Emekliye En Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

04.01.2023
Emekliye En Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Emekliler de zaman zaman kredi kartlarına ihtiyaç duymakta ve bunun için bankalara başvuru yapmaktadır. 20.000 TL. limitli bir kredi kartının hayalini herkes kurar. Ancak kredi kartı limitleri en fazla ne kadar olur diye merak edenlerin meraklarını gidermek için bu içeriği hazırladık. Yüksek limitli kredi almak için bazı şartlar bulunmaktadır. Öğrenciye yüksek limitli kredi kartı veren bankalar olduğu gibi emekliler için de bu durum mümkündür. Yeni kredi kartı limit düzenlemesi ile bireysel kredi kartlarına bazı sınırlamalar gelmiştir. Ayrıca kredi kartlarının ortak limitleri de olmaktadır. Emeklilere yüksek limitli kredi kartı veren bankalar konusunda yaptığımız araştırmalar sonucu edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşacağız.

20.000 TL. Limitli Kredi Kartı

20 bin TL gibi bir limite sahip kredi kartı herkes olsun ister. Ancak kredi kartı verirken bankaların dikkat ettiği bazı kıstaslar vardır. Yüksek limitli kredi kartları genel olarak işletmeler için verilen ticari yani business kartlar olmaktadır. Yeni yapılan kredi kartı limit düzenlemesi ise bireysel kredi kartlarının limitleri gelir durumuna göre belirlenmekte olup aylık gelirin 2 katı olarak belirlenmektedir. Çok yüksek limitli kredi kartları ise ünlüler, iş adamları gibi tanınmış kişilere verilmektedir. Ünlülere verilen bu kredi kartları bankanın reklamını yapmaları amacı ile sunulmaktadır. Esnafa yüksek limitli kredi kartı isimli içeriğimizden bilgi aşabilirsiniz.

20000 TL Limitli Kredi Kartı
20000 TL Limitli Kredi Kartı

10 bin TL, 20 bin TL limitli kredi kartı yok değildir. Ancak hedef kitlemiz emekliler olduğu için bu limitte bir kredi kartı bulmak oldukça zor olmaktadır. Ek gelirleri olan banka müşterileri bu gelirleri bankaya sunarak yüksek limitli kredi kartı alabilirler. Ek geliri olmayan ve yalnızca emekli maaşına sahip olan banka müşterileri için ise gelirlerinin yalnızda iki katı kadar limitli kredi kartı alabilirler. Maaşa göre kredi kartı limitlerini inceleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?

Aslına bakılırsa toplumumuzda yanlış bir algı söz konusudur. Yüksek limitli kredi kartlarını sanki bankalar pazarlıyormuş gibi bir durum vardır. Ancak bu algı doğru değildir. Çünkü kredi kartları limitlerinin belirlenmesi hususu tamamen banka müşterileri ile ilgili bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. BDDK tarafından yapılan düzenleme ile birlikte kredi kartı limitleri başvuru yaptığınız ilk yıl, aylık gelirin 2 katı olmakla birlikte ikinci yıl ise bu limit aylık gelirin 4 katı olmaktadır. Bu düzenleme sabittir. Fakat emekli maaşları standart olmadığından dolayı banka müşterilerinin kredi kartı limitleri de birbirinden farklı olacaktır. Emeklilik kredisi veren bankalar hakkında bilgi alarak finansman ihtiyaçlarınızın karşılanması amacı ile bu bankalardan kredi çekebilirsiniz.

Örneğin emekli maaşı 2 bin TL olan bir banka müşterisi emekli maaşı aldığı bankaya kredi kartı başvurusu yapmış olsun. Bu durumda kredi kartı limiti 4 bin TL olacaktır. İkinci yıl ise talep etmesi durumunda kredi kartı limiti artırılabilmektedir. Fakat müşterinin böyle bir talebi bulunmuyor ise kredi kartı limiti banka tarafından otomatik olarak artırılamamaktadır. Emeklilerin kredi kartı alırken en büyük avantajları düzenli gelire sahip olan kişiler olmalarından kaynaklanmaktadır. 

Örneğin öğrenciler düzenli gelire sahip olmayan kişiler olduklarından dolayı kredi kartı limitleri maksimum 1000 TL olacaktır. Ancak emekliler bankaya düzenli gelir sunabildiklerinden dolayı kredi kartı limitleri de maaş durumlarına göre belirlenecektir. Şayet maaşlarında ipotek varsa, ya da herhangi bir kredi borcundan dolayı kredi taksiti ödemek durumunda kalıyorlarsa limit bu durumlara göre değişiklik arz edebilmektedir. Emekli maaşının kaç katı kredi alabilir bağlantısından limitler ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yüksek Limitli Kredi Kartı Almak

