İş-Kur Ek İş İmkanları Nelerdir? (BAYANLARA MÜJDE)

04.01.2023
İş-Kur Ek İş İmkanları Nelerdir? (BAYANLARA MÜJDE)

Evlere iş veren firmaların nikah şekeri, boncuk dizme, tespih, yapıştırma ve hediyelik eşya gibi işler verdiğini duymuşsunuz. İş-kur evlere iş veren firmalara benzeyen bir kuruluş değildir. Ancak iş-kur bayanları sürekli ekonomik hayatta iş kurmaya teşvik etmektedir. Bu içeriğimiz de İş-Kur desteği ile verilen imkanları ele aldık. Bayanların ek iş fikirlerine bakalım bu kuruluşun nasıl bir desteği var.

İş-Kur Evlere İş Veriyor mu?

Ülkemizde işsizlik oranının giderek artış göstermesi ve bir çok üniversite mezunun işsiz kalması sebebi ile yeni düzenlemeler yapılarak çok sayıda vatandaşımıza istihdam sağlanmaktadır. İş-kur’da bir çok vatandaşımıza bu konuda destek olarak eleman arayan firma ve iş arayan vatandaşımız arasında aracılık yaparak hem firma sahiplerine hemde iş arayan vatandaşlarımıza büyük bir destekte bulunmaktadır. Ayrıca hepimizin de bilmiş olduğu gibi İş kur aracılığı ile işe giren vatandaşlarımız ilk üç ay veya 9 ay boyunca çalışmış olduğu firmanın kadrolu elemanı olarak değil iş kur elemanı olarak çalışmaktadır.

Ayrıca maaşlarını da firmadan değil iş kur tarafından almaktadırlar. İş kurun hizmet süresi dolmuş olduğunda iş veren sizinle çalışmaktan memnun kaldı ise sizi kadrosuna alarak sürekli elemanı yapabilir ve maaşlı çalışanı olabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra ek işlere de sahip olabilirsiniz. Son dönemlerde ek işe ihtiyaç duyan çok fazla vatandaşımız olduğundan dolayı İş-kur ek iş imkanları nelerdir sorusu ile çok sık karşı karşıya kalmaktayız. Ev hanımlarına, öğrencilere, emeklilere veya özel sektör de çalışanlara ek iş imkanları oldukça fazladır.

İş-Kur Evlere İş Veren Firmalardandır
İş-Kur Evlere İş Veren Firmalardandır

2023 Yılında İş-Kur’un Sunmuş Olduğu Ek İş İmkanları

Her yıl olduğu gibi bu yılda ek iş imkanları arasında evlere iş veren firmaların sayısı diğer iş ilanlarına göre daha fazladır. Bir çok vatandaşımız ailesini geçindirmek veya evine katkı olmak için ek işe ihtiyaç duymaktadır. Kimileri evlerinde kendi kendilerine işler üretirken kimileri ise İş-kur aracılığı ile ek iş imkanı sunan firmalarla çalışma fırsatını yakalamaktadır. İş-kur aracılığı ile çalışabileceğiniz ek iş imkanları ise maddeler halinde aşağıda yer almaktadır.

 • Garsonluk
 • Resepsiyonist
 • Şoförlük
 • Animatör
 • Organizatör
 • Anketör
 • Satış danışmanı
 • Kasiyerlik

Maddeler halinde yer vermiş olduğumuz meslek gruplarını değerlendirebilir ve bu doğrultuda ek iş yapabilirsiniz. Birde evde yapabileceğiniz ek iş imkanları bulunmaktadır.

