En Çok Puan Veren Kredi Kartı 2023 En Avantajlı

02.01.2023
En Çok Puan Veren Kredi Kartı 2023 En Avantajlı

Kredi kartları taksitlendirme seçeneği olduğu için nakit taşımak istemeyen müşteriler için en çok tercih edilen bankacılık ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi kartları puan sistemi ile çalışmaktadır. Zaman zaman düzenlenen kampanyalar ile kredi kartları daha da avantajlı hale gelmektedir. Bankalara göre kredi kartlarına verilen puanlar değişiklik göstermektedir. Aidatsız kredi kartları da banka müşterileri tarafından çokça tercih edilmektedir. Akaryakıt alımlarının da kredi kartı ile yapılması durumunda yüzde 5’e varan indirimler söz konusu olmaktadır. En çok puan kazandıran ve en iyi kredi kartlarını sizler için araştırdık. Harcadıkça kazandıran kartlar sayesinde siz de biriken puanlarınız ile bedava alışveriş yapabilirsiniz.

En Avantajlı Kredi Kartı

Kredi kartı artık insanlar için hayat kurtaran bir ilk yardım görevi görmektedir. Maaşa daha çok var, para bitti ihtiyaçlar bitmedi diyenler bankalara koşarak kredi kartı talebinde bulunmaktadır. Yapılan harcamaların taksitlendirilmesi ise kredi kartlarını en avantajlı hale getiren durumdur. Tabi bir de puan kazandırıyorsa değmeyin keyfimize. Biriken puanlar ile zaman zaman bedava alışveriş yapılabilmekte ve çekilişlere katılabilmektesiniz.

Müşterilerin kredi kartı alabilmeleri için bazı şartları taşımaları gerekiyor. İlk şart ise reşit olmak. 18 yaşını tamamlayanlar ve bankaya düzenli gelir sunanlar kredi kartı talebi ile bankalara gidebiliyor. Yönetmelik gereği düzenli geliri olmayan ev hanımı, öğrenciler vb. de kredi kartı alabilmektedir. Bunlara sunulan kredi kartı limiti ise 1000 TL civarında olmaktadır. Kredi kartı başvurusu olumsuz sonuçlananlar ise aile fertlerinden kendilerine ek kart çıkartılmasını talep edebilir.

En yüksek limitli kredi kartı veren banklar ile ilgili detaylı bilgi alarak 100 bin TL limite varan tutarlarda kredi kartı alabilirsiniz.

en-avantajlı-kredi-kartı
En avantajlı kredi kartı

Bankalar düzenledikleri kampanyalar ile kredi kartlarını daha cazip hale getirmekte ve müşterilerine daha çok kredi kartı ürünü satmayı hedeflemektedir. Bankaların amacı zaten ürünlerini pazarlayarak müşterilerine bu ürünleri satmak ve sunduğu krediler ile para satarak para kazanmaktır. Kredi kartlarının pek çok avantajı olduğu gibi dezavantajı olduğunu da söylemek mümkündür. Çünkü kredi kartları için ödenen akdi faiz oranları bulunmaktadır. Nasılsa kredi kartım var deyip gereksiz harcamalar yaparak bütçenizi zora sokabilirsiniz. Ayrıca borçlarınızı ödemeyi ertelemeniz durumunda, bu borçlar birikerek içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Aşağıda bankaların sunduğu kredi kartları ve bu kartların avantajlı yönlerinden söz edeceğiz.

Yapı Kredi World Card

Yapı Kredi Bankası’ nın müşterilerine sunduğu kredi kartı ürünü olan World Card ile hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Banka kredi kartını en bonkör kart olarak ifade etmekte ve dünya genelinde yapılan araştırmalarda kredi kartı en değerli kartlar arasına girmeyi başarmıştır. Bu kategoride dereceye giren ilk  Türk kartı olarak karşımıza World Card çıkmaktadır. Kartınız ile yapacağınız alışverişlerde puan kazanır ve biriken puanlarınız ile üye satış noktalarından bedava alışveriş yapabilirsiniz. Hızlı cep sistemi ile sadece bir kısa mesaj aracılığı ile Turkcell operatörlerine TL yükleme işlemi yapılabilmektedir. Esnafa yüksek limitli kredi kartı veren pek çok banka bulunmaktadır. Business kart alabileceğiniz bankalar ile ilgili içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

