Orta ve Düşük Kredi Notuna Acil Para Veren Bankalar

04.01.2023
Orta ve Düşük Kredi Notuna Acil Para Veren Bankalar

Bankaların müşterilerini kredilendirmek adına dikkat ettikleri ilk husus şüphesiz kredi notudur. Kredi notunuz yüksek olabileceği gibi düşük ya da orta riskli de olabilir. Kredi notuna bakmayan bankalar olup olmadığı halk arasında merak edilmektedir. Acaba kredi sicili bozuk olanlara ve kredi notu 0 olanlara kredi veren bankalar var mıdır? 800 puana bankalar kredi verir mi? Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi bankalar tarafından kredi notu düşüklere kredi veriliyor mu? Sizler için detaylı bir araştırma yaptık. Orta halli kredi notuna sahip olanlar içeriğimizden detaylı bilgi alarak bankalara kredi başvurusunda bulunabilir.

Orta Riskli Kredi Notu Nedir?

Bankalar ile münasebeti olmayan okurlarımız kredi notu nedir, düşük ya da orta halli kredi notları kaçtır gibi soruların cevaplarını merak ediyor. Bankaların müşterilerinin kredi başvurularını incelerken dikkat ettikleri bazı kriterler bulunuyor. Bu kriterlerin başında ise kredi notu yer alıyor. Banka müşterilerinin 5 yıl bankacılık geçişleri Kredi Kayıt Bürosu adı veren bankaların da katılım sağladığı bir sistem üzerinde yer alıyor. Müşteri kredi talebi ile gittiğinde 5 yıllık bankacılık geçmişi önüne konuluyor. Bu sebeple bankalara gitmeden evvel kredi notuna sahip olmak gerekiyor. Kredi skoru 0 ile 1900 arasında değer alabiliyor. Peki bu değerler neyi ifade ediyor?

Kredi Notu Aralığı
Risk Grubu
Kredi Kullanma İhtimali 
1-699En RiskliÇok Düşük
700-1099Orta RiskliDüşük
1100-1499Az RiskliGelire Bağlı
1500-1699İyiYüksek
1700-1900Çok İyiÇok Yüksek

Bankalar genel olarak 1300 ve üzerindeki kredi notun sahip müşterilerinin kredi verirler. Kredi notunuzun orta riskli olması durumu 700 ile 1099 arasında kredi notuna sahip olmanız anlamına gelmektedir. Orta riskteki müşterilerinin kredi taleplerini bankaların kabul etme olasılığı da oldukça düşüktür. 800 900 kredi notuna kredi veren bankalar yok değildir.

Orta Riskli Kredi Notuna Nasıl Kredi Alınır?

Kredi notu orta halli olan vatandaşlarımızın kredi alabilmeleri için uygulayabilecekleri pek çok yöntem vardır. Bu yöntemleri uygulayarak kredi alabilirsiniz.

KEFİL

Bankaların internet siteleri üzerinden şayet kredi kampanyalarını incelediyseniz, gerekli görülmesi durumunda kefil ya da teminat talep edilebilir şeklinde bir madde yer almaktadır. Kredi notu orta riskli olarak kabul edilenlerden kefil göstermeleri istenecektir. Kefil kişi, borçlunun borcunu ödemediği durumda, borcu yüklenecek olan kişi olduğundan dolayı kefillerden de bazı şartları yerine getirmeleri talep edilmektedir.

Kefil
Kefil
 • Kefillerin kredi notlarının yüksek olması gerekiyor.
 • Kefil olacak kişinin evli olması durumunda kefilin eş muvafakatnamesi alması gerekiyor. Bu belgenin bankada imzalanması şarttır.
 • Kredi tutarını karşılayacak kadar gelirinin olması şarttır.
 • En az 6 aydır sigortalı olması gerekir.

Kefil için aranan bu şartlar bankalarda aynı olmakla birlikte, ek şart da talep edilebilir. Bazı bankalar özellikle memur kefil talebinde bulunmaktadır. Bankalar kefilinizi kabul etmiyor ve kredi başvurunuzu reddediyorsa acil para bulma yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

