Ziraat Bankası Emekliye En Uygun Kredi Kartları

03.01.2023
Ziraat Bankası Emekliye En Uygun Kredi Kartları

Ziraat Bankası emeklilere kredi ve kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır. Emeklilere verilecek olan kredi limitleri diğer  banka müşterilerine verilecek olan kredi kartlarından farklı limitlere sahip olmaktadır. SMS ile kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz gibi, telefonla da kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası’na gerekli evraklar ile birlikte kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra başvuru sonucu ile ilgili bir sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası combo kart sahibi olmak için hemen kart başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası tarafından emekliye faizsiz kredi verilmemektedir. İçeriğimiz de sizlere emekliye verilen kredilerin ve kredi kartlarının limitlerini, kredi çekmeleri için bankaların talep ettikleri yaş sınırlarından bahsedeceğiz.

Emekli Kredi Kartı Limitleri

Emekliler de zaman zaman kredi kartına ihtiyaç duymaktadır. Hatta kendileri talep etmeseler de kendilerine bankalar tarafından maaş kartlarının yanında kredi kartı da pazarlamaktadır. Kredi kartlarının limitleri maaş durumuna göre belirlenmiştir. Çalışanlar için kredi kartı limitleri ilk yılda maaşlarının 2 katı olmaktadır. Ancak bu limit ikinci yıl 4 katına çıkar. Bankalar kredi ya da kredi kartı verirken müşterilerinin düzenli gelirleri olması ile ilgilenirler. Emekliler düzenli gelire sahip kişiler olduklarından dolayı kendilerine verilecek olan kredi kartı limitleri de maaşlarının 4 katı olmaktadır.

Emekli Kredi Kartı Limitleri
Emekli Kredi Kartı Limitleri

Bu limitin emekliler için yeterli olmaması durumunda limit yükseltme işlemi yapmak da mümkündür. Ancak limitin yükselmesi için kredi kartı borçlarının düzenli olarak ödeniyor olması gerekmektedir. Limit yükseltme işlemi banka şubelerinden yapılabileceği gibi internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık kanalları ile de yapılmaktadır. Yine aynı şekilde kredi kartı limitlerinin bu yöntemler ile düşürülmesi de mümkün olabilmektedir. Örneğin 1.800 TL. emekli maaşı alan bir emeklinin bankanın uygun görmesi halinde 7.200 TL. kredi kartı limiti olabilmektedir. Bankaların çok fazla kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Ancak maaş müşterisi olunan bankalardan alınacak olan kredi kartları sayesinde kredi kartlarınızda yer alan çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Ülkemizde 7 milyon emekli banka müşterisi bulunmaktadır. Maaş müşterisi olduğunuz bankadan kredi almanızın pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan bir tanesi bankanın şartlarını bilmeniz ve banka ile aranızda güven ortamı oluşmasıdır. Önemli olan diğer unsur ise müşterisi olduğunuz bankanın kredi başvuruları için sizden herhangi bir evrak talep etmeyecek olmasıdır.

Tabi kredi kartı verilirken maaş durumu göz önünde bulundurulduğu gibi müşterilerin varsa kredi borçları, kredi notları gibi etkenler de göz önünde bulundurulur. Örneğin müşterinin herhangi bir kredi borcu varsa kendisine verilecek limit daha düşük olacaktır. Ancak kredi borcunuzu ödedikten sonra ve kredi kartınıza yapacağınız düzenli ödemeler sayesinde kredi kartı limitinizi de artırmanız mümkün olacaktır. Emeklilerin maaşlarının kaç katı kredi çekebileceğini incelemek için linke tıklayabilir, limitlere göre kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Emekliler bu kartları ile kendilerine sunulan çeşitli avantajlardan yararlanabileceklerdir.

