İş Kuran Bayanlara Faizsiz Kredi Müjdesi (100 Bin TL)

05.01.2023
İş Kuran Bayanlara Faizsiz Kredi Müjdesi (100 Bin TL)

İş kuran bayanlara yönelik olarak bankalar faizsiz kredi vermektedir. Kaymakamlık tarafından ev hanımlarına kredi veriliyor. 15 bin TL geri ödemesiz hibe almak için SYDV’lere başvurmak gerekiyor. Kaymakamlık kredisi şartları taşıyanlara verilmektedir. Bunların yanı sıra devlet tarafından kadın girişimcilere kredi veriliyor. 15 bin TL’ye ilave olarak 100 bin TL faizsiz kredi alarak da işinizi kurabilirsiniz.

Duyduk Duymadık Demeyin!

Tüm bayanlara müjde! Devlet destekli olarak iş kuran bayanlara faizsiz kredi veriliyor. Ev hanımlarına mikro kredi, devletin kadınlara verdiği teşvik, KOSGEB ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Kaymakamlık kredisi derken, en sonunda bu da oldu. Bir çok ev hanımının veya ufak tefek işlerde çalışarak aile ekonomisine katkı sağlamaya çalışan kadınlarımızın ve istihdam sıkıntısı yaşayan bayanlarımızın tüm iş sıkıntıları son bulacaktır. Ülkemizde bulunan hemen hemen her bir bayanın evlerinde hobi amaçlı yapmış olduğu bir çok çeşitte iş grubu bulunmaktadır. Bazı bayanlar evlerinde yapmış oldukları işler hayata geçirerek para kazanmanın yolunu ararken bazı kadınlar ise rica, hatır güderek el işleri yapmaktadır.

Becerikli ev hanımlarımızın, ellerinden her iş gelen bayan öğrencilerimizin yapamayacağı hiç bir şey yok diyerek kendi işlerini kurmalarını ve ayaklarının üzerlerinde dimdik durmalarını önerirken devlet tarafından verilecek olan faizsiz kredi imkanları sayesinde de bir çok bayanımızın istihdam sıkıntısı ortadan kalacak ve bayanlarımız ekonomik özgürlüklerine kavuşacaklardır.

Kaymakamlığın Ev Hanımlarına Verdiği Kredi

Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından düzenlenmiş olan bir proje sayesinde kadın girişimcilere 15 bin liraya kadar iş kurma kredisi verilmektedir. Bu krediye başvurmak isteyen ev hanımlarının iki memur kefille başvurması gerekiyor. Kaymakamlık ev hanımı kredisinde 1 yıl boyunca geri ödeme yapılmıyor ve çekilen kredi 3 senede faizsiz olarak geri ödeniyor. Kaymakamlığın vermiş olduğu bu kredi imkanlarından yararlanarak evde yapmış olduğunuz ufak tefek el işlerine son vererek kendi üretimini yapmış olduğunuz ürünlerin satışını gerçekleştirebileceğiniz bir i yerine sahip olabilirsiniz. İş yerinde satacağınız ürünlerin üretimlerini kendiniz yapacağınız için maliyetiniz çok yüksek olmayacaktır. Bu sebeple de kazancınız iki katına çıkacaktır.

Kaymakamlık iş kurma kredisi alarak da işinizi kurabilirsiniz. 15 bin TL kredi faizsiz olarak verilmektedir.

ev hanımlarına kredi veren bankalar
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Devletten Kadınlar Geri Ödemesiz Kredi

Bir diğer desteğimiz KOSGEB adı verilen kuruluş tarafından veriliyor. Erkeklere göre destek oranları daha yüksek olan kadınlar, KOSGEB’den başvuru yaptıkları bölgelere göre %80 seviyelerine kadar destek alabiliyorlar.

