Market Bayiliği Veren 3 Firma ve Şartları (GÜNCEL Bakkal Büfeler)

Market Bayiliği Veren 3 Firma ve Şartları (GÜNCEL Bakkal Büfeler)

Kendi işinizin sahibi olmak istiyorsanız; Seç Market bayilik kar marjı nedir öğrenin ve, Carrefoursa bayiliği, UCZ market bayilik maliyeti ve kar marjı hesaplamasını yapın, bayilik veren marketler olan; Bim Şok, Seç, Kiler market, Ekomini, Hakmar bayilik, Ekomini, Çağdaş market bayilik şartlar vb. firmaların şartlarını yerine getirmeniz ve bayilik bedellerini ödemeniz durumunda işinizin sahibi olabilirsiniz.

Market, Bakkal, Büfe Açmak İstiyorum

Market, bakkal, büfe mi açmak istiyorsanız? Mesela Carrefourre gibi bir yer! Gıda sektörüne hızlı bir giriş yapmak istiyorsanız bölge bayiliği veren firmalardan destek alabilirsiniz. Ücretsiz bayilik sunan ve isim bedeli talep etmeyen pek çok firma da bulunmaktadır. Ayrıca toptan gıda satışı yapmak isteyenler için de franchise hizmeti sunulmaktadır. Bayilik veren marketleri, bakliyat firmalarını ve gıda firmalarını sizler için araştırdık. Ücretsiz bayilik veren firmalar da bulunmakta olup sermayesi olmayan kişilere firmalar bayilik imkanı sağlamaktadır. Ücretsiz bayiliklerin yanı sıra 20 bin TL’ye bayilik veren firmalar da bulunmaktadır.

Market Bayiliği Nasıl Alınır?

Birçok market firması isimlerini kişilere vererek marketlerinin bayiliğini satmaktadır. Bu şekilde isimlerini ülkenin dört bir yanında duyuran firmalar aynı zamanda girişim yapmak isteyen kişilere de iş imkanı sunmaktadır. Bazı marketler bayilik verme konusundan diğerlerinden daha çok ön plandadır.

Özellikle gıda sektörü her zaman revaçta olan bir sektör. Bu nedenle sektörde bulunmanız size ciddi manada kar sağlayacaktır. Özellikle perakende sektöründe ciddi manada para vardır. Ülkemizde artık bir marka haline gelmiş ve alışveriş için uğrak noktalarımızdan olmuş bazı marketler bayilik hizmeti sağlamaktadır. Çevremizde çok sayıda A-101 ve BİM şubeleri bulunmaktadır. Çünkü bu marketlerde pek çok ürünü uygun fiyata bulabiliyoruz. Tabi bölgesel koşullara göre getirilecek olan ürünler de farklılık arz edecektir. Market bayiliği alabilmek için firmaların istediği bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar hemen hemen benzer özellik göstermektedir.

 • Niyet mektubu yazarak bayilik talebinde bulunmak
 • Rakip marketlerin bulunduğu alanlara yakın olmak
 • Yatırım yapmak için gerekli olan sermaye
 • Sektörde 2-3 yıla varan tecrübe
 • Dükkan yeri ve kiralanmış ise kira kontratı

Ancak fiyatlar farklılık gösterebilir. Bu nedenle tek bir firma ile sınırlı kalmak doğru olmayacaktır. Bakkallara gelecek olursak, nasıl ki fabrikalaşma ile el emeği ürünler unutulmaya yüz tutmuş ise artık bakkalların veresiye defterleri de tozlu raflarda yerlerini aldı. Bir zamanlar sosyal medyada fenomen olan bir söz vardı. Sen marketten alışveriş yaparsın ancak cenazene mahalle bakkalı gelir diye. 🙂 Durumu bu cümle dışında bir cümle ile ifade etmek çok da mümkün değil zannediyorum ki.

Türkiye’de bayilik veren marketler hangileridir?

2023 yılında yatırım yapmak isteyen ve kendi işini kurmak isteyen girişimciler tarafından Bayilik veren marketler listesi de araştırılıyor.