 • TEMİNAT GÖSTERMEK

Bankaların, kredi verirken ve kredi notu, gelir gibi  şartlara dikkat etmelerinin asıl sebebi kredinin geri ödenmesini garanti altına almaktır. Kefilin yanı sıra düşük kredi notuna sahip olan vatandaşlarımızın kredi çekmelerini kolaylaştırabilecek yöntemlerden bir tanesi de teminat göstermektir. Kredi geri ödenme riskinin azalması ve bankanın çekilen kredi tutarını geri alabilmesi ile düşük kredi notuna sahip olan kişilerin kredi başvurularının kabul edilmesi için teminat göstermek oldukça önemlidir. Teminat gösterebilmek için ise taşınır ya da taşınmaz bir mal varlığınızın olması gerekiyor. İpotek edilecek olan teminatın da şartlara uyması gerekiyor. Krediye uygun olup olmadığının kararına varılması ve değerleme yapılması amacı ile eksper görevlendirilecektir. Eksperin uygunluk kararı ve verdiği fiyata göre bankaca teminat olarak  gösterilen mal varlığının kabul edilip edilmeyeceğine karar verilecektir. Teminatın özellikleri aşağıdaki gibidir;

teminat göstermek
Teminat göstererek de kredi alabilirsiniz.
 • Şayet teminat olarak konut gösterilecekse ve inşaat halinde ise en az yüzde 80’lik kısmının tamamlanmış olması gerekmektedir.
 • Tapuda mesken olarak geçmelidir. Kat mülkiyeti ya da kart irtifakı olmalıdır.
 • Teminat olarak gösterilecek mal varlığının sahibi kredi çekecek olan şahıs olacaktır. 
 • İpotek için evlilerden eş rızası aranır.
 • Şayet gayrimenkul ipotek edilecekse ve birden fazla kişinin üzerine kayıtlıysa hak sahiplerinin de ipoteği onaylaması gerekecektir. Bu yöntemin sağlanabilmesi için hak sahiplerinin de vekalet vermeleri ya da ipoteği onaylamak için imza atmaları gerekmektedir.
 • Teminat olarak gösterilecek olan gayrimenkulün aykırı bölümlerinin olmaması gerekmektedir.

Şayet bu şartlar sağlanmıyorsa bankalar tarafından ipotek yapılması mümkün değildir. Ancak borcunuzu ödemediğinizden dolayı icra takibi başlatılmış ise icralık olanlara kredi veren bankaları inceleyebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

İPOTEKLİ KREDİLER

Orta halli kredi notuna sahip olan ve yüksek tutarlarda kredi çekmek isteyen vatandaşlarımızın kredi çekebilecekleri yöntemlerden bir tanesinin teminat göstermek olduğundan söz ettik. Bankalar  müşterilerinin yüksek limitlerdeki kredi ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile ipotekli kredi kampanyaları düzenlemektedir. Düzenlenen bu kampanyalar ile sahip olduğunuz bir mal varlığı varsa ve bazı şartları taşıyorsa ipotek yaptırarak kredi alabilirsiniz.

Bankalar tarafından düzenlenen konut, arsa, işyeri ve araç ipotekli kredi kampanyaları düzenlenmektedir. Bu kredi kampanyalarından yararlanmak için teminat olarak göstereceğiniz mal varlığının kendinize ait olması gerekmektedir. Ayrıca eş, çocuk, anne ya da baba gibi akrabaların mal varlıkları da rızalarının olması durumunda geçerli olmaktadır. Konut ipoteğinde yine eşin rızası aranmaktadır. Şayet bir toprak parçası ipotek olarak gösterilecek ise imarının olması gerekmektedir. Tarla tapusuna kredi veren bankaları bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

ipotekli krediler
İpotek gösterecek bir mal varlığınız varsa ipotekli kredilerden yararlanabilirsiniz.

YÜKSEK GELİR

Kredi notunuz düşükse ancak yüksek geliriniz varsa bu geliri belgeleyerek bankalardan kredi çekebilirsiniz. Kredi taksitlerini karşılayacak kadar gelirinizin olması durumunda bankalar kredi başvurunuzu kabul edebilirler. Gelirin gider tutarından daha yüksek meblağlarda olması durumunda kredinizin onaylanması da daha kolay olabilecektir. Kira gibi ek geliriniz varsa onları da belgeleyerek yüksek tutarlar talep edebilirsiniz.

800 Puana Kredi Veren Bankalar

800 puana yukarıdaki kefil, teminat ve yüksek gelir beyanı ile kredi veren banklar elbette ki olacaktır. Ancak yapmanız gereken bir an evvel kredi notunuzu yükseltmenizdir. Bankalar kredi vermiyor ise kredi çekme yöntemleri isimli içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Aktifbank N Kolay Kredi

Düşük kredi notuna, üstelik kefilsiz olarak kredi alabileceğiniz bankaların başında Aktifbank gelmektedir. İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmanız durumunda ise herhangi bir belge talep edilmeyecektir. 2 bin TL alt limitli, 40 bin TL de üst limitli kredi çekebilirsiniz. www.nkolaykredi.com üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Sözleşme onayı için banka şubelerine dahi gitmenize gerek yoktur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve 18 yaşını doldurmuş olan, istihbaratı olumlu sonuçlanan banka müşterileri kredilendirilecektir.

