Garanti Bankası İcradan Satılık Arabalar 2023

03.01.2023
Garanti Bankası İcradan Satılık Arabalar 2023

Bankalardan 2.el araçları alabilirsiniz. Borçlarını ödeyemeyen kredi sahiplerinin teminat olarak gösterdikleri araçlar satışa çıkıyor. 2023 yılı itibari ile Garanti Bankası’ nın da ihale yöntemiyle icralık olarak satılan pek çok araç bulunuyor. Ziraat Bankası, TEB, Vakıfbank, Halkbank, Yapı Kredi de 2.el araç satışı yapan bankalar arasındadır. İhale şartlarını ve araç detaylarını sizler için araştırdık.

Garanti Bankasından Satılık İcralık Araçlar

Garanti Bankası da ihale ile araç satışı yapan bankalardan bir tanesidir. Borçlarından dolayı banka müşterilerinin teminat olarak göstermiş oldukları  ve satılamaz şerhi konmuş olan araçlar satılacaktır. Garanti Bankası bu araçların satışında tamamen özgürdür. Dilediği fiyata ve dilediği kişiye satış yapabilmektedir. Sayfada araçların fiyatları belirlenmiştir. Ancak bu fiyatlar güncel olarak belirlenen piyasa fiyatıdır. Asıl bedel, ihale sonrasında en yüksek meblağı veren kişi tarafından belirlenmiş olacaktır.

Garanti Bankasından satılık 2.el araçlar
Garanti Bankasından satılık 2.el araçlar

Satış işlemi sözleşme çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ödemenin peşin olarak yapılması gerekmektedir. Ancak kredi alınmak ve ödeme taksitlendirilmek istendiğinde bankanın verdiği 2. el taşıt kredilerinden faydalanabilirsiniz. Garanti Bankası’ nın satışa sunduğu araçların özellikleri sistem üzerinde gösterilmektedir. Ancak banka bu anlamda araçlara garanti vermemektedir. Yani araçların satış işlemlerinden önce detaylı bir inceleme yapılması gerekiyor.

Sayfa üzerinde yer alan fotoğraflar araçları göstermek ve bilgi vermek içindir. Satışı yapılan araçların gerçek fotoğrafları değildir. Bu sebeple satışı yapılacak olan araç ve fotoğrafta yer alan araç farklılık arz edebilir. Aracı birebir görmeniz ve incelemeyi kendiniz yapmanız daha garanti olacaktır. Banka sayfada yer verdiği bilgileri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. Özetle banka konu ile ilgili hiçbir mes’uliyet kabul etmeyecektir.

Ödeme İşlemleri

Garanti Bankası KDV mükellefi olduğundan dolayı satış işlemleri sonrası fatura verilmez. Ancak aracın bedelini yatırmanız durumunda size bir dekont verilecektir. VUK Genel Tebliği ile satış sonrası bankaların dekont vermesi kararlaştırılmıştır. Bu tebliğ ile bankalar veremedikleri fatura yerine, ödeme işleminin gerçekleştiğini belirtmek amacı ile dekont vermektedir. Araçların trafik ve kaza sigortası sorgulamaları yapılmamıştı. Kesin satış sözleşmesi düzenlenmeden ve bu sözleşme imzalanmadan araç alıcıya teslim edilmeyecektir. İnternet sayfası üzerinden alınan bilgiler banka tarafından müşterilerine sağlanmış olan hizmet niteliğindedir. Şahsi bilgiler gizli tutulacaktır. Banka bu konuda taahhüt vermektedir.

Araç Satışları

Sistem üzerinden beğendiğiniz ve talip olduğunuz araç için talepte bulunmak isteyenlerin banka yurt içi ve yurt dışında talepleri kabul edilebilecektir. Şubelere, bölge müdürlüklerine, İdari İşler ve Emlak Servisine, temsilciliklere başvuru yapılabilmektedir.

 • 0212 318 29 93
 • 0212 318 20 51
 • 0212 318 20 49 telefonlarından detaylı bilgi alınabilmektedir. İdariİslerGrubu@garanti.com.tr adresine de mail atılabilir.
araç-satışı
İnternet üzerinden araç satışı gerçekleştirilmektedir. Teklif vermelisiniz.

Bankalardan İcralık Araç Almak

Birçok banka icra marifeti ile edinilen taşıtları elden çıkarmaktadır. Bu sayede borcu tahsil etmektedir. Bu bankalar Türk Ekonomi Bankası, HalkbankVakıfbank, Ziraat Bankası‘ dır. Bu bankaların geneli teminat karşılığında ihale başvurularını kabul etmektedir. Teminat bedelleri bankalarca belirlenen oranlarda olmaktadır. Bu oranları yatıranlar ihaleye katılmaya hak kazanmaktadır. Ancak Garanti Bankası müşterilerinden teminat bedeli talep etmemektedir. İhaleye katıldıktan sonra sistem üzerindeki araçlara teklif verilebilmektedir.

Seçtiğiniz aracın teklif ver butonuna tıkladığınızda bir pencere açılmaktadır. Burada boş olan ad ve soyad, T.C. kimlik numarası, ikamet adresi, telefon no, e-posta alanlarını doldurmanız gerekiyor. Ayrıca sayfada bir de teklif alanı bulunuyor. Sistem üzerinde yazan araç fiyatları araçları satın alacağınız gerçek fiyatlar değiller. Çünkü araçlara teklif vermeniz gerekiyor ve ihale bitim süresine kadar en yüksek ilanı veren kişi araç sahibi oluyor. Ödeme olarak işte bu bedeli bankaya yatırmalısınız.