yapı-kredi-world-card
Yapı Kredi World Card

Kredi kartı ile avans kullanmak da mümkün olmaktadır. Kredi kartınız ile 5 aydan 12 aya vadeler ile taksitli avans kullanabilir ve acil finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 444 0 444 numarasını arayarak da kredi kartı başvurusunda bulunmak mümkün olmaktadır. Kredi kartınız ile alışveriş yapmanız durumunda geçerli olacak faiz oranı yüzde 1,59 olmaktadır. Ayrıca kartınız ile yapacağınız taksitli avans çekimlerinizde de alışveriş faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi kartınız için yıllık kart aidatı ödemeniz gerekiyor. Yıllık aidat tutarı ise 91 TL olmaktadır. Çalışanlarınız ya da aile fertleriniz ek kart çıkarabilirsiniz. Ek kartın aidatı ise 45,5 TL olmaktadır.

Kredi kartının avantajları aşağıdaki gibidir;

  • Allianz Bireysel Emeklilik primleri ödenebilir. Yapılacak olan ödemelerden puan kazanılır.
  • GSM operatörlerine yükleme yapılabilir.
  • Yurt dışı ulaşım masrafları için kartın temassız özelliğini kullanmanız durumunda yüzde 50 indirim kazanırsınız.
  • Yurt dışı harcamalarını kartınız ile yaparak 75 TL’ ye varan indirim kazanabilirsiniz.
  • Eatly mutfak ürünleri alımlarınızı kartınız ile yapmanız durumunda yüzde 10 indirim fırsatlarından yararlanabilirsiniz.
  • Nakit Sanal ile yapacağınız 25 TL ve üzerinde her alışverişiniz için 5 TL indirim kazanırsınız.

Kartınız ile yapacağınız harcamalarda biriken puanlarınız TL yerine geçmektedir. 2 World puan 1 kuruş değerinde olmaktadır. Yani 10 TL’ lik bedava alışveriş yapmak istiyorsanız 2.000 bin puana ihtiyacınız olacaktır. Kredi kartı başvurusu yapmak için tıklayınız.

Akbank Axess Card

Avantajlı kredi kartı ürünü sunan bankalardan bir tanesi de Akbank’ tır. Akbank kredi kartı ürünü olan Axess ile müşterilerinin yurt içi ve yurt dışı alışverişleri için acil finansman ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Akbank’ ın puan sistemine chip para adı verilmektedir. Üye işlerinden yapacağınız alışverişlerde biriken puanlarınız ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. 1 chip para 1 TL değerinde olmaktadır. 10 TL bedava alışveriş yapmak için 10 chip paranız olması gerekiyor. En çok puan veren kredi kartı isimli içeriğimizi inceleyerek kart puanları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kredi kartının pek çok avantajı bulunmaktadır. Otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınız için ödeme noktalarına gitmenize gerek kalmamaktadır. GSM operatörleri ve internet faturalarına verilecek olan otomatik ödeme talimatlarından herhangi bir ücret alınmamaktadır. Kredi kartının güncel kampanyaları ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve bu kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Kredi kartınız ile taksitli avans da çekebilirsiniz. Çekilecek asgari tutar 200 TL olurken azami tutar ise 15 bin TL olmaktadır.

Taksitli nakit avansın faiz oranları akdi faiz oranı olan yüzde 1,59 oranıdır. 8 aydan 12 aya kadar olan vadeler ile kartınızdan nakit çekerek acil finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Taksitli avans talep etmek için TA yazarak 6665’e kısa mesaj göndermek yeterli olmaktadır. Kart ücreti asıl kartlar için 108,5 TL olurken ek kartın ücreti ise 54 TL olmaktadır. 90 TL ve üzeri alışverişlerinizde kartınızın temassız özelliğini kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.

akbank-axess-card
Akbank Axess Card

Kart başvurusu yaptığınızda zarf içinde gelen kartınıza şifre tanımlamak için KKSIFRE boşluk kredi kartının son dört hanesini 4425′ e göndererek şifre alabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu yapmak için tıklayınız.

