişiler için T.C kimlik belgesi fotokopisi
  3. Tüzel kişiler için şartnameyi imzalayacak olan kişinin firma yetkilisi olduğunu gösteren belge,
  4. Yine tüzel kişiler için imza sirküleri (noterden alınır), Ticaret sicil gazetesinin kopyası gerekmektedir.

İhale başvurusu yaparak belirlenen teminat bedelini yatırdığınızda size bir sözleşme imzalatacaklardır. Bu sözleşmenin her sayfasını eksiksiz olarak imzalayınız ve gerekli belgelerin yer aldığı dosyanıza bu sözleşmeyi de ekleyiniz. Bu belgeler bankaya şahsen başvuruda elden teslim edilir. Ya da bu evrakların e-posta yolu ile banka görevlilerine teslim edilmesi gerekmektedir. E-posta gönderebileceğiniz e-mail adresleri;

  • Cuma.KOCAER@halkbank.com.tr
  • Hanife.TASCI@halkbank.com.tr
  • Tugba.ASCIOGLU@halkbank.com.tr
  • Mehmet.DIKEN@halkbank.com.tr

Teminat Bedeli Ne Kadardır?

Teminat bedeli ihaleye katılan herkesin ödemesi gereken tutarı ifade etmektedir. Bu tutar ödenmeden ihaleye katılmak mümkün değildir. İhaleyi kaybederseniz de bu tutarın geri ödemesi tarafınıza yapılacaktır. Ziraat Bankası’ nın teminat bedeli oranı %6, Vakıfbank’ ın %5′ tir. Halkbank’ ın teminat oranı diğer bankalara göre oldukça düşüktür. Vakıfbank’ ın ihalesine katılan her araç taliplisi aracın muhammen bedelinin %3′ ünü teminat bedeli adı altında bankaya ödeyecektir.  Bu bedel Halkbank 850 Gayrettepe Şubesi 01306101 no’lu TL hesabına yatırılacaktır.

Yani almak istediğiniz araç 40 bin TL ise banka hesabına yatıracağınız tutar 1200 TL olacaktır. Açıklama kısmına isim soy isminizi ve aracın plakasını yazmayı unutmayınız. Aracı satın aldığınızda hiçbir şekilde katma değer vergi ödemeyeceksiniz. Bu sebeple banka tarafınıza fatura düzenlemeyecek. Yalnızca yukarıda belirttiğimiz gibi dekont alacaksınız. Şayet teminat bedeli eksik yatırılır ise ihaleye katılmanız mümkün olmayacaktır. İlanların detaylarında her aracın teminat bedeli hesaplanmıştır. Yatırmanız gereken tutarları buradan öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankasından satılık 2.el araçlara hala göz atmadınız mı?

teminat-bedeli
Halkbank’ ın teminat bedeli oranı %3′ tür.

Sonra Ne Yapacağız?

İhaleye katılan şahıslar, seçtikleri araç için bir bedel teklif etmek durumundadır. İhaleyi kazanmanız durumunda ödemeler peşin olarak bankanın belirttiği hesap numarasına yatırılacaktır. Satış Bankanın İdari İşler birimi tarafından yapılacaktır. İhaleyi kazanmış olan kişi 7 gün içerisinde başvuru yapmak ve ödemeyi gerçekleştirmek durumundadır. Belirlenmiş olan meblağı bu tarihler içerisinde yatırmayan şahısların teminat bedelleri geri ödenmeyecektir. Ayrıca kişi ihale hakkını da kaybetmiş sayılacaktır.

Kişiler ihaleyi hiçbir surette iptal edemezler. Ayrıca hiçbir teklif vermeyen kişiler ihale sonuçlanmadan evvel bankaya yazılı olarak başvuruda bulunurlarsa teminat tutarlarını geri alabilirler. Ancak ihale olup bittikten sonra ve ihaleyi kazanan şahsın vazgeçmesi durumunda yatırdığı hiçbir ücret kendisine iade edilmez. Yani iyi karar vererek bu işe girilmesi gerekiyor. Cayma hakkı bulunmuyor.

