En Uzun Vadeli Cep Telefonu Satan Firmalar

03.01.2023
En Uzun Vadeli Cep Telefonu Satan Firmalar

Peşinatsız senetle cep telefonu mu almak istiyorsunuz? Bu şekilde telefon satışı yapan pek çok mağaza bulunmaktadır. Taksitle ve kredi kartsız olarak telefon satan mağazaların başında Arçelik ve Evkur gelmektedir. Ayrıca cep telefonu alımlarında elden taksit de çok sık kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır.

Kredi kartlarında limit olmayanlar bu yöntemleri tercih ederek cihaz alımlarını gerçekleştirebilir.

Peşinatsız Senetle Cep Telefonu

Geçtiğimiz yıllarda vatandaşlarımız getirilen kısıtlama ile ne yazık ki kredi kartları ile cep telefonu alamıyordu. Sadece şirketlere ait kredi kartları olan business kartlar ile taksitli olarak cep telefonu, kuyumcu, elektronik eşya, akaryakıt vb. alımları yapılabiliyordu. Ancak yapılan düzenleme ile birlikte artık cep telefonu alımlarında kredi kartlarına taksit yapılabiliyor. 3500 ve üzeri fiyatlarda olan cep telefonları için yıl sonuna kadar 12 taksit uygulanacağı bildirilmiştir. 

Taksit yasağı kalka dursun vatandaşlar için en temel problem kredi kartlarında limit yetersizliğidir. Bu durumla başa çıkmak adına çok farklı yöntemler geliştirilmiştir. Bunlardan bir tanesi peşinatsız senetle cep telefonu alımı yapmaktadır. Bu işlem sadece bazı mağazalarda uygulanmakta ve almak istediğiniz cihaza karar verdikten sonra mağaza tarafından sizden herhangi bir peşinat talep edilmemektedir.

peşinatsız-senetle-cep-telefonu
Peşinatsız senetle cep telefonu

Vade sayısı kadar senet oluşturulmakta ve ödeme yapıldıkça mağazadan bu senet geri alınmaktadır. Senetler yaptırım gücü olan evraklar olduğundan dolayı imzalamadan evvel yazılan tutarlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu amaçla güvenilir iş yerlerinden alışveriş yapmak çok önemlidir.

Senetle Cep Telefonu Nereden Alınır?

Bankalar müşterilerinin her türlü finansman ihtiyaçlarının giderilmesi adına krediler vermektedir. Ayrıca bankaların verdiği cep telefonu kredileri de bulunmaktadır. Ancak bazı vatandaşlarımıza sicil durumlarının kötü olması nedeni ile kredi çıkarılmamaktadır. Bu durumlar için alternatif yollar geliştirilmiştir. Ünlü mağazalarda cep telefonları senetle ya da taksit imkanı ile satılabilmektedir. Sizler için bu mağazaları ve taksit seçeneklerini araştırdık.

Mutlu Evim

Senetle alışveriş denilince akla gelen firmaların başında Mutlu Evim bulunmaktadır. Mutlu Evim, müşterilerine 24 aya varan vadeler ile cep telefonu satışı yapmaktadır. Ancak fiziki bir mağaza olmadığından dolayı alışverişlerin online olarak yapılması gerekmektedir. Aldığınız cihaz kutulu bir şekilde adresinize gönderilecektir. Mutlu Evim’ den Reeder, Sunny, Nokia, General Mobile, Iphone, Samsung, Casper, Lenovo, Htc vb. tüm telefon markalarının modelleri bulunmaktadır.

senetle-nereden-cep-telefonu-alabilirim
Senetle cep telefonu satan mağazalar

Beko Bayraktar

Ücretsiz kargo, hızlı gönderim, ücretsiz gönderim, güvenli alışveriş gibi imkanları bünyesinde birleştiren ve kredi kartsız alışveriş imkanı tanıyan firmalardan bir tanesi de Beko Bayraktar’ dır. İnternet üzerinden beyaz eşyadan cep telefonuna varana kadar tüm elektronik eşyaların satışı yapılmaktadır.

24 aya varan vadeler ile herhangi bir peşinat ödemeden istediğiniz model cep telefonunu online olarak Beko Bayraktar’ dan alabilirsiniz.

Cep telefonu modellerini inceleyebilir ve hemen beğendiğiniz cihazın sahibi olabilirsiniz. Kargo ile gönderim yapılacağından cihazınız ancak bir kaç gün sonra elinizde olacaktır.

Çetinler A.Ş.

Çetinler A.Ş. müşterilerine senetle cep telefonu alma imkanı sunan firmalar arasında yer almaktadır. 36 aya varan vadeler ile istediğiniz mobil cihazın sahibi olabilirsiniz. Cihazları incelemek ve sipariş vermek için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

General Mobile

Telpa şubeler aracılığı ile General Mobile kredi kartsız, vade farksız olarak 6 aylık taksit fırsatı ile müşterilerinin hayallerini gerçeğe çevirmektedir.

Evkur

Evkur teknolojik ev eşyalarının yanı sıra müşterilerinin taksit ile mobil cihaz alımlarını da kolaylaştırmaktadır. 12 ay vadeler ile Evkur’ dan istediğiniz cep telefonuna taksitli ve peşinatsız bir şekilde ulaşabilirsiniz. Cihazları incelemek için tıklayınız. Size en yakın Evkur mağazalarından da senetle ya da elden taksitle istediğiniz cihazın sahibi olabilirsiniz.