İşte Market bayiliği veren şirketler aşağıdaki gibidir:

 • A101
 • BIM
 • UCZ
 • ŞOK
 • Ekomini
 • Seç Market
 • CarrefourSA

Büyük şehirlerde başlayan bu furya artık küçük şehirleri geçin 40- 50 bin nüfuslu ilçelere dahi yayıldı. Bu marketlerin en önemli özellikleri kendi markalarını satmaları. Çoğu tüketici ise ürettikleri malların kaliteli olduğunu düşünüyor. Fiyatlar da uygun olunca değmeyin keyfimize. Çılgınca alışveriş yapabilir ve alışveriş arabasını tıka basa doldurabiliriz.

Tabi bir de büfeler var. Lütfen büfe deyip geçmeyiniz. Küçük metrekarelerine bakmadan sahiplerine büyük paralar kazandırıyorlar. Şayet daha evvel büfe bayiliği veren firmaları ya da devren satılık büfeleri incelediyseniz ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız. Çünkü fiyatlar uçuk seviyelerde. Market açmak için de yasal prosedürler gerekiyor. Ancak büfe açmanın daha katı şartları olduğunu düşünüyorum. Çünkü büfeler bina altlarında olamıyor. İşlek bir caddede olmak ise olmazsa olmaz kuralımız.

Herkesin ufak tefek ihtiyaçları için sürekli olarak gittiği ve ahbap olduğu bir büfe vardır. Gazete alırken ya da bir şişe su alırken bile çeşit çeşit muhabbetler dönebilir. Şayet gerekli olan şartları taşıyor iseniz hemen bayilik veren firmalara talepte bulunabilirsiniz. Bayilik almak her zaman avantajlı olmaktadır. Bir market açarak ürünlerinizi müşteri çevresine kanıtlamanız uzun zaman alabilirken, zincir haline gelmiş marketlerin isimlerinden yararlanarak sektöre hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Cafe bistro bayiliği de alabilirsiniz.

Carrefoursa Bayilik Başvuruları Başladı

Tüm girişimciler, Türkiye organize perakende sektörünün öncü markası CarrefourSA’nın marketler zincirine katılararka kendi işinin patronu olabilir. Sürdürülebilir gelişimin bir parçası olmak, yüksek karlılık, güçlü marka imajı ve güvenirliğe sahip CarrefourSA ailesinde yer almak istiyorsanız başvurularınız hemen buradan yapabilir kendi işinize marka güvencesi altında başlayabilirsiniz.

Carrefoursa Bayilik Şartları

Ynei market açılışı için gerekli ekipman maliyetleri;

Açık marketin dönüşümü için inşaat maliyetleri: 100.000 TL- 500.000 TL

Yeni market açılışı için gerekli ekipman ve inşaat metre kare maliyetleri ise;

 • Mini format: 2.500 TL-4.000 TL,
 • Süper format; 2.000 TL-3.000 TL
 • Banka teminat mektubu: 300.000 TL-1.000.000 TL arasındadır.

Şirket sahibi olmak tüm gerekli yasal izinleri ve ruhsatları alabilmek için 1 yıldır şirket sahibi olmak gereklidir. Gelişimin bir parçası olmak isteyen girişimciler Başvuru linki olan https://www.carrefoursa.com/bayilik formu doldurarak yapılacaktır. Detaylar.

Ekomini Market Bayiliği Nasıl Alınır?

Ekomini market bayisi açmak isteyen kişiler, marketin resmi internet sitesine giriş yaparak oradan bayilik başvuru formunu doldurmalıdır. Bu formu dolduran kişilerden formda sağlık bilgisi, denek ve vakıf üyeliği bilgisi din bilgisi gibi bilgiler istenmemektedir.

Ekomini Market bayilik şartları nelerdir?

 • 18 yaş ve üzerinde olmak gerekir.
 • Girişimci olmak gerekir.
 • Ticaret veya perakende mağazacılığı tecrübesi istenmektedir.
 • Giriş seviyesinde bilgisayar kullanmasını bilen kişiler istenmektedir.
 • Mağaza 7 gün boyunca çalıştırılmalıdır.

Ekomini Bayilik Avantajları Nelerdir?

Türkiye’nin her yerinde hizmet veren Ekomini Market diğer marketlere göre daha zor çalışma şartlarına sahiptir. Ekomini Market bayiliği alan kişiler marketi 7 gün boyunca gece saat 00:00’a kadar açık bulundurmak zorundadır.

