İzmir’de 1 Saatte Acil Nakit Nasıl Bulunur?

03.01.2023
İzmir’de 1 Saatte Acil Nakit Nasıl Bulunur?

Acil finansmana ihtiyacınız var ve İzmir’ de mi ikamet ediyorsunuz? Sizlere 1 saatte çok acil para bulma yöntemlerini anlatacağız. İzmir’ de nakit ya da senetle para veren, yine senetle altın almanızı sağlayan kuyumcular, borç para veren faktoring şirketler ve kredi veren finansman şirketleri bulunmaktadır. İnternet üzerinden İzmir’deki tefecilerin numaraları vb. çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu içeriğimizde elbette ki tefeci gibi illegal ve kötü niyetli şahıslara değinmeyeceğiz. İkrazat firmalarına da başvuru yaparak acil nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

İzmir’ de Nakit Para Nasıl Bulunur?

Sadece İzmir’ de değil ülkemizin neresinde olursa olsun finansman sıkıntısı çeken pek çok vatandaşımız bulunmaktadır. Herkesin bankalar ile münasebeti ne yazık ki çok samimi olmakla birlikte var. Daha evvel kredi kartı kullanmış ya da kredi çekmiş iseniz muhtemelen borcunuz vardır. Nakit ihtiyaçlarınız için size sunabileceğimiz ilk yol bankaların kapısını çalmaktır. Banka şubelerine giderek kredi talebinde bulunabilirsiniz. Ancak bu yolun size açık olması için de pek çok şartı tamamlamış olmanız gerekiyor. Acil nakit ihtiyacı olan şahıslar zaten bankalardan kredi çekemediği için alternatif yöntem arayışına giriyor.

izmirde-nakit-para-nasıl-bulunur
İzmir’ de Nakit Para Nasıl Bulunur?

Bankaların başvurunuzu olumlu karşılaması için kredi notunuzun yüksek, sicilinizin ise temiz olması gerekiyor. Kredi başvurusunda bulunduğunuzda hakkınızda yapılacak olan tahkikatın olumlu sonuçlanması için daha evvelki ödemelerinizi düzenli olarak yapmış olmanız gerekmektedir. Ancak kredi notunuz yüksek dahi olsa başvurunuzun sonuçlanması uzun sürecektir. Bu sebeple acil finansman ihtiyaçlarınız için banka kredilerine başvurmanız süre açısından sıkıntılı olacaktır. Fakat internet üzerinden başvuru yapılan e-krediler size çözüm olabilir. Bu şartlara sahipseniz bankalara kısa mesaj atarak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Mesajınız kısa süre içerisinde banka tarafından sonuçlanacaktır. Şayet başvuru talebiniz onaylandıysa kredi tutarınız hesabınıza yatırılacaktır.

İzmir Tefeci Numaraları

Babanın bile oğluna para verirken imtina ettiği şu dönemde sizler için tavsiye niteliğinde birkaç cümle söyleyeceğiz. Çok sayıda kişi internet üzerinden tefeci arayışına giriyor. Numara ve adres araştırmaları sonucu bu kişiler ile irtibat kurabiliyor. Elbette bankalar da krediyi faizli veriyor. Ancak bankalar resmi kurumlar oldukları için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından faiz oranları sürekli olarak inceleniyor. Tefeciler de size düşük faizler ile kredi vereceklerini iddia edebilir. Ancak tefecilik faaliyetleri ülkemizde kanunlar ile yasaklanmıştır. İllegal çatılar altında bu faaliyetleri yürüten kişiler de verecekleri anaparaya komisyon oranı eklemektedir. Bu sebeple ne yazık ki bu içeriğimizde Aliağa’ da Mustafa, Bornova’ da Ali adında tefeci numaraları veremeyeceğiz.

Verilecek olan tutar ne kadarsa anlaşma sağlanan taraf ile yazılı olarak bir akit yapılır. Fakat borcunuzu verilen vade süresi içinde ödemediğiniz taktirde yüzde 100′ ü geçen oranlarda sizden komisyon talep edilebilir. Üstelik bu duruma kanuni olarak itiraz etme hakkınız da yoktur. Tefeciler tamamen kendi menfaatlerini ön planda tutarlar. Bu şahıslar faiz gelirleri ile geçiniyor demek de yanlış olmayacaktır. Denize düşen yılana sarılır düşüncesi ile kötü niyetli kişilerden yani tefecilerden uzak durmanızı öneriyoruz.

izmir-tefeci-numaraları
Tefecilik kanunen suçtur.