 • Bayan kuaförü
 • Güzellik merkezi
 • Mantı, börek salonu
 • Kafeterya
 • Fast food
 • Tuafiye
 • Ev yemekleri salonu
 • Bayan ve çocuk iç giyim dükkanı
 • Aksesuar dükkanı
 • Ayakkabı dükkanı
 • Çantacı

gibi küçük iş yeri açan ev hanımlarına genel destek programı veya yeni girişimci desteği geri ödemesiz kredisinden yararlanmaları sağlanacatır. Bunun için 4 gün süren eğitime katılıp, iş projesi hazırlayarak başvuru yapmak gerekiyor. Devlet tarafından verilen bu destekler sayesinde çok sayıda bayanımız iş imkanına sahip olmuş ve ekonomik özgürlüklerine kavuşmuşlardır. Sizlerde kendi işinizi kurmak istiyorsanız eğer çok fazla beklemeden kosgeb tarafından verilen girişimcilik sertifikasını alabilir ve devlet desteklerinden yararlanarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kendinize güvenmek ve başarılı olacağınıza inanmak olacaktır.

Ev Hanımlarına Mikro Kredi Nasıl Alınır?

Bir diğer desteğimiz aynı semtte ikamet eden 5 ev hanımının bir araya gelerek küçük meblağlarda iş kurmak için aldığı kredi desteğidir. Mikro kredi ismi verilen bu destek sadece bayanlara verilmektedir. Aynı semtte ikamet eden 5 bayanın bir araya gelip, küçük bir iş fikri için talep ettiği mikro kredi de, küçük yatırımlar için verilmektedir. Ortalama 1.000 TL- 3.000 TL civarında verilmekte olan mikro krediye tüm bayanlar başvuru yapabilir. Başvurular Halk eğitim merkezlerinde yapılırken her hafta düzenli olarak yetkililer tarafından denetime tabi tutulursunuz ve düzenli olarak imzalarınızı atarsınız. Bu destekler bayanlarımızın ekonomik hayata kendi ayakları üzerinde girmeleri için verilen ve kendi işlerini ilerletmelerini sağlamak amacı ile verilen bir kredi türüdür. Bu kredilerden yararlanan bir çok ev hanımı iş için değil de bir başka giderleri için bu parayı alırlar ve iyi niyeti suiistimal ederler.

Bu sebeple de her hafta denetime tabi tutulan ev hanımları kredi başvurusu esnasında bahsetmiş oldukları işleri devam ettirmedikleri taktirde cezai işleme tabi tutulurlar. Bu sebepledir ki mikro kredi sadece bayanlara veriliyor ve düzenli olarak denetime tabi tutuluyorlar. Alınan destek faizsiz olup, eşit taksitler halinde geri ödenmektedir. Bu destek iş hayatına başlayıp, işini büyüten, şuan itibariyle yüzlerce işçi çalıştırıp ithalat ve ihracat yapan ev hanımları mevcuttur. Mikro kredi nasıl alınır, nasıl başvurulur, kadınlar mikro kredi almak için hangi işleri yapmalıdır? Tüm detayları Ev hanımlarına mikro kredi bağlantısından öğrenebilirsiniz.

ev hanımlarına devlet kredisi
Ev Hanımlarına Kredi

Devletin Kadınlara Verdiği Teşvik Kredisi İçin Nereye Başvurulur?

Devletin kadınlara verdiği teşvik kredisi için KOSGEB’e, Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına, Halk Eğitim Merkezlerine başvurulabilir. Programın başvuru süresinde başvuru yapmak esas olup, bazı illerimizde verilmesine rağmen kuruluşlar birbirinden bağımsız olduğundan diğer kuruluşça verilmeyebilmektedir. Devletin kadınlara herhangi bir proje veya başvuru ilanı haricinde geri ödemesiz kredi vermez. Bayanlara teşvik veya hibe desteği projelerinin hepsi iş planı hazırlama sonucunda verilmektedir.

Ev Hanımlarına İş Kurma Kredisi

Devlet paraya ihtiyacı olan ve kendi işini kurarak ekonomiye katkı sağlamak isteyen ev hanımlarına destek vermektedir. Örneğin küçük bir lokanta açarak 50 bin tl hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi almaya hak kazanan girişimci ev hanımı, bu destek sonrasında 50 bin lira faizsiz kredi programına da başvuru yapabilmektedir.