Bankaların müşterilerinin kredi kartı başvurularını incelerken dikkat ettikleri kriterler bulunmaktadır. Bu kriterlerin başında yaş sınırı gelmektedir. Reşit olmanın yanı sıra emekli müşterileri için de bankalar tarafından belirlenmiş yaş şartları vardır. Örneğin Vakıfbank 80 yaşın üzerindeki müşterilerinin kredi kartı başvurularını reddedecektir. Bunun yanı sıra dikkat edilecek olan diğer husus kredi skoru olmaktadır. Kredi notu ile ne alakası var canım, sanki kredi mi alıyorum demeyin. Sadece kredilerin değil kredi kartlarının da kredi notuna etki ettiği bilinen gerçekler arasındadır. Çünkü zaten kredi notu demek 5 yıllık bankacılık geçmişiniz anlamına gelecektir. Daha evvel kullandığınız kredi kartlarınız varsa, ekstrelerinizi düzenli olarak ödeyip ödemediğiniz de kredi kartı başvurunuzu etkileyecek olan temel sebepler arasında yer almaktadır.

Kredi kartı başvurunuzun olumlu sonuçlanması için dikkat edilecek olan diğer husus ise bankalara düzenli gelir sunmanız olacaktır. Emekli müşterilerin bu durumda herhangi bir engelleri yoktur. Çünkü maaşlarını düzenli aldıklarından dolayı rahatlıkla kredi kartı alabilirler. Ancak bir de belgenebilir ek gelir diye bir ifade vardır. Buna açıklık getirmek gerekiyor. Bazı emeklilerimizin maaş dışında ek gelirleri bulunmaktadır. Bu gelirler arasında kira, bir şirket ortaklığından elde edilen gelir örnek gösterilebilir. Yüksek limitli kredi kartı almak isteyen emeklilerimiz bu hususa dikkat etmelidir.

Örneğin kiracınız varsa, kira kontratı ile bankaya giderek ek gelirinizi belgeleyebilir ve kredi kartı limitinizin yükselmesi talebinde bulunabilirsiniz. Örneğin 2500 TL emekli maaşı alıyorsunuz. 1.000 TL.’ de kira geliriniz var. Yani aylık toplam geliriniz 3.500 TL. Gelirinizin iki katı tutarında kredi kartı limitiniz olacağından dolayı toplam kredi kartı limitiniz 7.000 TL. olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta gelirin düzenli olarak sunulması gerekmektedir. Örneğin ilk ay kira geliri geldi. Ancak daha sonra kiracınızı çıkardınız ve Almanya’ dan oğlunuz geldi. 🙂 Kira geliri ortadan kalkacağı için kredi kartı limitiniz de düşecektir.

Kredi Kartı Ortak Limit Sorgulama

Kredi kartı ortak limiti sahip olduğunuz tüm kartlar için belirlenmiş olan limit anlamına gelmektedir. Birden çok bankaya kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz gibi aynı bankadan ikinci kredi kartını da talep edebilirsiniz. Aynı bankadan  kredi kartı isimli içeriğimizden bu konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra örneğin A bankasından x ve y kredi kartlarını aldınız.

Kullanabileceğiniz toplam limit 10 bin TL. oldu. X kartınızın limiti 8 bin TL. ise ortak limit olayından dolayı Y kartınızın limit ancak 2 bin TL. olabilecektir. Yani sahip olduğunuz tüm kredi kartlarının limit toplamları sahip olduğunuz toplam limiti geçemeyecektir.

Emekliye En Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Emekli kredi kartı adı altında müşterilerine kredi kartı sunan iki banka bulunmaktadır. Bu bankalardan bir tanesi Denizbank olurken diğeri ise QNB Finansnbank olmaktadır.

Denizbank Emekli Bonus
Denizbank Emekli Bonus

Emekli bonus kart sadece yurt içinde değil yurt dışında da kullanılmaktadır. Kartınız ile taksitli avans da çekebilirsiniz. Ayrıca kartınız ile üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerden bonus kazanırsınız. 1 bonus 1 TL değerinde olmaktadır. Biriken puanlarınız ile bedava alışveriş de yapabilirsiniz. Denizbank Emekli Bonus kredi kartı ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Card Finans Emekli Kredi Kartı

Müşterilerine çeşitli kampanyalar ile kredi kartı sunan bankalar arasında QNB Finansbank da yer almaktadır. Eczane ve market harcamalarınızda indirim kazanabilirsiniz. Emekli kredi kartının kart aidatı 33 TL olmaktadır. Ancak otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde sizden kart aidatı talep edilmeyecektir. Kart ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Card Finans Emekli
Card Finans Emekli

Emeklilerin yüksek limitli kredi kartı almaları için bankalara belgelenebilir gelir sunmaları gerekiyor. Ayrıca yapılacak olan düzenli ödemeler ile birlikte kart limitleri artırılabiliyor. Saydığımız bankalardan kredi kartı başvurularınızı yapabilir ve bu kartların avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Emeklilik kredisi veren 5 Banka üzerinden de kredi alarak emekli olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.