Garanti Bankasından ikinci el araç Satınalma talepler için bilgi alabilecekleri iletişim bilgileri;

Yurt içi – Satınalma talepleri bankamızın yurt içi – dışı tüm şubelerine, temsilciliklere, bölge müdürlüklerine, Satınalma ve Emlak Müdürlüğü ile  İdari İşler Servisi’ne yazılı ve Teklif Verme Formu ile yapılır.  İkinci el otomobil arama linki üzerinden aşağıdaki görselde ki gibi arama yaparak Garanti bankasından satışa sunulan tüm  ikinci el araçların listesini görüntüleyebilirsiniz.

İdari İşler Servisinin (0212 )-318 29 93 – (0212) 318 20 51 –(0212 ) 318 20 49 numaralı telefonlarını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Garanti Bankası 2.El Taşıt Kredileri

Banka 2.el araçların ödemelerini müşterilerinden peşin olarak istemektedir. Ancak banka araçlara taşıt kredi sunmaktadır. Bankanın taşıt kredisi vermek için belirli şartları bulunmaktadır. Garanti Bankası müşterilerine 2. el araç alımlarında 10 yaşa kadar kredi desteği sağlamaktadır. 48 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır. Kredi başvurusunda bulunmak istediğinizde bankanın talep edeceği evraklar T.C. nüfus cüzdanı, gelir durumunu gösteren belge ve aracın faturasıdır. Bu evraklar ile banka şubesine giderek kredi almak istediğinizi bildirmeniz dahilinde kredi notunuz yüksek ve siciliniz temizse kefil dahi istenmemektedir. Bankanın size kredi vermesi için aradığı şart maaşınızı Garanti Bankası şubelerinden almanızdır. Şayet farklı bir bankadan alıyorsanız maaş taşıma işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 2.el araçlara oto ekspertiz raporu zorunlu oluyor!

Ford  Cargo

Ford Cargo 2526 6*2  versiyonudur. 2011 yılına ait ve dizeldir. Kilometre bilgisi belli olmamakla birlikte aracın vitesi manueldir. Trafikten çekme belgelidir. Araç Kocaeli Gebze’ dedir. Rengi beyazdır. Banka tarafından ilan edilen muhammen bedeli 88 bin TL‘ dir. Aracın ekspertiz formu mevcuttur.

cargo
Ford Cargo 2011 model

Mercedes Sprinter

Araç servistir. Sprinter 313 Dcı versiyonudur. 2006 modeldir. Dizeldir. Vitesi manueldir. Beyaz renkte ve trafikten çekme belgesi bulunmaktadır. 398 bin kilometrededir. Banka tarafından belirlenmiş olan muhammen bedel 30 bin TL‘ dir.

sprinter-mercedes
Mercedes Sprinter 2006

Volkswagen Transporter

Panelvan 2.0 Tdı versiyonudur. 2013 modeldir. Dizel olan aracın vitesi otomatiktir. Beyaz renkte olan araç 99 bin kilometrede bulunmaktadır. Bankanın aracıdır. Ayrıca araç muayenesi yapılmıştır. Muhammen bedeli 73 bin TL‘ dir. Aracın ekspertiz raporuna ulaşmak için tıklayınız.

wolswagen-transporter
2013 model Wolkswagen Transporter

Volkswagen Passat

1.6 Tdı Comfort versiyonudur. Araç 2014 modeldir. Yalnızca trafikten çekme belgesi vardır. Araç dizeldir ve otomatik vitestir. 85 bin kilometrede bulunmaktadır. Gri renktedir. Muhammen bedeli 83 bin TL‘ dir. Gebze’de bulunmaktadır. Aracın ekspertiz raporunu görmek için tıklayınız.

passat
2013 model Passat

Volvo S 80

2.5 T GEARTRONIC versiyonudur. 2011 model olan araç dizeldir. Vitesi otomatiktir ve rengi siyahtır. Trafik çekme belgesi bulunmaktadır. Araç Gebze’ dedir. Muhammen bedeli 93 bin TL‘ dir. Ekspertiz raporunu inceleyebilirsiniz.

volvo-s80
Volvo S80 2011 model

Garanti Bankası’ nın icralık olan araçları ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve ihale yolu ile bu araçları satın alabilirsiniz. Sizden herhangi bir teminat bedeli istenmeyecektir. Banka KDV mükellefi olmadığı için sizden ekstra bir ücret talep edilmeyecektir. Ancak satış işlemlerinde söz konusu olacak noter masraflarını karşılama yükümlülüğü alıcıdadır. Ödemeyi peşin yapamayacaksanız banka kredilerinden faydalanabilirsiniz. Bu araçların hiçbirinin yaşı 10′ dan büyük değildir ve kefilsiz olarak 2.el taşıt kredisi alabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Hilmi dedi ki:

  Başka hangi araçlar var. Nasıl alabilirim.

 2. mehmet dedi ki:

  Merhaba

  passat comfortline için ekspertiz raporu veya bilgi verebilirmisiniz

 3. Emrullah kılıç dedi ki:

  Tranpotor icin bilgi alabilirmiyim

 4. Mustafa dedi ki:

  Ücretlik araçlar hakkında bilgi almak istiyorum

 5. haşim Doğan dedi ki:

  mrb volvo için bilgi alayım

 6. Hasan aydın dedi ki:

  2013 passat için bilgi alayım lütfen

 7. Murat dedi ki:

  Mersedes sprinter hakinda bilgi almak istiyorum lütfen

 8. arif yavuz dedi ki:

  mersedes sprinter 2006 ile ilgili bilgi almak istiyorum.

  1. yunus kılıç dedi ki:

   araç hakkında detaylı bilgi istiyorum.

 9. Elden taksitle ev dedi ki:

  Ev isteyenlere taksitle ev satılır. yorum yaz görüşelim.

  1. Cumali dedi ki:

   Mrb ben ev almayı düşünüyorum 05