Kara Listeden Çıkma Yöntemi 2023 (BU SON ŞANSINIZ)

04.01.2023
Kara Listeden Çıkma Yöntemi 2023 (BU SON ŞANSINIZ)

2023 yılında kara listeden çıkmak isteyen kişiler için geçen yıl yeni bir af yasası yayınlandı. Kredi Sicil Affı Yasası adı verilen bu yasa sayesinde artık kara listede olan, bankaların kredi vermediği, kötü sicili olan ve kırmızı kalem çekilmiş vatandaşımız da bankalardan yeniden kredi çekebilecek. esnafkredi.net olarak kara listeden çıkma yöntemlerini sizlerle paylaşacağız. Kara listeden çıkmak isteyen kişilerin yapmaları gereken işlem çok basit. İşte detaylar..

Kara Listeden Çıkmak İsteyenlere Kredi Sicil Affı Kanunu

Kara listede olan sicili bozuk vatandaşlarımız artık yeniden kredi çekebiliyorlar. Bunun için kredi sicil affı yasasının yürürlüğe girdiği günden başlamak kaydıyla 6 ay içerisinde tüm borçlarını yapılandırmaları gerekiyor. Bu yapılandırma kara listeden çıkmak isteyen vatandaşın kara listeye düşmesine sebep olan banka şubesinde yapılması gerekiyor. Bankaya başvuru yapan sicili bozuk vatandaşın 2 şansı var.

 • Kredi Yapılandırma yaparak eski borçları taksitlendirmek,
 • Sicil affı yasasına göre, yeni kredi çekerek eski borçları kapatmak.

Aslında her iki kara listeden çıkma yöntemi de aynı kapıya çıkmaktadır. Başvuru yine aynı banka şubesine yapılacağı gibi, bankanın vatandaşı borçtan kurtarmak için yasaya atıfla kredi yapılandırması yapması veya kişiye yeni bir kredi vererek (borçları kapatmak üzere) eski kredileri bu yeni finansman ile kapatmasıdır.

Avukatlık İcralık durumda olanlar içinde yöntemler aynıdır. İster kredi notunuzu yükseltmek isteyin, isterseniz sicilinizi temizleyin, vatandaşın BANKAYA OLAN BORCUNU ÖDEMESİNDEN BAŞKA ŞANSI YOKTUR!

Sicili Bozuk Olan Vatandaşa Kara Listeden Çıkma Tavsiyeleri

Hazır yasa yürürlükte iken, bankalar yasaya ve uygulamaya sıcak bakıyor iken, yeni bir başlangıç yaparak, tüm kredilerinizi kapatıp, borçları birleştirip, teke düşürüp, kara listeden çıkın!

Günümüzde sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar adıyla, etrafta kim olduğu belli olmayan ve hiçbir finans kurumu ile alakası olmayan sanal tefeciler cirit atıyor. Kara listedeki vatandaşın, bu yeni nesil sanal tefecilerden birine rastlayarak, zaten bozuk olan maddi durumunu daha kötüye sokması an meselesidir.

Bu Parayı Babanız Bile Vermez!

Devlet kuruluşları ve sosyal yardımlaşma kuruluşları haricinde hiçbir banka, finans kurumu, holding, iş adamı veya kendini hangi sıfatla anıyorsa ansın, kısaca hiç kimse faizsiz kredi veya bedavadan para olanağı sunmaz. KOSGEB tarafından 2021 yılında verilen kredi için de, Böylesine Desteği Babanız Bile Vermez sözünden bahsedildi. 3 yıl vadeli ve 12 ayı geri ödemesiz olarak verilen bu destekten sicil affından yararlanarak 2021 yılında kara listeden çıkmak isteyen birçok esnaf ve KOBİ’de başvurdu.

Sahi, kim kime 1 yıl geri ödemesiz geriye kalan miktarı 2 yıl vadeli ve üç ayda bir ödemeli sıfır faizli 50 bin lira kredi verir? Halen zamanınız var. Okuyun Başvurun! 

Sanal tefecilerin yeni hedeflerimizden birinde de, emeklilerimiz mevcut. Nereden geldiği belli olmayan bir parayı, çok yüksek vade ve dosya masrafı ile emeklilerimize vermektedirler. Çünkü emeklinin az da olsa geliri sabittir. Maaşını aldığı banka ya Ziraat yada PTT’dir. Aylık sabit ödeme yapabilir. Örnek vermek gerekirse, şuan ülkemizde standart ihtiyaç kredilerinin vadeleri 60 AY ve faiz oranları da aylık %1 ile %1,50 arasında iken, bu kişiler kara listede ki vatandaşa aylık %4 %5 faiz oranı ile 12 ay ödemeli kredi vermeyi taahhüt ederler. Bazıları bu krediden yararlanmak için 1.000 TL. 5.000 TL. arasında bir peşinatta talep eder. Eğer bu parayı kaptırırsanız yandı gülüm keten helvası.

Eğer bankalardan aldığınız bir vadeli kredi hesabı bulunan bankomat kartınız var ise, bu kartla belirli limitlerde kredi çekebilirsiniz. Senetle alışveriş yaptıran mağazalardan yüksek fiyatlarda ürünler alarak, bozdurma adı verilen yöntemle paraya çevirebilirsiniz. Bunun dışında senetle para, acil kredi çıkartılır, kara listeden hemen çıkma gibi palavralara inanmayın.

Kara Listeden Çıkmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kara listeden çıkmak için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Devlet kuruluşlarına maddi yardım talebinde bulunabilir,
 • Sicilinizi bozan borcunuzun olduğu bankaya başvurarak yapılandırma kredisi çekebilir,
 • Son olarak, düşük miktarlarda kredi veren bankalara başvurarak, kredi çekebilirsiniz.
YORUMLAR

 1. Berna dedi ki:

  İcra ve dava dosyalariniz e-devlet üzerinden kaldirilir.

  1. Berna yilmaz dedi ki:

   Gerizekalii senin kilon kacpara gizlenir de bare amk malimiletimi kandiriyon

  2. Şaban atlıoğlu dedi ki:

   Benim 2007 den kalma iki tane banka kredi kartı borcu var 8 yıldır sgk olarak çalışıyorum teminatlı kredi kartı kullanıyorum kara listeden nasıl çıkarım

 2. Mustafa dedi ki:

  Bende odedidigim hâlde cikamadim ve hiç bisey alamadim

 3. ÖZER dedi ki:

  merhaba ,

  kredi kartı borcum vardı icralık oldum ama ödedim kara listeden nasıl cıkabilirim borcum yok suan kredi kartı almak veya kredi cekmek istiyorum

 4. ahmet dedi ki:

  bende ödediğim halde halen bozuk sicil milleti kandırıyorlar bu yazılarıyla ödesen de ödeme sende sicilin tüm bankalarda görüyor ve hiç bir yerden kredi kredi kartı alamıyorsun başvuruda bulunduğun an otomatik Red ediliyor bende en iyisi ödememek zaten olan olmuş !

 5. Murat mollaömeroğlu dedi ki:

  Bankalara borcumu ödedim ama sicil kaydım silinmedi sicil affı hiç çıkmadı

  1. Serhat dedi ki:

   benimde öyle kardeş borcumuzu ödedik ama listeden çıkmış değilim ne yapmalıyım kredi kartı bile alamıyorum artık yardımcı olur musunuz