Aktifbank N Kolay Kredi

Banka tarafından verilecek olan kredilerin maliyet tablosu aşağıdaki gibidir

Kredi TutarıVade SüresiFaiz OranıTaksit TutarıKredi Tahsis ÜcretiEfektif Yıllık Faiz Oranı
10.000 TL12 Ay%2,491.004,62 TL52,50 TL%,32,216
10.000 TL24 Ay%2,49590,47 TL52,50 TL%31,6075
10.000 TL36 Ay%2,49458,04 TL52,50 TL%31,3958
20.000 TL36 Ay%2,49916,08 TL52,50 TL%31,29
30.000 TL36 Ay%2,491.374,11 TL52,50 TL%31,2276
800 Puana Kredi Veren Bankalar

Müşteri potansiyeli az olan bankalardan daha kolay kredi çekebilirsiniz. Ayrıca;

 • İNG Bank e kredi (kefil, belge istemiyor. İnternet üzerinden başvuru yapılabiliyor. 50 bin TL. kredi alabilirsiniz.)
 • CEPTETEB ihtiyaç kredisi (50 bin TL’ye kadar %1, 51 faizle dosya masrafı olmaksızın kredi alabilirsiniz.)
 • ENPARA ihtiyaç kredisi (60 bin TL’ye kadar masrafsız kredi alabilirsiniz.)
 • Vakıfbank ipotekli taksitli ihtiyaç kredisi (taşıt, konut ve arsa  ipoteği kabul ediyor.)
 • Ziraat Bankası ipotekli finansman kredisi (Arsa, iş yeri ve konut ipoteği kabul ediyor.)
800 Puana Kredi Veren Bankalar 
800 Puana Kredi Veren Bankalar
 • Finansbank ipotekli taksitli kredi (işyeri, arsa ve konut ipoteği kabul ediyor. Ancak ticari kredi veriyor.)
 • Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi (Konut ipotekli kredi veriyor.)
 • Burgan Bank ipotekli kredi (Konut ipoteği kabul ediyor.)
 • Şekerbank sms kredi (Kredi boşluk TCKN yazın, 1953’e göndererek kredi alabilirsiniz.)
 • İş Bankası anında kredi (şubeye gitmeden 40 bin TL. kredi alabilirsiniz.)

Ancak kredi notunuzdan ya da herhangi bir sebepten dolayı bankalar kredi vermiyorsa bağlantıya tıklayarak nakit elde etme yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kredi Notumu Nasıl Yükseltirim?

Bankalardan düşük tutarlarda da olsa bir şekilde kredi alabilirsiniz. Ya da farklı alternatif yollar ile finansman elde edebilirsiniz. Ancak sizlere tavsiyemiz bir an evvel kredi notunuzu yükseltmeniz olacaktır. Kredi notunuzu yükseltmek için;

kredi notu yükseltme yöntemleri
Kredi notu yükseltme yöntemleri
 • Bankalardan borç yapılandırma kredisi alın. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan kredi kampanyaları ile bankalar müşterilerine uygun faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredilerden yararlanarak borçlarınızı kapatabilirsiniz. Böylece kredi notunuz da yükselmiş olacaktır.
 • Borçlarınızı yapılandırdıktan sonra kredi kartı başvurusu yapın. Ekstrelerinizi düzenli olarak öderseniz kredi notunuz da yükselmiş olacaktır.
 • Vadeli ya da vadesiz mevduat hesabı açın. Bankalara düzenli olarak mevduat yatırırsanız kredi notunuz yükselecektir.
 • Otomatik ödeme talimatı verin. Verdiğiniz otomatik ödeme talimatları da kredi notunuzun yükselmesine sebep olacaktır.
 • Kredi çekin. Evet yanlış duymanız. Bankalar kredi çeken değil düzenli ödeme yapmayan müşterilerinin kredi notlarını düşürürler. Şayet kredi çeker ve taksitlerinizi günü gününe öderseniz bu durumda kredi notunuz da yükselecektir.

Bu yöntemleri kullanarak kredi notunuzu yükseltebileceğiniz gibi, krediye karşılık bankaya kefil ya da ipotek göstererek kredi çekebilmeniz de mümkündür. Öncelikle kredi notu sorgulaması yapın. Şayet kredi notunuz çok da düşük değilse bu yöntemler ile kredi çekebilirsiniz. Fakat kredi notunuz düşükse alternatif para bulma yöntemleri kullanabileceğiniz gibi borçlarınızı yapılandırarak kredi skorunuzu da artırabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Ali dedi ki:

  Acil 10000 bine ihtiyacim var bi yardimci olabilirmisiniz

  1. Özer dedi ki:

   Acil 10.000 bin TL ihtiyacım var nasıl alabilirim