Marketin sağladığı avantajlar ise şu şekildedir:

 • Kendi işinin sahibi olmak.
 • Market ismi sayesinde rekabette önde olmak.
 • Zincir market yararlarından faydalanmak.
 • Şirket tarafından tasarlanan dükkana sahip olmak.
 • Mağazadaki ürünler için yatırım sahibi olmak.
 • Ürünleri ucuz tahsis etmek olarak sıralayabiliriz.
ekomini-bayiliği
Ekomini bayiliği

Ekomini bayiliği almanın pek çok avantajı bulunuyor. Hem tüketiciler nezdinde hem de girişimci nezdinde franchise hizmeti ile pek çok fayda sağlanması hedefleniyor. Girişimciler bu sayede kendi işlerinin patronu oluyorlar. Bir market açtığınızda ürünlerin tedariği için çok fazla efor sarf ederken bayilik almak için herhangi bir çaba göstermenize gerek kalmıyor. Sıfırdan bir kurulum, dükkan rafları, soğutma dolapları vb. ile uğraşmadan sadece gerekli olan tutarı yatırarak işletmenize anahtar teslim yolu ile kavuşabilirsiniz.

Ayrıca tüketiciler için en çok dikkat edilecek konu alıveriş merkezlerinin, marketlerin ya da bakkalların evlerine yakın olmasıdır. Pek çok bayilik açarak siz de tüketicilerin size kolayca ulaşabilmelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca geç saatlerde de müşteriler ihtiyaç duydukları ürünlere kolayca ulaşabilirler.

Başvuru yapan aday ile bayilik sözleşmesi yapılmaktadır. Açılacak olan her bayinin vergi numaraları ve ticari unvanları farklılık arz etmektedir. Kar marjı bayi sahibine ait olmaktadır. Firma kar oranından herhangi pay talep etmemektedir. Bayilik başvurusunda bulunan kişiye belirli tutarlarda kira desteği sağlanmaktadır. Ayrıca firmanın akademi bölümünde eğitimler de verilmektedir. Kira sözleşmelerinin imzalanmasının ardından faaliyete başlayabilirsiniz.

Marmaris Büfe

Büfelerin gelir getirici olduklarından yukarıda az çok söz etmiştik. Sıfırdan bir büfe kurmak ise oldukça zor ve maliyetli olacaktır. Devren satılık büfeler bu anlamda işinizi görebilir. Ancak buraların neden devredildiğini bilmek gerekiyor. Şayet müşteri potansiyeli olmadığından dolayı satılıyor ise kar elde edeyim derken boşa yatırım yapmayın. Sektöre girerken iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Bayilik fikri bu açıdan bakıldığında oldukça mantıklı geliyor. Çünkü marka isimlerinden yararlanarak sektöre daha yeni giren biri olarak bile kendinizi kanıtlamış oluyorsunuz. Siz de ufacık bir dükkandan milyarlarca ciro elde etmek istemez misiniz? O zaman doğru adrestesiniz.

Sahibinden.com’ daki büfe ilanlarını inceleyin. 20 metre kare dükkana 500 bin TL verilir mi dediğinizi duyar gibiyim.  Ancak buralardan kar elde etmek öyle kolay ki. Hatta ilanların yanlarında yer alan ciro fiyatlarını görünce sizde bu işi oldukça seveceksiniz. Bayilik alma fikri size sıcak geldiyse tavsiyemiz Marmaris Büfe olacaktır. Bu büfe ismini belki birkaçınız duymuşsunuzdur. 50 yıldır faaliyet gösteren marka kurumsal bir hal almıştır. Hatta birkaç konsepti dahi bulunmaktadır.

marmaris-büfe
Marmaris Büfe

Etiler’ de bulunan Express konseptinin büyüklüğü 20 – 50 metre kare arasında değişmektedir. Klasik şubelerin büyüklüklerinin ise 50 metre kareden fazla olması gerekiyor. Restoran sıfatı alabilecek büyüklük ise 100 metre karedir. Bu konsept de uygulanmaktadır. Firmanın yönetim kurulu başkanı 60′ dan daha fazla şubelerinin olduğunu bildiriyor. Yatırım için talep edilen bedel ise 300 bin TL ! Evet yanlış duymadınız. Tabi bu fiyat konseptlere göre değişiklik gösterecektir. İş ortaklığı yolu ile siz de büfe açabilirsiniz.