Senetle Para Nasıl Bulunur?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından izin alınarak faaliyet gösteren pek çok faktoring şirket bulunmaktadır. Elinizde şayet çek ya da senet varsa buralardan para alabilirsiniz. Yapacağınız işlem bir senet bozdurma işlemi olacaktır. Bu yöntemi kullanarak senetlerin günü gelmemiş dahi olsa nakit elde edebilirsiniz. BDDK izni ile çalışan faktoring firmalara ulaşmak için tıklayınız. Yasal olarak koşulların hazırlanması kaidesi ile bu firmalardan senet karşılığında nakit para bulabilirsiniz. Bu mantık ile çalışan dernekler ve şahıslar da mevcuttur. Bu derneklerin faiz oranları tefecilere nazaran daha düşük olacaktır.

Şayet kredi kullanamayan kişiler arasında yer alıyorsanız senetle para bulma yöntemlerinden biraz bahsedelim.

Senet karşılığı para veren kuruluşlar: Burada altını çizmemiz gereken nokta bu kuruluşların yasal olmasıdır. Belirli bir komisyon oranı ile size nakit verebilirler ve vade sayısı kadar senet imzalatırlar. Her taksit ödeme gününüz geldiğinde tutarı ödeyerek imzalamış olduğunuz senetlerden bir tanesini almış olmanız gerekiyor. Ayrıca imza atmadan evvel senetlere tutarın doğru yazıldığından emin olunuz. Okumadan herhangi bir evraka sakın imza atmayınız.

İpotek ile kredi veren bankalar: Kredi notu düşük olan kişilerin en çok kullandığı yöntemlerden bir tanesidir. Şayet bir taşıt, konut ya da arsaya sahipseniz teminat olarak bunları bankaya sunarak kredi çekmeniz mümkün olacaktır. Teminat olarak gösterdiğiniz mal varlıklarına banka tarafından satılamaz şerhi konulmaktadır.

senetle-para-nasıl-bulunur
Senetle para nasıl bulunur?

Sicili kötü olanlara kredi veren bankalar: Bankalar bazı durumlarda sicili kötü olan kişilere kredi vermektedir. İpotekli kredi yöntemini kullanarak mal varlıklarınızı teminat olarak gösterebilir ya da bankaya gelir durumu iyi ve kredi notu yüksek iki kefil götürerek kredi alabilirsiniz. Fakat yine de bankalar kredi vermeyi kabul etmezlerse kredi notunuzu yükseltmek adına çalışmalar başlatabilirsiniz. Borç yapılandırması bu yöntemlerden en sağlamıdır.

 Kara listedekilere kredi veren bankalara ulaşabilir ve bu bankalara kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Senetle Para Veren Kuyumcu Adresleri

Senetle para veren pek çok kuyumcu bulunmaktadır. Aslında bu yöntem şu şekilde yürümektedir. Nakit paranız olmadığından ve kuyumcular kredi kartına taksit yapamadıklarından dolayı bazı kuyumcular senet karşılığı altın vereceklerini taahhüt etmektedir. İstediğiniz grama karar verdikten sonra bir senet düzenlenecek ve bu senetler karşılığı geri ödeme planınız hazırlanacaktır. Tabi kuyumcuların da bu işlem karşısında komisyon oranı talep edeceklerini hatırlatmak gerekiyor.

Bu işlem aslında çok da yasal olarak değerlendirilmiyor. Ancak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak adına bazı kuyumcuların bu yöntemi kullandıklarını söylemek daha doğru olacaktır. Daha sonra alacağınız altınları tekrar aynı kuyumcuya satarak nakit elde etmiş olursunuz. Taksit ödemelerinizi yaptıkça kuyumcudan da senetlerinizi tek tek geri almanız gerekiyor. Çünkü aksi taktirde olumsuz bir durumla karşılaştığınızda hak talebinde bulunamazsınız.