Herhangi bir sebepten dolayı ihaleyi kazanan şahıs aracı almazsa, kendisinden sonra en yüksek teklifi veren şahsa aracın satışı yapılacaktır. Ya da farklı birine teklif götürme hakkı da tamamen bankanın insiyatifinde bulunmaktadır. Aracın satışı esnasında doğacak olan noter masrafları alıcı şahsa aittir. Ödeme bankanın yukarıda belirttiğimiz Gayrettepe şubesine yapılacaktır. Ödeme miktarı şu şekilde hesaplanacaktır.

İhale sonucu belirlenen tutar – Teminat bedeli= İhaleyi kazanan şahsın yatıracağı tutar

Bu tutarın 7 iş günü içinde banka hesabına yatırılması gerekiyor. Şayet yatırılmazsa kişi hakkını kaybetmiş sayılıyor ve verdiği teminat bedeli bankaya irat olarak kaydediliyor. İhalenin sonuçlanmasından 15 gün sonra ihaleye katılan diğer kişilerin teminat bedelleri hesaplarına yatırılacaktır.

2. El Satılık Araçlar ve Özellikleri

RENAULT KANGOO

Araç modeli KAMYONET 2016 model olan araç dizel ve manuel vitestir. 76.600 bin kilometrededİr. İhaleye sunulan ilk satış fiyatı 63.250 TL‘ dir. Halkbank DESTEK HIZMETLERI DB. bulunmaktadır. Başlangıç İlan Bedeli: 63.250,00  Min Artış: 1000 TL  Teminat bedeli olarak 1. 350 TL yatırmak gerekmektedir. Araç detaylarını incelemek için tıklayınız.

FIAT FIORINO

Fıat marka aracın modeli fıorınodur. 2017 modeldir. Dizel ve  manuel vitestir. 105 bin kilometrededir. Banka tarafından belirlenen satış bedeli 66 bin 700  TL‘ dir. Halkbank İstanbul İkitelii  şubesinde bulunmaktadır. Aracın bazı parçalarının değişmesi gerekmektedir. İhaleye katılırken 2 bin 550 TL teminat bedelinin yatırılması gerekmektedir. Aracı incelemek için tıklayınız.

fıat fıorıno kampanyasına katılmak için acele ediniz

AUDİ A4 LİMOUSİNE

Araç 72.287 bin kilometredir.  Model yılı 2015′ dir. Dizel olan aracın vitesi OTOMATİKTİR.. 207.600,00 TL banka tarafından belirlenen satış tutarıdır. Beyaz renktedir. Halkbank İstanbul İkitelii  şubesinde bulunmaktadır. Aracı inceleyebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

FIAT 323 LİNEA

 2012 model Fiat Linea aracın versiyonu 1.6 MJET AC.PLU’ dur. Araç dizeldir. Ancak vitesi manueldir. Araç çekme belgelidir. Yani muayene esnasında gerekli tutarı ödemeniz gerekmektedir. Halkbank Zonguldak Çaycuma Şubesi’ nde bulunmaktadır. Kasa tipi sedandır. Banka tarafından belirlenen satış bedeli 36 bin TL‘ dir. 1080 TL teminat bedeli yatırarak ihaleye katılabilirsiniz. Bu link üzerinden araç detaylarını inceleyebilirsiniz.

halkbank-fiat-linea-2012
Fiat Linea 2012 model

FIAT LINEA

Halkbank tarafından satışa çıkarılan araçlardan bir tanesi de Fıat linea markadır. Model yılı 2015 olan aracın Vites manueldir. 178 bin kilometrede bulunmaktadır. Banka tarafından belirlenen satış bedeli 53.865,00 TL‘ dir. Araç SANAYİ ÇARŞISI ŞB./ESKİŞEHİR Halkbank şubesinde bulunmaktadır. Teminat bedeli olarak 1000 TL yatırmanız gerekmektedir. Araç detaylarını incelemek için tıklayınız. Araç kazalıdır.

Halkbank tarafından ihaleye çıkarılan diğer araçlar hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bankaların ihale usulü ile satışa sunduğu araçları inceleyerek piyasa değerinin altında satın alabilirsiniz. Teminat bedeli olarak yatırılan tutarları ihale sonunda, şayet ihaleyi kazanmamışsanız geri almayı unutmayınız. Bu araçlardan herhangi birini satın almak isterseniz detaylı bilgiyi Halkbank şubelerinden alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.