Franchise giriş bedeli ise konseptlere göre aşağıdaki gibidir;

 • Express büfe bayilik: 55 bin TL
 • Klasik büfe bayilik: 90 bin TL
 • Consept büfe bayilik: 125 bin TL

Yapılan yatırımın ise 3 yılda sıfırlanarak artık kar getirmeye başlayacağı öngörülüyor. Tabi fiyatlar lokasyona göre farklılık arz edecektir. Bir de kar oranını konuşmamız gerekiyor. Firma aylık cironun %3′ ü kadar bir bedel talebinde bulunuyor. Katılım desteğinin sağlanabilmesi için ise yine ciro üzerinden %2 oranında bir bedel alınıyor. Tabi bayilik alacak girişimcinin ticari bir ruha sahip olması da aranan şartlar arasındadır.

Bakkal Açmak İstiyorum

Bakkal açarak ticari hayatınıza devam edebilirsiniz. Ancak size bazı açıklamalarda bulunmak istiyoruz. Bakkal diye tabir edilen bir meslek artık neredeyse sizlere ömür diyebiliriz. Nerede o eski mahalle bakkalları diye iç geçiriyor olabiliriz mesela şu anda. Elimize 1 lira geçince gidip bir şeyler aldığımız bakkal amcalardan artık eser yok. Az katlı evlerin yerini rezidanslar, ağaçların yerini beton yığınları aldığından beri veresiye defterlerini de tarihin tozlu raflarına kaldırdık. Bayilik veren market ve bakkalların tam listesine ulaşabilirsiniz.

bakkal-açmak
Bakkal Açmak

Yine de bir bakkal açmak istiyorum diyorsanız öncelikle işlek bir dükkan bulmak ile yola çıkmalısınız. Daha sonra sıra ürünlerin tedariğine geliyor. Toptancılar ile anlaşarak ürünleri ucuza mal edebilirsiniz. Ancak inanın bana raflarınız tozlanacak. Tüketiciler için satın alma potansiyeli ile doğru orantılı olan konu ürüne ulaşma süresidir. Bakkallar ürün genişliği bakımından daha dar bir hareket alanı sunmaktadır. Fakat marketlerde aradığımız her şey elimizin altındadır. Bu sebeple yine size önerimiz bir market bayiliği almanız olacaktır.

Şok Market Bayiliği

Büyük market zincirleri arasında Bim bayilik vermiyor. Sadece kiralık bir dükkan yeri gösterebiliyorsunuz. Ancak Şok market bayilik veren firmalar arasında yer almaktadır. Yıldız Holding tarafından satın alınmış olan firmadan bayilik alabilmeniz için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu şartlar;

şok-market
Şok Market

Şok Market Bayiliği Şartları

 • Otopark sorunu yaşanmaması
 • Girişinin yüksek olması
 • Mağaza içerisinde rutubet sorunu yaşanmaması
 • 500 metre karelik bir alana sahip olunması
 • Deposunun en az 100 metre kare olması
 • Yakınlarda aynı firmanın farklı bir şubesinin olmaması
 • İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde olması gerekiyor.

Siz de market, büfe bayiliği alarak kar elde edebilirsiniz. Gerekli olan şartları taşıdığınızı düşünüyor iseniz, başvuru  yapmak için geç kalmayın.

SEÇ Market Bayiliği

Yıldız Holding’e bağlı olan SEÇ marketlerin bayiliğini almak isteyen kişiler Holding ile iletişime geçerek bu isteklerini karşı tarafa iletmelidir. SEÇ Market, Bizim Toptan Satış Mağazaları ve Şok Marketi bünyesinde bulunduran grup şirketinden SEÇ market bayisi almak isteyen kişiler ilk olarak dijital ortamdan hemen buradan başvuru formu doldurmalıdır. SEÇ marketin resmi internet sitesindeki formu dolduran kişiler sonrasında holding tarafından kendileri ile iletişime geçilmesini beklemelidir.

SEÇ Market Bayilik Şartları Nelerdir?

SEÇ market bayilik şartları aşağıdaki gibidir:

 • 18 yaş ve üzerinde olmak gerekir.
 • Satış bilinci sahibi olmak gerekir.
 • Marketi kurulacağı yerde insan yoğunluğunun olması gerekir.
 • Marketin açılacağı dükkanın 150 ile 250 metrekare arasında olması gerekir.
 • Başvuru yapan kişinin sermayesinin yeterli olması gerekir.
 • Başvuru sahibinin sicilinde herhangi bir suç kaydının olmaması gerekir.