Senetle borç veren kuyumculara başvuru yaparak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

İzmir büyükşehir olduğu için diğer illere göre senetle para veren kuyumcu bulmak daha kolay olacaktır. Bu şehrin avantajlarından yararlanarak acil ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kuyumcular ile görüşerek ve faiz oranlarını öğrenerek acil nakit bulabilirsiniz. Ancak anayasamızın 241. maddesi gereğince tefecilik faaliyetleri suç olarak kabul edildiğinden, kredi kartı, pos cihazı, senetle ya da doğrudan nakit verme yolu ile yapılan faaliyetlerde de dahil yapılacak olan işlemler tefecilik olarak isimlendirilecektir. Bu sebeple komisyon oranlarını makul seviyelerde tutmak gerekiyor. Bu işleme yasal olarak izin verilmediğinden dolayı kuyumcu ismi vermek doğru olmayacaktır.

senetle-para-veren-kuyumcu-adresleri
Senetle para veren kuyumcu adresleri

İzmir İkrazat Firmaları

İkrazat firmaları faktoring şirketler gibi çalışırlar. Eskiden sayıları daha çoktu. Ancak şimdi Türkiye genelinde hemen hemen 25 adet ikrazatçı bulunmaktadır. Bankalardan kredi alamayan kişilerin geçmiş yıllarda en çok tercih ettikleri yerler arasında yer almaktaydı. Banka stilinde çalışırlar, faiz oranı ile müşterilerine para verirler. Ancak bankalardan tek farkları bu işlemi bir senet karşılığında yapmalarıdır. Senetle para veren ikrazat firmalarına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Elektronik Eşya Bozdurma

Nakit elde edeceğiniz yöntemlerden bir tanesi de elektronik eşya bozdurmaktır. İzmir’ de senetle elektronik eşya, bilgisayar, tablet, telefon vb. ürünleri senetle satan pek çok yer bulunmaktadır. Buralardan alacağınız ürünleri taksitlendirebilirsiniz. Daha sonra bu ürünleri aldığınız fiyattan daha uyguna şahıslara satabilirsiniz. Yakınlarınıza ürünleri almayı teklif edebileceğiniz gibi sosyal medya paylaşım sitelerinde de bu ürünleri satışa çıkarabilirsiniz.

Sadece telefon, tablet değil beyaz eşyaların da bozdurulduğu görülmektedir. İnternet üzerinde senetle ya da elden taksitle ürün satışı yapan pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar ile görüşerek alacağınız eşyaları bozdurun. Acil finansman ihtiyaçlarınızı bu şekilde de karşılayabilirsiniz.

 İzmir’ de senetle cep telefonu satan yerlere ulaşarak buradan telefon alabilirsiniz.

Ankara, Adana, Antalya Muratpaşa gibi yerlerde senetle para veren yerler hakkında bilgi alarak acil finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Her ne şekilde olursa olsun, böbreğimi satarım, tefeciye bulaşırım yeter ki ihtiyacım görülsün şeklindeki söylemler sizi sonuca ulaştırmaz. İnternet üzerinden böbrek ilanı veren pek çok kişi bulunmaktadır. Ancak irtibat kurduğunuz kişiler organ mafyası da olabilir. Ya da tefeciler sırtınıza ağır yükler yükleyebilir. Bu şahıslar ödemeyi geri alabilmek için sizi her türlü şartlarda tehdit edebilir hatta canınıza kastedebilir. Bu sebeple yasal olmayan yollara bulaşmayın. Ponzi işler olarak tabir edilen işlerden de uzak durun. Bankalardan kredi alamıyorsanız yukarıdaki saydığımız yöntemler ile 1 saat içinde finansman elde edebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Ahmet dedi ki:

  Senetle alabilen varmi

 2. Ahmet dedi ki:

  Mrh acil 30 bine ihtiyaç var memurum

 3. Serhat öztürk dedi ki:

  Acil 20bin TL senetle nakit 12 aylığın faizi ay sonulları öderim komu personeliyim acil İzmir

 4. Hasan dedi ki:

  30 binliraya ihtiyacım var.2000 lira aylık ödeyebilirim

 5. Serhat dedi ki:

  Acil 20.000 TL lazım . Ocak ayında borcu kapatıcam. İzmir.