Aksu Çarşı

Aksu Çarşı da cep telefonu satışı da yapılmaktadır. Azami vade 12 ay olarak belirlenmiştir. Ücretsiz kargo ile satın alabileceğiniz mobil cihazları ve fiyatlarını incelemek için Aksu Çarşı sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yiğit Alışveriş

Yiğit alışveriş mağazası da kredi kartı kullanmayan müşterilerinin mağazalardan kolayca alışveriş yapabilmeleri amacı ile senetli vadesiz, kredi kartsız ya da elden taksit imkanı sunan mağazalar arasında yer almaktadır. Mobil cihazları inceleyebilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.

Dobra Taksit

Kredi kartı kullanmayan müşterilerinin de kendilerinden alışveriş yapmasını sağlayan mağazalardan bir tanesi de Dobra Taksit’ tir. Bu amaçla en yüksek taksitli alışveriş yapılabilecek mağazaların en başına Dobra Taksit’i saymak mümkün olacaktır. 48 ay vade ile site üzerinden online olarak alışveriş yapabilirsiniz. Taksitli telefon alma imkanından yararlanmak için şahısların kredi notları uygun ve yaşları 18′ den büyük olmalıdır. Kargo masrafları ile uğraşmak istemeyen ve İstanbul’ da ikamet eden müşterilerin Yıldırım Mahallesi, İkizler Sokak, Numara 53 Bayrampaşa İstanbul adresinden de mobil cihazlarınızı teslim alabilirsiniz.

Arçelik 

Arçelik de elden taksitle ya da senetle mobil cihaz alınabilecek olan mağazalar arasında bulunmaktadır. Kredi kartı kullanmayan müşteriler her şehirde kolayca ulaşabilecekleri Arçelik mağazalarına giderek mobil cihazları inceleyebilir ve istedikleri cihazın sahibi olabilirler. Ürünleri inceleyebilir ve internet üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Elden Taksitle Telefon Almak İstiyorum

Acil finansmana ihtiyaç duyanların da en çok tercih ettiği yöntemlerden bir tanesi bozdurma telefondur. Bazılarınız bu kavrama denk gelmemiş olabilirsiniz. Ancak kredi kartında limit olmayanlar ya da bankalar ile münasebetleri kötü olanlar bu yöntemleri tercih ederek kısa zamanda düşük limitte finansman ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bu işlemi yapmak oldukça kolaydır. Yukarıdaki mağazalardan ya da senetle telefon satışı yapan herhangi bir mağazadan alarak, daha sonra bu cep telefonunu satarak nakite çevirebilirsiniz.

Elden taksitle telefon alınabilecek yerlerden bir tanesi de GSM operatörleridir. Almak istediğiniz cihaza karar verdikten sonra Türk Telefon, Turkcell, Vodafone bayilerinden bir tanesine gitmeniz ve taksitle telefon almak istediğinizi bildirmeniz yeterli olacaktır. Ancak bu şekilde cihaz almak için bazı şartların taşınması gerekiyor.

  • Öncelikle GSM operatörlerinin herhangi birinden cihaz alacakların faturalı hatlara sahip olması ve aynı hattı en az 6 aydır kullanıyor olması gerekmektedir. 
  • Tıpkı bankalarda olduğu gibi kredi notunuza bakılacaktır. Faturalarınızı düzenli olarak ödeyip ödemediğiniz bu durumun en belirleyici etkenidir. Ödenmemiş faturası olanlar bu faturaları ödemeden mobil cihaz sahibi olamazlar.
  • Biriken puanlarınızın yüksek olması gerekmektedir. Bu puanların biriktiği ölçüde cihaz alımı yapabilirsiniz. Uzun süredir aynı hattı kullanan müşterilerimiz tüm Samsung ve Iphone modellerinin bu sayede sahibi olabilirler.

Bu şekilde yapılacak olan telefon alımlarında genelde 24 ay vade uygulanmaktadır. Ödeme müşterilerin faturalarına yansıtılmaktadır. Taahhüt süresi boyunca sözleşmenizde yer alan tarifenin dışına çıkmamanız gerekiyor. Ancak taksitleriniz bittikten sonra farklı bir tarifenin sahibi olabilirsiniz.

 Peşinatsız senetle cep telefonu satan diğer mağazalar ile ilgili bu içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kredi Kartsız Taksitle Telefon

Kredi kartına taksit yasağı kalktı. Fakat müşterilerin limitleri bu konuda belirleyici etkene sahip oluyor. Kredi kartı ile cep telefonu almak isteyenler bu yöntemi çok da kullanamıyor. Çünkü kredi kartları sadece gelirin iki katı olabiliyor. 1600 TL maaş alan birinin kredi kartı 3200 TL olacağından örneğin kredi kartı ile taksitsiz bir şekilde Iphone X alamaz. Taksitle ve herhangi bir peşinat ödemeden cep telefonu sahibi olma imkanı müşterilere derin bir nefes aldırmaktadır. Ayrıca bankalar tarafından verilen cep telefonu kredilerinden de yararlanabilirsiniz.

Yukarıdaki mağazalardan senetle ve 36 aya varan vadeler ile mobil cihaz alabilirsiniz. Kredi kartları ile cep telefonu alımlarına taksit yapılmaya başlandı. Cihaz alımlarınızı da 6 taksit ile gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.