Ev hanımlarına hibe destekleri isimli bağlantı da, tüm bayanlara özel olarak verilen kredi kampanyaları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hiç sermayesi olmayan bayanlara iş yeri açmak için 50 bin lira geri ödemesiz destek ve 100 bin lira sıfır faizli kredi ile en azından başlangıç aşamasında bir çok ev hanımı için yeterlidir. Kadınlara verilen 50 bin tl. geri ödemesiz hibe ile;

 • Küçük ve orta büyüklükte bir giyim mağazası açılabilir.
 • Güzellik malzemelerinin satıldığı ve tuhafiye kurulabilir.
 • Bayan kuaförü açılabilir.
 • Dönerci, mantıcı, börekçi gibi fast food gıda ürünleri satılabilir.
 • Büfe, şarküteri veya küçük bir market açılabilir.
 • Ev hanımlarına iş kurmak için verilen desteğe ilaveten bankaların ev hanımı girişimci kredilerinden de faydalanılarak, büyük bir iş kurulabilir. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Ev hanımlarına iş kurma kredisi
Ev Hanımlarına İş Kurma Kredisi

Bayanlara İş Kurma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Bu desteklerin tümü bayanların bir proje ile başvurmaları sonucunda verilmektedir. Sadece bayan olduğu için devletten kadınlara geri ödemesiz kredi bir durum söz konusu değildir.

Bayanlara kredi veren bankalar
Bayanlara Kredi Veren Bankalar

Devletin Kadınlara Verdiği Teşvik Kredisi İçin Nereye Başvurulur?

Eğer özel veya kamu bankaları yerine, Devletten kredi alarak iş hayatına atılmak istiyorsanız, aşağıda ki kuruluşlara başvuru yapabilirsiniz.

 • KOSGEB, (yeni girişimci desteği)
 • Kaymakamlık & SYDV, (iş kurmak için 15.000 TL)
 • Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilecek destekler
 • Mikro Kredi Veren Kuruluşlar,
 • Çiftçi hanımlar için verilecek krediler
 • Eğer engelli veya eski hükümlü iseniz, İŞKUR tarafından verilen 36.000 lira hibe ile de kendi işinizi kurabilirsiniz.

Sıfırdan iş kurmak istemeyenler belirli bir ücret karşılığında bayilik de alabilir. Devlet franschise kredisi veriyor!

Bu destekler haricinde Devletten kadınlara geri ödemesiz kredi veya devlet maaşları gibi bir destek bulunmamaktadır.

YORUMLAR

 1. Songül dedi ki:

  Tuhafiye açmak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

 2. Salime dedi ki:

  Mantı salonu açmak istiyorum

 3. Gülistan Yıldırım dedi ki:

  Beslenme kulübü açmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 4. Çiğdem Akdeniz dedi ki:

  Esnafa ev yemeği yapacak karıyla öğrencilere çay çorba ücretsiz olacak alt kat 3 e kadar kütüphane 3 ten sonra öğrenciler sahne alıp müzik yapacak YouTube kanalımız canlı yayınlar yapacak bu arada sanal cafemiz olacak modoretor ler le sanal cafemiz 7/24 aktif olacak birçok ihtiyaç karşılandı malzemelere gücüm yetmedi kredi kullanmam lazım projemi tamamlamak için teşekkürler

 5. Nurcan doğan dedi ki:

  Benim dört öğrencim var ben kendime dükkan açmak istiyorum çocuklarıma eğitimden yardımcı olmak istiyorum çocuklarımı okutmak istiyorum lütfen rica ediyorum yardımcı olun

 6. Dilek yilmaz dedi ki:

  Lutfen yardim edin iş yeri acmak įstiyorum paraya ihtiyacim var ev hanimi olarak kalmak istemiyorum nerelere basvuruyoruz

 7. Ebru dedi ki:

  Is kurmak istiyorum ama hic kimse yardimcı olmuyor.aktif calışıp ueretmek ve kazanmak gecinmek istiyorum kendime ve isimin karsılıgi olarak faydali olmak.istiyorum