Ziraat Bankası Emekli Kredi Kartı

Ziraat Bankası tarafından emeklinin artısı adı verilen kredi kampanyası bulunmaktadır. Bu kredi kampanyaları ile uygun faiz oranları ve vadeler ile finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası’ nın çeşitli kredi kartı ürünleri de bulunmaktadır. Ziraat Bankası bir ilke imza atarak Bankkart Combo adı verilen kartları ile banka kartı ve kredi kartı ürünlerini birleştirmiştir.

Bankkart Combo

Ziraat Bankası tarafından emekli müşterilerinin de kullanabileceği kredi kartları geliştirilmiştir. Bankkart Combo adı verilen kart hem kredi kartı hem de maaş kartı olarak kullanılabilmektedir. Kartınızın iki yüzünde de kartınıza ait bilgiler yer alacaktır. Ön yüzde kredi kartı numarası bulunur. Arka yüzde ise banka kartınıza ait numara yer almaktadır. Sizin yapmanız gereken tek şey hangi kartı kullanacağınıza karar vermek olacaktır.

Kartınız ile üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerinizde puan kazanabilir ve biriken puanlarınız ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. Başlatılan kampanyalara katılabilir ve kartınıza yapılacak olan çeşitli indirimlerden de yararlanabilirsiniz. Kredi kartınızın diğer avantajı ise nakit avans çekimlerine imkan tanıması olmaktadır. 3 boyutlu güvenlik ayarı sayesinde kartınız ile güvenli alışveriş de yapabilirsiniz. Kartınızı ülke içinde kullanabileceğiniz gibi yurt dışında da kullanabilirsiniz.

Bankkart Combo
Bankkart Combo

Ziraat Bankası tarafından oluşturulan kredi kartı ürünü olan Bankart combo ile combo lira kazanabilirsiniz. SMS bankacılığı, mobil bankacılık, internet bankacılığı gibi yollar ile kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. 0850 258 00 00 numarasını arayarak da kart başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi kartı limitiniz ilk etapta muhtemelen maaşınızın 2 katı kadar olacaktır. Örneğin 1.600 TL. emekli maaşı alıyorsanız kredi kartı limitiniz 3.200 TL. olacaktır. Kredi kartının akdi faiz oranı yüzde 1,59’tır. Gecikme faizi oranları ise yüzde 1,89 olmaktadır. Ziraat Bankası klasik kredi kartlarının yıllık aidat tutarları 23,75 TL. olmaktadır.

Güncel kampanyalar hakkında bilgi alabilir ve hemen kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bankkart Combo Gold

Ziraat Bankası’ nın diğer kredi kartı ürünü Bankkart Combo Gold’ dur. Yine yukarıda anlattığımız Bankkart Combo Gold kartları ile kredi kartı ve banka kartı ürünlerini tek bir kartta toplamıştır. Kredi kartının pek çok özelliği bulunmaktadır. Kartınızdan nakit avans çekebileceğiniz gibi taksitli alışveriş de yapabilirsiniz. Ayrıca üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerden combo lira kazanarak biriken puanlarınız ile bedava alışveriş de yapabilirsiniz.

Şayet mevcut kartınızın kredi kartı özelliği aktif ise temassız özelliği sayesinde 90 TL ve altında kolayca alışveriş yapabilirsiniz. Kartınızı sadece yurt içinde değil yurt dışında da rahatça kullanabilirsiniz. Ayrıca kartınızda bulunan 3D secure ayarı sayesinde güvenli olarak alışveriş de yapabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu yapmak için şubelere gitmenize gerek yoktur. SMS, telefon, mobil ve internet bankacılığı yolu ile kolayca kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kredi kartına sunulan avantajlardan da yararlanabilirsiniz. Kartınızın 3D Secure güvenlik doğrulaması yapılamadı hatası alıyorsanız sorunun çözümünü linke tıklayarak içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Emekli müşteriler düzenli gelirleri olan kişiler olduklarından dolayı kredi kartı alımlarında maaşlarında ipotek vb. yoksa herhangi bir sıkıntı yaşamazlar. Ayrıca ilk etapta maaşlarının iki katı tutarında limit alabileceklerdir. 2000 TL emekli maaşı alan bir banka müşterisinin alabileceği kredi kartı limiti 4000 TL olacaktır. Bunun yanı sıra daha sonra düzenli ödeme yaparak ve şayet kredi kartı borcu yoksa limit yükseltme işlemi yapabilecektir.