Garanti Bankası Bonus Card

En avantajlı kredi kartlarından bir tanesi de Garanti Bankası’ nın kredi kartı ürünü olan Bonus Card’ dır. Kartla alışveriş yaparak puan kazanabilir ve üye iş yerlerinden bedava alışveriş yapabilirsiniz. Kartınız yapacağınız alışverişlerden kazanacağınız 1 puan 1 TL değerinde olmaktadır. Kartınızın temassız özelliği sayesinde 90 TL ve üzeri alışverişlerinizi kartsız olarak yapabilirsiniz. Acil finansman ihtiyaçlarınızda kartınız ile taksitli avans ya da nakit avans çekebilirsiniz. Kredi kartının akdi faiz oranı yüzde 1,59 olmaktadır. Taksitli avans çekmeniz durumunda da uygulanacak olan faiz oranı yine bu akdi faiz oranı olmaktadır. Komisyonla yüksek limitli kredi kartı çıkaracağını söyleyen şahıslara itimat etmeyiniz ve kredi kartı almak için bankalara başvuru yapınız.

Garanti Bankası Bonus Card
Garanti Bankası Bonus Card

Kredi kartınızı ödeyemeyecek durumda olmanız durumunda bankanın müşterilerine sunduğu ekstre atlat özelliği sayesinde ödemelerinizi bir sonraki aya erteleyebilirsiniz. Ancak borçlarınızı vaktinde ödememeniz durumunda uygulanacak olan gecikme faizi oranı yüzde 1,89 olmaktadır. Kredi kartına yıllık olarak kart aidatı ödemeniz gerekmektedir. Asıl kartın aylık ücreti 102,5 TL olurken ek kartınız için ödeyeceğiniz aidat tutarı ise 51 TL olmaktadır.

Güncel kredi kartı kampanyaları arasında BP’ den yapılacak olan akaryakıt alımlarında temassız özelliğin kullanılması durumunda 75 TL bonus kazanma fırsatı tanınmaktadır. Kazandığınız puanlarınız ile bir sonraki akaryakıt alımlarınızı bedavaya getirebilirsiniz. Aytemiz’ den yapılacak olan akaryakıt alımlarında ise yine 30 TL’ ye varan bonus kazanma fırsatı tanınmaktadır.

Kartınız ile seyahat ve konaklama konusunda yapacağınız 1000 TL ve üzerindeki alışverişler için 50 TL bonus verilmektedir. Bu kampanyadan müşteri bazında faydalanılmakta ve her müşterinin kazanacağı tutar 50 TL olmaktadır. Kartınız ile yapacağınız İgdaş ödemelerinizde ise ücretsiz olarak 2 taksit imkanı sunulmaktadır. Aynı gün isimsiz kredi kartı veren bir çok banka bulunmaktadır. Acil finansmana ihtiyaç duyanlar bu kredi kartlarına da başvurabilir.

En avantajlı kredi kartları her dönemin en çok merak edilen konularından bir tanesi olmuştur. Hatta bu konuda faiz oranları ve diğer güncel kampanyalar sürekli olarak karşılaştırılmaktadır. Kredi kartlarına uygulanacak faiz oranları Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirlendiği için tüm bankalarda sabittir. Krediler gibi faiz oranları üzerinden bir sıralamaya gitmek doğru olmayacaktır. Kampanyalar ise belirli dönemlerde uygulanmaktadır. Bu amaçla karşılaştırma kriteri olarak puan sistemini esas aldık. Yukarıda bahsi geçen kredi kartlarına başvurarak siz de alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz.

2023 yılına girmek üzere olduğumuz şu zamanlarda bankaların yeni yıl kampanyaları da olacaktır. Bu kampanyaları da takip etmenizi öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.