İş-Kur tarafından sunulan iş imkanları

Evde Yapılabilecek Olan Ek İş İmkanları

Çok sayıda vatandaşımız evlerinde çalışarak ek iş imkanına sahip olurken aynı zamanda eşleri ve çocukları ile de eğlenceli vakitle geçirebilmektedir. Evde yapmış olduğunuz işleri satabileceğiniz firmalar ile iletişime geçmek için İş-kur ek iş ilanlarını değerlendirmeniz çok daha mantıklı olacaktır. Böylece hem sağlık sigortanız yatmış olacaktır hemde her ay düzenli olarak maaşınızı alabileceksiniz. Evlere iş veren firmaların başında organizasyon şirketleri yerlerini almaktadır. Kına, nişan, düğün, doğum günü gibi daha bir çok özel gün ve geceler için düzenlenecek olan süslemelerin yapımı için evlerinizde çalışmanız mümkün olacaktır. Bunun dışında çatal kaşık paketleme, etiket yapıştırma, Galoş paketleme, dikiş nakış işleri gibi daha bir çok alanda iş yapma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Çatal Kaşık Paketleme İşi

İş kur aracılığı ile evlere iş veren firmalar arasından çatal kaşık paketleme işini seçmiş olursanız aylık en az 700 lira civarında bir ücret kazanabilirsiniz. Çok kolay ve hızlı yapılan bir iş olduğu için firmaların bir çoğu paket başına ücret ödemesi yaparken kimisi ise aylık olarak bir rakam belirler ve o rakam üzerinde çalışmanızı isteyebilirler. Bu sebeple de daha sağlıklı çalışmak ve daha güvenilir bir firma ile çalışmak için mutlaka iş kur aracılığı ile bir firma seçmenizi öneririz. İş Kuran Bayanlara Faizsiz Kredi verilmektedir. İçeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Etiket Yapıştırma İşi

Etiket yapıştırma işi geçmiş olduğumuz yıllarda oldukça yaygın olan ve bir çok ev hanımının yapmayı tercih etmiş olduğu işler arasında baş rol oynamaktadır. Kolay gibi görünmüş olsa da aslında oldukça zorlu ve yorucu bir iştir. Çok dikkat gerektiren bu işi evinizde ailenizle birlikte eğlenerek hatta oyun oynayarak bile yapabilirsiniz.  Bu sebeple hem eğlenir hemde para kazanabilirsiniz. Evlere ek iş olarak etiket yapıştırma işi veren firmalar aylık olarak en az 1.000 Türk Lirası ile 1.500 Türk Lirası arasında bir maaşa sahip olabilirler.

Galoş Paketleme İşi

2023 yılı içerisinde yine çok fazla tercih edilen işlerin arasında galoş paketleme işi de yerini almaktadır. Oldukça kolay olan galoş paketleme işini yaparken ailenizden ve yakın çevrenizden destek görürseniz yani el birliği ile galoş paketlemesi yaparsanız oldukça fazla para kazanmanız mümkün olacaktır. Galoş paketleyerek bir çok anne veya baba çocuklarını okutmayı başarmış hatta kafalarını sokabilecekleri bir eve sahip olmuşlardır. Bu sebeple de hiç bir işi küçümsemeden ve oldukça sağdık olarak çalışmanızı tavsiye ederiz. Devletten Hibe Alan Kadınların Projeleri 2023‘ i inceleyerek bu projeler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Siz de hazırlayacağınız örnek projeler ile destek almayı başarabilirsiniz.

Galoş paketleme işi

Evde Ek İş Yaparak Aylık Ne Kadar Kazanırım

Evinizde boş boş oturacağınıza ek iş yaparak aile geçimine katkı sağlayabileceğiniz gibi aynı zamanda ayaklarınızın üzerinde durarak da ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Evde ek iş yapan firmalar ortalama olarak 1.000 lira ile 2.000 Türk Lirası civarında bir ücret almanız mümkün olacaktır. Tabi ki bu fiyat çalışmış olduğunuz firmadan firmaya ve yapmış olduğunuz işten işe göre değişiklik göstermektedir.Bu sebeple de evde ek iş yaparak aile ekonomisine katkıda bulunmanızı tavsiye ederiz. Eğer çalışmak istiyorsanız mutlaka bölgenizde bulunan iş-kur merkezlerine giderek ek iş için başvurularda bulunabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Ferda Akdoğan dedi ki:

  Bende evde paketleme işi istiyorum çok ihtiyacım var Çorlu’da oturuyorum

 2. Esra özdemir dedi ki:

  İzmir karabaglar bölgesinde ikamet ediyorum paketleme işi istiyorum evden

 3. Tuğçe dedi ki:

  Bende paketleme işi istiyorum

1 73 74 75