Kredi kartının yıllık aidatı bulunmakta olup bu tutar 47.75 TL olmaktadır. Kredi kartının akdi faizi %1,59 olacağı gibi nakit avans çekimlerinizde uygulanacak faiz oranı da bu akdi faiz olmaktadır. Ayrıca yakınlarınız için ek kart da çıkarabilirsiniz. Ek kartlar için de yıllık aidat alınmakta olup bu tutar 23.75 TL olmaktadır. Ek kartınızın kayıp ve çalıntı gibi durumlara maruz kalması halinde herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmadan kartınızı yenileyebilirsiniz. Güncel kampanyaları inceleyerek çeşitli kampanyalara katılabilir ve alışverişlerinizde anlaşmalı olunan işyerlerinden indirim kazanabilirsiniz. Güncel kampanyaları inceleyerek kart başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.

Bankkart Combo Platinium

Ziraat Bankası tarafından geliştirilen diğer kredi kartı ürünü Bankkart Combo Platinium olmaktadır. Bu kartta da banka kartı ve kredi kartı ürünleri bir arada toplanmış olup, emekli maaş müşterileri sadece T.C. kimlik belgesi fotokopileri ile bu kredi kartına başvuru yapabilirler. Kartınızı pos cihazlarına ya da ATM’ lere takmanız durumunda yapmanız gereken işlem hangi kartı seçeceğiniz olmaktadır. Kredi kartı kullanımlarınızda kazandığınız puanlar ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. 90 TL ve altındaki tutarlarda yapacağınız alışverişlerde kartınızda bulunan temassız özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca kartınızdan nakit avans çekmeniz de mümkün olmaktadır. Kartınız ile sadece yurt içinde değil yurt dışında da güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi kartının yıllık aidatı 47,75 TL‘ dir. İsteğinize göre ek kart da çıkarabilirsiniz. Ek kartınız için de 23.75 TL yıllık aidat ödemek durumunda kalabilirsiniz. Kredi kartı akdi faiz oranı diğer kartlarda olduğu gibi %1,59 olarak belirlenmiştir. Kartınızdan nakit avans çekmeniz durumunda da uygulanacak olan faiz oranı yine bu oran olacaktır.

Bankkart Combo Platinium
Bankkart Combo Platinium

Ziraat Bankası’ nın gençlere yönelik kredi kartları olduğu gibi ücretsiz verdiği kredi kartları da vardır. Bu kredi kartlarına başvuru yapabilir ve yıl içinde kartı kullanmanızdan dolayı herhangi bir aidat vb. ödemenize gerek kalmaz. 2023 yılında Ziraat Bankası tarafından başlatılan güncel kampanyaları takip ederek de bu kampanyalara katılabilirsiniz.

Emeklilere verilen kredi kartlarından yararlanmak isteyenler için tavsiyemiz maaş aldıkları bankalara kredi kartı başvurusunda bulunmalarıdır. Emeklilik kredisi veren bankalardan kredi de alabilir, daha büyük ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Ziraat Bankası tarafından verilen emekli kredilerinde belirlenen yaş sınırı 70 olmaktadır. Çünkü vadeler buna göre belirlenmektedir. Kredi kartı kullanımı için de muhtemel bir yaş sınırı bulunacaktır. Banka şubelerinden detaylı bilgi alarak kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Şayet maaşınızı Ziraat Bankası’ ndan alıyorsanız kredi kartı başvurusu için sizden sadece kimlik belgesi talep edilecektir.

Detaylı bilgiyi banka şubelerinden alabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Erol serbest. dedi ki:

    Klredi. Kartl. Ziraat bankaslndan nilüfer. Bulvar. Şubesinden istiyorum.

    1. Erol. Serbest. dedi ki:

      Tamam görünür. Olsun