UCZ Market Bayiliği Şartları Nelerdir?

Bizim Toptan Marketleri üzerinden bayilik ve franchise sistemi yürütülen UCZ Market’in bayilik başvuruları ve şartları da araştırılıyor. UCZ Market hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünleri ile müşterilerin memnuniyetini sağlarken bir yandan kendi işini açmak isteyenler bayilik fırsatları tanır. Bünyesinde çok fazla ürün bulundurabildiği için, standart bir markete göre kar marjı daha yüksek ve cirosu da bir o kadar fazladır. Yatırım maliyeti düşüktür, ortalama 100.000 lira gibi bir bedelle açılıp hemen işletilmeye başlanabilir. Karlı bir iş fikri arayanlara UCZ Market bayiliklerini tavsiye ederiz

UCZ Market’in bayilik başvurusunu https://www.ucz.com.tr/tr/franchise-basvuru-formu bu sayfadan yapmanız mümkün. Bayilik başvurusunda tüm alanları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmayı ve dükkanınızın en az 5 fotoğrafını eklemeyi de unutmayın.

Ucz market bayilik için belirttiği şartlar ise aşağıdaki gibidir:

 • 70 Metrekare satış alanı
 • En az 15 metrekare depo alanı
 • Minumum 3 metre dış cephe genişliği
 • Kot farkı olmamalı
 • Şirket bu 4 şart dışında bayilik taleplerini kesinlikle hemen değerlendirmeye alıyor.

BİM ve A101 Bayilik Veriyor mu?

Ülkemizde en çok bulunan BİM ve A101 marketleri bayilik hizmeti sunmamaktadır. Bu marketler bünyesinde bulunan müdürlerin isteği doğrultusunda kiralık kendi şubelerini açabilmektedir. Bu marketlerin dışında ŞOK Market de bayilik vermeyen bir diğer markettir. Bu marketler bölgelerde kendi müdürlerinin başvuruları sonrasın şirkete bağlı olarak şubeler açmaktadır.

Ancak Franchise sistemi denilen sistem olan kiralama sistemine gidebilir. Bim, bayilerini kiralık olarak yatırımcılara açar. Eğer bir mağaza gerekli şartları sağlıyorsa Bim ile iletişime geçilerek şubenin kiralanması sağlanır.

Bim’den mağaza yeri kiralamak için şu şekilde başvuru yapılır:

 • Mağaza sahibinin adı soyadı
 • Telefon numarası
 • E-posta adresi
 • Sahip olduğu mağazanın metrekaresi
 • Sahip olduğu mağazanın satış alanı
 • Sahip olduğu mağazanın bodrum ve depolama alanı
 • Sahip olduğu mağazanın asma kat metrekaresi
 • Sahip olduğu mağazanın bulunduğu semt – mahalle
 • Sahip olduğu mağazanın bulunduğu cadde – bulvar
 • Sahip olduğu mağazanın bulunduğu sokak – numara

Sahip olduğu mağazanın bulunduğu il – ilçe Bu bilgilerin içerisinde bulunduğu başvuru formuyla Bim’e başvuru yapan kişiler, Bim yetkilileri tarafından uygun görüldükleri takdirde mağazayı kiralayabilirler.

Mağaza kiralamak için Bim Müşteri Hizmetleri Numarası: 0 850 254 44 44 Mağaza kiralamak için Bim e – posta adresi: iletisim@bim.com.tr Kiralık ücreti ise; Bim mağazaları kiralama ücretleri için net bir tutar yoktur. Mağazanın konumu ve işleyişine göre bir kira bedeli belirlenmektedir. Ayrıca kira tutarının belirlenmesinde mağazanın büyüklüğü, çevresinde yer alan diğer marketler de göz önünde bulundurulmaktadır.

YORUMLAR

 1. Hasan özçelik dedi ki:

  Slm ben bayilik almak istiyorum ama maddi durumum iyi deyil eher boş biyer buldum imkanim olmadigindan acamiyorum eger bayilik vermek isterseniz ben talibim şekli nasil olacaksa anahtar teslim acip verecekseniz yuzdelik odeme şeklinde yapabilirim teşekkur rize nin bir beldesi burasi

 2. SERHAT DAYAN dedi ki:

  MARKET İŞLETMRK BENİM MESLEĞİM